1.4 TSI 122 km mk 6. Ktoś już cos modził..:)

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

gracjan685
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 05, 2010 00:44
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gracjan685 » czw mar 25, 2010 00:29

Am pisze:
MichalWit pisze:. Po kolejne doczytaj jeszcze dokładnie na czym poleca modyfikacja u Kreatorze Mocy, a na czym w Compsporcie czy u Mastersa.

No właśnie, możesz wskazać różnice ?
Ja tam dokładnie nie wiem czym się różni. Pewnie niczym. Ale nie zam tej firmy, a o CompSporcie już słyszałem nie jedne pozytywne opinie tak samo jak o VTG..... :D pozdro!!!!
Ostatnio zmieniony czw mar 25, 2010 00:30 przez gracjan685, łącznie zmieniany 1 raz.



Am
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 01:18
Lokalizacja: Green Point...

Post autor: Am » czw mar 25, 2010 21:24

gracjan685 pisze:
Am pisze:
MichalWit pisze:. Po kolejne doczytaj jeszcze dokładnie na czym poleca modyfikacja u Kreatorze Mocy, a na czym w Compsporcie czy u Mastersa.

No właśnie, możesz wskazać różnice ?
Ja tam dokładnie nie wiem czym się różni. Pewnie niczym. Ale nie zam tej firmy, a o CompSporcie już słyszałem nie jedne pozytywne opinie tak samo jak o VTG..... :D pozdro!!!!
Ja również słyszałem wiele opinii, że CS ogarniają silnika VAG-a i również słyszałem wiele o VTG, nie zawsze były to opinie pozytywne. Sam robiłem w VTG m in. EVO IX i generalnie byłem zadowolony. Pytam jednak o konkretne różnice w modach, bo jeśli wyznacznikiem ma być fakt, że nie znasz tej firmy, to sorki, ale to kiepski argument... Jadąc kilkaset km do Bielska z W-wy chciałbym mieć pewnośc, że w W-wie nikt nie potrafi profesjonalnie zawirusować Golfa VI GTI.... :otepienie:



gracjan685
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 05, 2010 00:44
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gracjan685 » czw mar 25, 2010 21:45

Am pisze:
gracjan685 pisze:
Am pisze:
No właśnie, możesz wskazać różnice ?
Ja tam dokładnie nie wiem czym się różni. Pewnie niczym. Ale nie zam tej firmy, a o CompSporcie już słyszałem nie jedne pozytywne opinie tak samo jak o VTG..... :D pozdro!!!!
Ja również słyszałem wiele opinii, że CS ogarniają silnika VAG-a i również słyszałem wiele o VTG, nie zawsze były to opinie pozytywne. Sam robiłem w VTG m in. EVO IX i generalnie byłem zadowolony. Pytam jednak o konkretne różnice w modach, bo jeśli wyznacznikiem ma być fakt, że nie znasz tej firmy, to sorki, ale to kiepski argument... Jadąc kilkaset km do Bielska z W-wy chciałbym mieć pewnośc, że w W-wie nikt nie potrafi profesjonalnie zawirusować Golfa VI GTI.... :otepienie:
Wiem ze argument nie jest dobry, ale mnie się wydaje że niczym nie różnią te programy, mody... :chytry: Na moją korzyść przemawia jedynie dystans jaki mam do pokonania z Jeleniej Góry. Ale jak Ty już wirusowałeś evulca ix w VTG i chcesz teraz jechać do Kreatora Mocy to już do mnie przemawia. Także się zastanowię. pozdro!!!!



Awatar użytkownika
mlody1775
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 12, 2007 17:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: mlody1775 » pt mar 26, 2010 01:19

Chłopaki w Compsporcie bardzo sie przykładają do swojej roboty,nie wiem jak jest w innych firmach.Ja swojego auta nie chciałbym oddawać gdzies gdzie opinie są różne.Wolałbym nawet zapłacić za paliwo i pojechac kilkaset km i miec porządnie wystrojone auto.



Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » pt mar 26, 2010 02:03

Am pisze:Jadąc kilkaset km do Bielska z W-wy chciałbym mieć pewnośc, że w W-wie nikt nie potrafi profesjonalnie zawirusować Golfa VI GTI....
Masz w Łodzi oddział CS, wpadaj.... ;)



MichalWit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr gru 30, 2009 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MichalWit » pt mar 26, 2010 13:09

gracjan685 pisze:
Wiem ze argument nie jest dobry, ale mnie się wydaje że niczym nie różnią te programy, mody...

Masz racje, wydaje Ci się.

Modyfikacje wykonywane przez poszczególne firmy różnią się i to bardzo. Dobry soft polega na tym, że jest zgrany fabryczny program i ręcznie zmodyfikowany, następnie wgrany do pojazdu. Poprawność takiej modyfikacji zależna jest od wiedzy i doświadczenia tunera, odpowiedniego sprzętu, stanu technicznego samochodu i od wielu innych czynników, których w związku z how know każdego tunera nie wypada tutaj wymieniać.

Jedne firmy tak robią, inne próbują robić, a jeszcze inne wgrywają jeden program do wszystkich aut jak leci.
Modyfikacja programu z pozoru jest banalnie prosta, wystarczy tylko komputer, kabel i program, dlaczego więc nie robią tego wszyscy? :D

Mnóstwo jest o tym w necie, myślę, że niektórym można polecić taką lekturę aby wiedzieli na jaki temat próbują się wypowiadać ;)



Am
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 01:18
Lokalizacja: Green Point...

Post autor: Am » pt mar 26, 2010 13:53

Majiic pisze:
Am pisze:Jadąc kilkaset km do Bielska z W-wy chciałbym mieć pewnośc, że w W-wie nikt nie potrafi profesjonalnie zawirusować Golfa VI GTI....
Masz w Łodzi oddział CS, wpadaj.... ;)
Rozmawiałem z Bielskiem jakiś czas temu i niestety w Łodzi nie ogarną mojego GTI...
Muszę sypać na południe.. :otepienie:

[ Dodano: 26 Mar 2010 12:59 ]
MichalWit pisze:
gracjan685 pisze:
Wiem ze argument nie jest dobry, ale mnie się wydaje że niczym nie różnią te programy, mody...

Masz racje, wydaje Ci się.

Modyfikacje wykonywane przez poszczególne firmy różnią się i to bardzo. Dobry soft polega na tym, że jest zgrany fabryczny program i ręcznie zmodyfikowany, następnie wgrany do pojazdu. Poprawność takiej modyfikacji zależna jest od wiedzy i doświadczenia tunera, odpowiedniego sprzętu, stanu technicznego samochodu i od wielu innych czynników, których w związku z how know każdego tunera nie wypada tutaj wymieniać.

Jedne firmy tak robią, inne próbują robić, a jeszcze inne wgrywają jeden program do wszystkich aut jak leci.
Modyfikacja programu z pozoru jest banalnie prosta, wystarczy tylko komputer, kabel i program, dlaczego więc nie robią tego wszyscy? :D

Mnóstwo jest o tym w necie, myślę, że niektórym można polecić taką lekturę aby wiedzieli na jaki temat próbują się wypowiadać ;)
Doskonale się orientuję, że program, programowi jest nierówny, dlatego zapytałem o szczegóły. Z tego co piszecie można wnioskować, że tylko CS pisze programy pod konkretne auto a np. Kreator wgrywa gotowce. Czy tak ???
Nie miałem dotychczas do czynienia z autami z grupy VAG-a, ale np. Jet z Wrocławia ma baardzo dobre opinie np. w przypadku EVO i Subaru....



gracjan685
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 05, 2010 00:44
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gracjan685 » pt mar 26, 2010 15:00

widzę że temat się rozwinął...I dobrze... :grin:



MichalWit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr gru 30, 2009 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MichalWit » pt mar 26, 2010 15:09

http://www.mmracing.sk/userfiles/vw%20g ... 20122k.pdf

przykładowy wykres TSI 122 po modyfikacji



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości