Co to za dźwięk???

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Co to za dźwięk???

Post autor: prozak » wt sie 14, 2012 22:36

Witam.

Ostatnio natknąłem się na dźwięki silników wyposażonych w nowinki FORGE. Na jednym z nich jest BOV który sam posiadam jednak poza dźwiękiem upuszczanego powietrza słychać coś ala falowy dźwięk wiecie może co go powoduje??

Filmik o którym mowa
[youtube][/youtube]

Początkowo myślałem, że pochodzi on z nieoryginalnego zaworu tj. http://www.ecstuning.com/Search/ES26387 ... /ES263879/" onclick="window.open(this.href);return false; jednak nie ma w nim jakiejkolwiek wzmianki o zmianie dźwięku a z napisów widniejących na nim wychodzi że to zawór oryginalny tyle że w rocznikach 09+

Tutaj filmik z wszystkimi modami do TFSI, przy każdym z nich słyszany jest ten dźwięk.
[youtube][/youtube]

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego dzwięku chętnie zamontuje takie cosik w mojej czarnulce :bajer: :bajer:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Moreto
Black Power
Black Power
Posty: 251
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 21:14
Lokalizacja: KR

Co to za dźwięk???

Post autor: Moreto » czw wrz 06, 2012 19:39

o ile blow off jest spoko o tyle ten "falujący" dźwięk by mnie doprowadził do szewskiej pasji:-P



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Co to za dźwięk???

Post autor: MatthewG » pt wrz 07, 2012 10:21

Moreto, Ty żyjesz :grin:

Po pierwsze, to nie jest żaden BOV tylko taki adapter pod DV. Polega to na tym, że on daje coś w rodzaju takiego odsadzenia, coś a'la dystans. W obudowie ma dziurki i powietrze ucieka nimi bezpośrednio na zewnątrz. Ten efekt falowy to chyba taki "urok" tego.
Po drugie, jeśli chcesz słyszeć coś w stylu zaworu z STI czy EVO to wystarczy, że założysz sobie stożek. Jak już coś to pewnie jakiś lepszy.
Tyle :-)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

GTI2007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 915
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 23:30

Co to za dźwięk???

Post autor: GTI2007 » ndz wrz 09, 2012 00:55

Dokladnie MatthewG

Chociaż CI powiem moj kumpel ma w GTI ten zawor i nie ma tam taiego czegos tego falowania.. a jesli chcesz mieć psss to zakladaj dolot k&n ale cały koszt okolo 1200zl z tego co wiem to te DV ryja turbo... tak tylko slyszalem;)


Sprzedam fotele Motorsport z Audi RS5. PRIV stan idelany 18000tys przebiegu

Awatar użytkownika
_West_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:37
Lokalizacja: Wlkp

Co to za dźwięk???

Post autor: _West_ » śr paź 24, 2012 10:03

Co do falowania jeśli dobrze pamiętam, to kwestia rodzaju (producenta) BOV-a. Niektóre równomiernie upuszczają powietrze do atmosfery, a niektóre właśnie takimi "falami".
Czasami BOV prócz efektów akustycznych nie daje zbyt wiele, bo źle dobrany lub źle wyregulowany obniża moc auta (zaczytane). Również na racingforum.pl czytałem kiedyś, że BOV ogólnie z zasady działania może obniżyć moc (nieznacznie), ponieważ upuszcza powietrze w kosmos, a nie wraca ono do obiegu jak przy DV.

Małe dywagacje: DV czy BOV

Co do samej akustyki "dolotowej", to miałem w swojej poprzedniej Hondzie Civic założony zimny dolot (stożek umieszczony był pomiędzy zderzakiem a nadkolem) i w porównaniu do seryjnej puchy nie dość, że dodał 7KM (hamowane!), to wydobywał z siebie świst z fajnym pomrukiem - ot taki bajer :jezor:

Znalazłem wykres przy okazji:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości