Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gademajster » pn sty 12, 2009 22:22

Czyli mam rozumieć że nie da się nic innego zrobić z tym mandatem, tylko zapłacić :cry:
Po sądach też nie ma sensu się włuczyć :?:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 13, 2009 01:22

gademajster, tak jak piszesz kolego,zresztą to tablice 5 dniowe więc na logike powinieneś wźiąć to i sie skubnąć że sa nieważne tablice



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr sty 14, 2009 12:17

krisu niezbyt aktualne masz info ...

Na żółtkach mozna jezdzic poza granicami niemiec.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz lut 08, 2009 17:14

dokładnie na zoltych mozna jezdzic. poza granicami niemiec juz dawno wszedl stosowny przepis



MiCiS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:57
Lokalizacja: świdnica(wrocław)
Kontakt:

Post autor: MiCiS » ndz lut 15, 2009 21:08

Do tematu.

Chcę sprowadzić auto z Niemiec, Golf 3 Variant 1,9 tdi 110 KM z 1999r, z klimą, trochę elektryki. Jaka jest wartość takiego auta wg Eurotaxu, bo ze znanych mi stron dowiaduje się tylko o Golfie 4? Bo jak się zorientowałem, to dobrze jest się "wstrzelić" w te widełki, aby nie naliczyli wg maksymalnej stawki. Zna ktoś może takie widełki.


...zazdrość?
- Straszna rzecz....
-----------------------------------------------
MK3 Variant 1,9 TDI AFN, 1999
Polo 1,4 TDI BNV, 2008/2009

-monolit-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 00:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: -monolit- » czw mar 19, 2009 20:31

autko z niemiec bez blach na lawecie przygotowane do rejestracji :dostaje fakture czy coś takiego (akcyza ,tłumaczenia,przegląd ,recykling ,skarbowy płaci handl;arz)i ponoc cały mój zachód to rejestracja w urzedzie :tablice rejestracyjne ,znaczki , karta pojazdu jak to się ma do rzeczywistości?



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pt mar 20, 2009 21:42

-monolit- pisze:autko z niemiec bez blach na lawecie przygotowane do rejestracji :dostaje fakture czy coś takiego (akcyza ,tłumaczenia,przegląd ,recykling ,skarbowy płaci handl;arz)i ponoc cały mój zachód to rejestracja w urzedzie :tablice rejestracyjne ,znaczki , karta pojazdu jak to się ma do rzeczywistości?
jesli faktycznie oplacona akcyza i recykling to wszystko sie zgadza.
Teraz pytanie: dalczego chlop do konca nie zarejestruje i wystawi faktury ?



Awatar użytkownika
1Anton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 17, 2009 20:35
Lokalizacja: Czarnkow/Lünen

Post autor: 1Anton » ndz mar 29, 2009 00:01

tomekzabrze pisze:dokładnie na zoltych mozna jezdzic. poza granicami niemiec juz dawno wszedl stosowny przepis
Tak ale tak dlugo jak sa wazne. Ubezpieczenie tego auta w Polsce na przyklad na miesiac jeest nie legalna praktyka robiona przez ubezpieczalnie bo zadna ubezpieczalnia nie moze ubezpieczyc auta na NIE polskich tablicach rejestracyjnych. Idz i zapytaj na policji. Do 3 tys mozesz dostac mandatu to z 500zl byl kolega dobrze obsluzony.Jeszcze wazne ze tylko w czysie waznosci zoltych tablic musisz sie zglosic w urzedzie celny,m potem dostaniesz problemy.


[b]Twoja droga-Twoj cel [/b]
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/album_personal.php]GALERIA[/url]
[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/4d2d30ef499b32880db01.jpg[/img][/b]
[b][url=http://www.youtube.com/watch?v=x4mU8ZqMZPU&feature=player_embedded]WOLNY JAK PTAK !!!![/url][/b]

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » ndz mar 29, 2009 22:33

1Anton pisze:Jeszcze wazne ze tylko w czysie waznosci zoltych tablic musisz sie zglosic w urzedzie celny,m potem dostaniesz problemy.
no tutaj nie masz racji.. w urzedzie podajesz date kiedy auto przekroczylo granice i moze byc to rok po wydaniu tablic zjazdowych... Ich to nic nie obchodzi. Tym bardziej, ze krotki dowod (wydawany do tablic z zoltym paskiem) wogole po utracie waznosci mozna w kosz wrzucic, i nie trzeba go nigdzie okazywac.



kasy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 18, 2009 18:49
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kasy » pt kwie 03, 2009 17:08

witam

ktoś może mi przybliżyć szacunkową wartość golfa 3 vr6 2.9 97r. wg eurotaxu?



koziol1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 10:39
Lokalizacja: Sandomierz/LTM

Post autor: koziol1990 » ndz kwie 19, 2009 15:25

mam pytanie takie moj tato posiada samochod w niemczech jest tam zameldowany posiada firma oczywiscie w niemczech ubezpieczony, i teraz jak wyglada sprawa przerejestrowania go do polski ?? wychodzi na to jakby kupil od siebie samochod, czy musi placic akcyze itd??



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » ndz kwie 19, 2009 23:05

Ile dni jest na zapłacenie akcyzy i od którego dnia sie odlicza ten okres?
Jest także druga sprawa nie mam karty pojazdu, nie dostałem jej w niemczech, da rady wyrobić wtórnik czy będą problemy?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 19, 2009 23:20 przez Tominator, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn kwie 27, 2009 17:12

Tominator pisze:Ile dni jest na zapłacenie akcyzy i od którego dnia sie odlicza ten okres?
Jest także druga sprawa nie mam karty pojazdu, nie dostałem jej w niemczech, da rady wyrobić wtórnik czy będą problemy?
Znaczy sie briefu nei masz ? Znam przyklad, ze ktos w niemieckim urzedzie dał rade załatwić zagupiony dowod rejestracyjny (tzw. maly brief) , z duzym moze byc podobnie. (choc trwa to dosc dlugo). Niestety bez jednego z tych dokumentow nie zarejestrujesz auta.
Tominator pisze:le dni jest na zapłacenie akcyzy i od którego dnia sie odlicza ten okres?
14 od dnia przekrocznia granicy. (do niedawna bylo 5)



Awatar użytkownika
sswistak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 20, 2007 23:43
Lokalizacja: świnoujście
Kontakt:

Post autor: sswistak » śr maja 13, 2009 13:10

Witam wszytkich :) pytanko planuje sprowadzic sobie z niemiec vw passata z 2002 r 1,9 badz 1,8 nie weicie moze ile to mnie wyniesie znacyz same oplaty akcycy i inne bajery dodam ze sam chce przejechac granice nie zadna laweta itp czy to bedzie jakis wiekszy problem? dzieki za opowiedz


Swistak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości