Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » wt mar 23, 2010 01:17

chce kupić auto.. umowa na niemca wiec tablice normalne niemieckie nie zółte, czerwone.. auto wymeldowane.. wystarczy wykupić OC zeby jeździć na tych tablicach po polsce (do czasu przerejestrowania) ??



bunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 13:14
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: bunia » wt mar 23, 2010 21:19

skoro auto wyrejestrowane w niemczech a niezarejestrowane w polsce to jak możesz takim autem jeździć niezarejestrowanym nigdzie? tzn. chcesz to jeździj, ale znajdzie się upierdliwy policjant to Ci mandat wlepi, a ubezpieczyć można taki samochód, w końcu oni z tego kaskę mają hehe



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt kwie 09, 2010 15:59

Witam.

Mam pytanie i prośbę do biegłych w temacie opłat za auta sprowadzone z zagranicy.

Kupując auto od handlarza jakie powinem dostać dokumenty od niego ???

I jakie formalności powinem załatwić tu w Polsce i gdzie aby zarejestrować auto???

Wiem że może sprawa banalna ale jak ktoś z kumpli i znajomych mi mówi tu tłumaczenie potem urząd skarbowy i wydział komunikacji to mi to nic nie mówi. Nigdy nie rejestrowałem auta i nie wiem co i jak po kolei.

Dodam że będzie to CITROEN C2 1.0 benzyna za około 13. 000 do 14.000 zł za samo auto.

Jakie dojdą mi do tego opłaty i w jakiej wysokości???

[ Dodano: 09 Kwi 2010 16:00 ]
autko dla dziewczyny, ja nie zdradzam VW :hmm:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

bunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 13:14
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: bunia » pt kwie 09, 2010 19:15

mariusz75 pisze: Kupując auto od handlarza jakie powinem dostać dokumenty od niego ???
Dowód rejestracyjny i umowę kupna sprzedaży

[ Dodano: 09 Kwi 2010 19:19 ]
mariusz75 pisze:Witam.
I jakie formalności powinem załatwić tu w Polsce i gdzie aby zarejestrować auto???
Jeżeli jeszcze nie jest opłacony to po kolei:

-Urząd Celny , akcyza (masz na to 14dni od daty przekroczenia granicy) tu zapłacisz 3,1% wartości auta pomniejszonej o 40% (jak nie wiesz jak wypełnić deklarację to zleć agencji celnej oni ci to zrobią za 25zł)
-Tłumaczenia dokumentów koszt ok. 70zł
-Urząd Skarbowy zwolnienie z VAT wypełniasz VAT24 koszt 160zł, dostajesz VAT25
-jeżeli auto nie ma przeglądu to pierwsze badanie techniczne w kraju koszt 100zł, jeżeli ma ważne to i tak trzeba jechać na stację diagnostyki celem ustalenia danych koszt 60zł
-Opłata recyklingowa 500zł
-rejestracja 256zł , trzeba mieć wszystkie wcześniejsze dokumenty i najlepiej zrobić ksero
-ubezpiecznie

jak coś nie wiesz to pisz ja rejestrowałem już kilkanaście samochodów sprowadzonych

[ Dodano: 09 Kwi 2010 19:23 ]
mariusz75 pisze: ja nie zdradzam VW :hmm:
hehe do czasu
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 19:26 przez bunia, łącznie zmieniany 2 razy.



kargol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 16:05
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: kargol1 » ndz kwie 18, 2010 19:09

Mam takie pytanie do was koledzy... A mianowicie mam szanse sprowadzić tanio audi a3.
I tu chciałbym się dowiedzieć czy mogę nie spisywać umowy z moimi danymi tylko zostawić miejsce dla kupującego tu w Polsce. Czy bez uwomy bede mógł dostać zjazdówki, czy może spisać umowe na mnie i drugą tylko z danymi sprzedającego? Ponieważ chce to auto odrazu po przywiezieniu sprzedać?

Prosze was bardzo o pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » ndz kwie 18, 2010 20:14

Ogólnie to wiesz z tymi umowami to jest kłopot.
ale możesz tak zrobić jak piszesz z tym że to raczej tylko przechodzi na tureckim placu

"zjazdówki" dostaniesz na nazwisko możesz zaryzykować i nie wpisywać tam swojego nazwiska tylko kupujący go wpisze bo urząd celny jest wścibski i sprawdzają to czasami :grin:



Awatar użytkownika
ChiquitaB
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 20:26
Lokalizacja: Rywałd

Post autor: ChiquitaB » ndz kwie 18, 2010 20:53

a przeciez opłata recyklingowa była nie zgodna z prawem o co chodzi z tym?


[url=http://img716.imageshack.us/i/vwass.jpg/][img]http://img716.imageshack.us/img716/8329/vwass.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » ndz kwie 18, 2010 21:34

kargol1, spisz normalna umowe ze sprzedawca w Niemczech, kup zjazdowki na swoje nazwisko, a w Polsce napiszesz nowa umowe gdzie sprzedawca bedzie Niemiec, a jako kupujacy bedzie ktos komu sprzedasz auto :)
Oczywiscie na przegladzie trzeba powiedziec typowi, zeby spisal tylko VIN, bez numerow tablic zjazdowych, bo jesli je wpisze w papiery, to bedzie trzeba te tablice zaniesc do urzedu i oddac, a jesli nie wpisze ich, to po tym jak skonczy sie ich waznosc, sciagniesz je z auta i nikt nigdy nie bedzie znal Twoich danych jako posrednika.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn kwie 19, 2010 23:05

Kri$ pisze:a jesli nie wpisze ich, to po tym jak skonczy sie ich waznosc, sciagniesz je z auta i nikt nigdy nie bedzie znal Twoich danych jako posrednika.
Teraz na przegladzie musza byc wpisane jakies blachy.. Jak nie zjazdowki, to probne polskie.



Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » wt kwie 20, 2010 09:51

A ja mam pytanie, upatrzylem sobie samochod, tyle ze stoi w autohausie i nie ma ani ubezpieczenia ani TUV. Jak to wyglada jakbym chcial takie auto sprowadzic? (kosztowo i gdzie trzeba sie udac na miejscu (jak sie takie miejsca po niemiecku nazywaja?)).

Swoja droga, czy jestem w stanie zalatwic wszystko na miejscu nie znajac za bardzo niemieckiego?


Hell is worth all that...

Blog o kosztach użytkowania Golfa - http://mojgolfik.blogspot.com/

Anonim2010.04.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 12:08
Lokalizacja: katowice

Post autor: Anonim2010.04. » wt kwie 20, 2010 12:27

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Przeczytałam prawie całe forum, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie mianowiecie:
Razem z mężem kupiliśmy golfa 4 od znajomego, który to autko sprowadził w styczniu i do tej pory go nie opłacił przyjechał samochodem na tablicach z żółtym paskiem. Tablice były ważne do końca lutego, nie jest opłacone cło ani us. Auto kupiliśmy dopiero w kwietniu i z grzeczności zgodziliśmy się na umowę "na niemca". Opłaciliśmy już cło i us, lecz zastanawiam się czy podczas rejestracji mogą wystąpić problemy?.
Zaznaczę, że samochód przeszedł przegląd i na przeglądzie mamy zapisane tylko numery vin bez informacji o tablicach rejestracyjnych.

Czy jest możliwość, aby któryś z urzędów wyniuchał, że auto przyjechało na jakiś tablicach? albo uczepił się daty kiedy auto zostało sprowadzone do Polski?

Bardzo proszę o pomoc jest to nasze pierwsze auto, które kupiliśmy po znajomości i w takich okolicznościach i nie bardzo wiemy jak do tego się przygotować i co może nas czekać.



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » wt kwie 20, 2010 20:53

logan pisze:A ja mam pytanie, upatrzylem sobie samochod, tyle ze stoi w autohausie i nie ma ani ubezpieczenia ani TUV. Jak to wyglada jakbym chcial takie auto sprowadzic? (kosztowo i gdzie trzeba sie udac na miejscu (jak sie takie miejsca po niemiecku nazywaja?)).

Swoja droga, czy jestem w stanie zalatwic wszystko na miejscu nie znajac za bardzo niemieckiego?
jeżeli w autohausie stoi to powinni ci załatwić tablice i ubezpieczenie
nawet turasy to załatwiają koszt to ok. 100Euro za tablice na 5 dni(łącznie z zieloną kartą czyli ubezpieczeniem)

możesz też sam załatwić tablice z żółtym paskiem bo one są wydawane w większości na nazwisko, auto nie musi też mieć TUV
urzad niemiecki nazywa się KFZ-Zulassungsdienst

tablice z żółtym paskiem nazywają się po niemiecku Kurzzeit-Kennzeichen

nie znając za bardzo niemieckiego i jeżeli jedziesz pierwszy raz to niebardzo załatwisz
ale jak jakieś tam podstawy znasz to załatwisz wszystko

ja np. znam kilka podstawowych zwrotów po niemiecku i znam całkiem nieźle angielski i załatwiam wszystko w Niemczech :grin:



Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » śr kwie 21, 2010 13:01

andrzej300, mam w takim razie jedno pytanie, jesli auto juz stoi w autohausie bez tablic (czyli chyba jest wymeldowane) a zalatwili by mi tam tablice i ubezpieczenie to musze wogole jeszcze isc do urzedu? Jesli tak to po co?


Hell is worth all that...

Blog o kosztach użytkowania Golfa - http://mojgolfik.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr kwie 21, 2010 16:36

nie , nie musisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości