***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Bacaga^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 13, 2009 19:45
Lokalizacja: Częstochowa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Bacaga^^ » czw paź 25, 2012 14:16

Witam zamierzam w najbliższym czasie zmienić autko i wpadło mi w oko coś takiego http://otomoto.pl/volkswagen-passat-cli ... -0658.html" onclick="window.open(this.href);return false; co o nim myślicie czy warto pchać sie w napęd 4x4 w silniku 1.8 jak sie to bedzie sprawowało w gazie ? Z góry dzięki wszystkim za pomoc!:)



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw paź 25, 2012 15:04

Bacaga^^ pisze:czy warto pchać sie w napęd 4x4 w silniku 1.8
Wolałbym jednak wersję z turbo, ten wolnossący tak sobie idzie z dołu, przy stałym napędzie możesz to odczuć jeszcze bardziej. Co do gazu - jak założysz dobrą instalację, będziesz robił przeglądy to powinno być ok, musisz mieć jednak na względzie że w przypadku uszkodzenia głowicy, bądź co bardziej prawdopodobne zaworów czy też samych gniazd koszty są trochę większe niż w przypadku "typowych" silników


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: till71 » czw paź 25, 2012 17:17

osobiście nie pchał bym się w ten silnik który nie grzeszy mocą z dołu jak kolega powiedział i jednocześnie napęd na 4 koła chyba, że lubisz kręcić auto do 4tys obr. Jechałem passatem 1.8 w ośce i spodziewałem się czegoś mocniejszego jednak w ok 3tys jest już ok tylko później na stacji tak kolorowo nie jest :)



Bacaga^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 13, 2009 19:45
Lokalizacja: Częstochowa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Bacaga^^ » pt paź 26, 2012 18:47

Ok dzięki za pomoc więc passat oddpada... A co myślicie o tym http://otomoto.pl/seat-toledo-notch-spo ... a1709.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt paź 26, 2012 19:09

Bacaga^^, o konkretne modele pytamy w dziale zakładając do tego stosowany temat, tutaj pytamy ogólnie



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » sob paź 27, 2012 14:35

doggie pisze:Miksior, nie ma ocynku ani Ibiza ani Cordoba, rdzewiejące tylne nadkola to standard
Z tego co mi wiadomo po lifcie Ibiza jak i Cordoba miały ocynk (mocno się interesowałem ibizą 2 fl przed kupnem golfa, sporo czytałem na ten temat), ale fakt faktem z rdzą różnie bywa. To tak jak astra 2 niby jest ocynk, a rdza się pojawia w niektórych. Na tej samej zasadzie to działa.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz paź 28, 2012 00:25

kostek007, jest ocynk i ocynk, jeden ocynk przez 20 lat nie będzie rdzewiał a drugi po 2 latach pokaże rudą, ten ocynk w seacie FL to raczej ten pseudo, wiem bo teść ma FL i ruda wyłazi w nadkolach tylnych zwłaszcza



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » ndz paź 28, 2012 10:47

Jeśli korozja wychodzi przy nadkolach to najprawdopodobniej ocynk jest jedynie jednostronny, dodatkowo bardzo cienki


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » pn paź 29, 2012 11:29

Nadchodzi czas w którym muszę już zacząć myśleć o "nowym" samochodzie. Do tej pory jeżdżę Xsarą 1,9D w kombi i chcę auto tych samych rozmiarów nie musi być kombi ale 4/5 drzwi być musi. Rocznie robię różnie raz 20kkm raz 30kkm, zależy od roku teraz od kwietnia mam najechane już 14kkm czyli raczej diesel no i nie ukrywam że chcę coś bardziej dynamicznego. Kasa do wydania to 25000zł na samo auto. Autem zamierzam jeździć min. 5 lat jak będzie bezawaryjne to i dłużej. Nie uprzedzeń raczej do żadnej marki - auto ma mnie przemieszczać z punktu A do punktu B.
Sam myślałem nad Focusem - ma dobry stosunek ceny do rocznika, wyposażenie i raczej spełnia moje wymagania - może podsuniecie mi auto na którym się nie zastanawiałem.
Pozdrawiam.



mario12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 22, 2012 17:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mario12 » wt paź 30, 2012 21:07

Witam,
Zastanawiam się między Golfem Mk1 a Mk2, oba samochody 5 drzwiowe z silnikami diesla i teraz ma problem który z nich wybrać. Dwójka jest nowsza i dużo łatwiej dostać części(oprócz sklepów praktycznie na każdym złomie się coś znajdzie), Mk1 jest samochodem coraz rzadziej spotykanym i obawiam się że mogę mieć problemy z częściami(powiedzcie jak to wygląda). Dużo bardziej podoba mi się jedynka, waham się głównie przez te części. Może ktoś coś poradzi? Jakie te modele maja wady i zalety? Co przemawia na kożyść jednego a co na korzyść drugiego? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt paź 30, 2012 21:26

szukasz typowego youngtimera czy po prostu zaczynasz przygodę z motoryzacją?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt paź 30, 2012 21:32

Patrząc po wymaganich, to ma to być raczej dupowóz zwyczajny. Jeśli tak, to bierz mk2 - tak jak piszesz, części jeszcze całe mnóstwo, zarówno blacha jak i mechanika. Mk1 to już prawie zabytek, dojechane sztuki są nie warte zainteresowania, a te lepsze już się cenią - poza tym dostępność niektórych części w dobrej monecie jest czasem utrudniona(mechanikę naprawisz tanio, ale czasami ciężko znaleźć dobrą blachę)


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

mario12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 22, 2012 17:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mario12 » śr paź 31, 2012 15:44

To będzie dupowóz na codzień(dużo nie jeżdżę) ale chcę aby się wyróżniał i był jedyny w swoim rodzaju. Wybrałem te dwa modele bo mi się bardzo podobają, same są nie drogie a i eksploatacja jest stosunkowo tania i co najważniejsze maja prostą konstrukcję wiec łatwo będę mógł sam robić wszystkie naprawy i modyfikacje(tata mechanik to mi pomoże). Uważam że to nie o to chodzi aby oddać samochód do mechanika i odebrać gotowy ale samemu w miarę możliwości wszystko robić , takie autko ma "dusze". Skłaniałem się do mk1, raz że jest rzadko spotykany, ma ponadczasowy wygląd i ogólnie to coś. Mk2 przede wszystkim z uwagi na dostępność części, daje dużo możliwości modyfikacji no i coraz mniej ich jeździ. Samochód będzie ze mną długie lata, z czasem z codziennego środka lokomocji zostanie autkiem na niedzielne wypady, jakieś zloty i do potoczenia się po mieście. Czyli co do mojego zapotrzebowania lepszy będzie Golf Mk2 który na razie jeszcze nie jest ale za pare lat pewnie będzie klasykiem czy Mk1 który już jest youngtimerem?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr paź 31, 2012 15:56

mk1 - teraz już wyróżnia się z definicji. Ilość mk1 jaka jeździ na co dzień to minimum. Sam widuję raz na wieeele tygodni.
Ale znalezienie sztuki, która nie ma bałaganu w papierach oraz nie ulega biodegradacji jest trudne.

mk2 to typowe auto na co dzień. Można znaleźć sztukę ciekawszą, wyróżniającą się. Łatwiej o części, mniej problemów z rudą.
Zadbany mk2 też coraz rzadszy widok na drogach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości