***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
thend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 01, 2012 20:54

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: thend » czw lis 01, 2012 21:23

Witam! Mam podobny dylemat do @mario12, samochód do jazdy na codzień, ma być dosyć tani w eksloatacji (już po renowacji) czyli najlepiej gaz. Mam zamiar kupić coś taniego lecz zdrowego (oczywiście do renowacji, mam dostęp do warsztatu) aczkolwiek ilość mk1 trochę mnie przestrasza co może się wiązać z większym kosztem renowacji i to mnie skłania ku mk2.

Jakich silników szukać (wspomniałem ze najchętniej gaz), przede wszystkim dojazd na uczelnie ok 15km w jedną stronę i tak raz w miesiącu jakaś trasa (100km~) więc miłoby było aby te 120 spokojnie mógł jechać. Myślałem o wersji 3 drzwiowej bo wydaje mi się że tuning wizualny lepiej wygląda niż na 5cio.

I tu pytanie o koszta, ile (mniej więcej) należy włożyć w mk2 aby doprowadzić go do dobrego stanu ( kupno samochodu, wymiana wszystkich płynów, filtrów, zawieszenia, hamulców, remont i konserwacja blacharki, zapewne zmiana lakieru, być może wymiana lamp? nie licząc felg oraz tapicerki na które później przyjdzie czas).
i jak te koszta mają się w porównaniu do mk1?

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Rafał



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: anaba255 » czw lis 01, 2012 23:56

Dlaczego mk1 to juz zabytek a mk2 to co, nowoczesne auto?
Do tego dochodza problemy z częsciami? Jest era internetu i chyba niektórzy o tym zapominają.
Rzeczywiście mk1 jest zdecydowanie mniej i trudno dorwać łądą sztukę, jak szuka się w autach za kilka tysięcy.
Dwa lata temu kupiłem Jette A1, za 700zł z komisu, silnik zajechany, mechanicznie i blacharsko tak sobie, papiery ok.
Jakis rok temu z ogłoszenia pojechałem zobaczyć mk1, może będa jakieś ciekawe graty do wyciągnięcia, za całośc było 500zł, na początku tragedia, auto w krzakach, zaprawki sprejem, skrzynia wyciągnięta. Po bliższych oględzinach okazało się, ze golf ma całkiem zdrowa blachę, do tego to był ori LX, prawie kompletne wnetrze, porządek w papierach. Pewnie poszedł na złom. Ostatnio na złomie w mojej okolicy stał ładny GL w automacie z całkiem zdrową budą, juz poszedł do huty.
Trzeba troche poszukac, ale idzie znaleśc ładne sztuki, najlepiej po '80, lepsza blacha i często porządek w papierach.
A jeśli chodzi o sprawy techniczne, o blachę rzeczywiscie jest trudo, przynajmniej na szrotach, za to na necie jest sporo części.
Silniki są bliźniacze do mk2, zawsze mozna podmienić, czy mk3, skrzynie to samo, wiele innych częsci to mk2, czy nawet Garb.
Z zawieszenia taka ciekawostka, podejdą graty z Porsche 924, nie tylko to :chytry:
Nie ma co bać się jedynki, to niezawodne i proste auto, tak samo jak mk2.
Mówię, to z własnego doswiadczenia, już 10 lat jezdze tylko mk1 :helm:
Teraz jest jeszcze troche tych aut i można znaleść coś fajnego, zrobic i jeździć. Tymbardziej, że zdrowy, zadbany mk1 bedzie powoli zyskiwał na wartości.



thend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 01, 2012 20:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: thend » pt lis 02, 2012 12:09

gdyby nie słaba dostępność mk1 (na allegro zero mk1 dostępnych w podlaskim, a raczej nie widzi mi się jechać po takie auto ponad 200km no chyba że do jakiegoś wujka który okazyjnie sprzedaje) oraz możliwe większe koszta (chociaż nie wiem czy będą dużo większe, dlatego pytam) nawet nie zastanawiałbym się nad mk2 ponieważ mk1 ma "to coś" które je wyróżnia



dany290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 02, 2012 16:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dany290 » pt lis 02, 2012 16:40

witamchcem kupic vw mk3 nie jestem mechanikiem na co mam zwracac UWAGE PRZY ZAKUPIE



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt lis 02, 2012 18:08

dany290 pisze:witamchcem kupic vw mk3 nie jestem mechanikiem na co mam zwracac UWAGE PRZY ZAKUPIE
to lepiej sam nie jedź, jedź z kimś kto ma podstawowe pojęcie to temat dla ciebie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;



mario12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 22, 2012 17:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mario12 » sob lis 03, 2012 18:39

Dzięki Panowie za pomoc, myślę że Mk2 będzie rozsądniejszym wyborem. Powiedzcie mi czy tak za ok 4tyś(+- 500zł) dostanę przyzwoita sztukę 1,6d 5 drzwiowy. No i jeszcze jedna kwestia, brać krajowe czy pokusić się o sprowadzenie z Nimiec w tedy cena auta + opłaty musiały by się zmieścić w podanej cenie. Tylko właśnie nie wiem jak tam te auta stoją cenowo i czy łatwiej znaleźć porządny egzemplarz niż u nas.



Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kamil877 » ndz lis 04, 2012 13:33

Witam chcem zmienić golfa na coś wiekszego i nowszego.. padł wybór na Opla Vectre C GTS.. interesuje mnie jednostka 1.8 ewentualnie 2.2.. i tylko benzyna ponieważ chcem po zakupie założyć instalacje gazową.. czy te jednostki w oplach sa udane ? jakie jest spalanie? jak z awaryjnością ? czy dobrze znoszą gaz ? szukam czegoś do 20 tys..
http://otomoto.pl/opel-vectra-super-sta ... 30706.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co sądzicie o tym aucie ? jest coś niepokojącego na zdjęciach ? nie jest za tania jak na swoj rocznik ?


VW , Audi

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz lis 04, 2012 19:07

Kamil877, jak masz konkretny egzemplarz to zakładaj swój temat w dziale



niq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 06, 2009 20:09
Lokalizacja: Poland

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: niq » wt lis 06, 2012 22:49

Panowie szukam golfa IV z ASZ, ARL. Oglądałem ostatnio ARLa, w którym rzekomo jest uszkodzony pompowtrysk. Sprzęgło bierze gdzieś od połowy. Auto po przekroczeniu chodzi konkretnie jak traktor i nie ma mocy. Czy to faktycznie może być walnięty jeden pompowtrysk? Turbo niby po regeneracji na gwarancji jeszcze rocznej. Sprzedawca ma niby zregenerować go i wtedy pojadę jeszcze raz go oblukać.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 06, 2012 22:52

niq, bez konkretnej diagnozy vag-com nikt ci nie pomoże



niq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 06, 2009 20:09
Lokalizacja: Poland

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: niq » wt lis 06, 2012 23:05

Rozumiem to dobrze, ja ogarniam dość vagowanie, tylko pytanie czy walnięta jedna pompka może się czymś takim objawiać ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 06, 2012 23:08

gdyby była całkowicie walnięta to by nie odpalał, a co z nią jest i czy w ogóle coś z nią jest tego nie wie nikt, skoro niema mocy to może być wiele innnych przyczyn jak choćby EGR, przepływomierz czy turbo, ale wiesz że to nie dział techniczny to raz a dwa nawet w technicznym nie zakładaj takiego tematu bo poleci do kosza



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt lis 06, 2012 23:09

niq, sprawdź timing, może rozrząd jest przestawiony. Poza tym padnięta pompka oczywiście może dawać takie symptomy, ale tak jak doggie pisze vag Ci prawdę powie :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 06, 2012 23:10

ForeCast, od kiedy w TDI PD sprawdza się timing? :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości