OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szela81 » czw lut 28, 2013 21:10

Marcin TDI pisze:
S7TDI pisze:W miejscach spawów na słupkach i na progach musi dać szpachlę, bo przecież nie wyszlifuje tego idealnie.

Oj byś się panie zdziwił :helm:
Taa tylko pogoń za idealnym śladem na spawie kończy się jego szlifowaniem właśnie i osłabieniem struktury obok, spaw utrzyma, pęknie tuż obok... Nie wiem co gorsze, dobry, porządny spaw który widać, na zakładkę itd, czy spaw szlifowany, do milimetra dobierany żeby śladu nie było...



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: mariusz_k90 » pt mar 01, 2013 04:46

jhosef pisze:No cóż... mamy doświadczenia motoryzacyjne typu 125p gdzie silnik dojeżdżał z biedą do 200 i kapitalka. Nie mowa o 126p bo tam to tyle nawet nie zrobił...
no i kiedyś dbano i chuchano, nie było cześci zamiennych a auta miały ogromną wartość. do teraz nikogo nie dziwią duże fiaty, maluchy z lat 70. 80 z przebiegami poniżej 100tyś, nie wspomnę o takich co mają nawet folie na wykładzinie lub kanapie. Tutaj też cofa się na potęge. Ja poluję na 126p w idealnym stanie i wiele ludzi sprzedaje maluchy "30 tyś na blacie" a złachane. Tyle że polerka zrobiona i posprzątane.

co do przebiegu... heh, pech i ironia losu.. mam golfa mk2 z pierwszej ręki 91r. Jak kupiłem miał 193tyś. przekroczyłem 200 i golf więcej stoi zepsuty niż jeździ. kupiony od starszej osoby - zanim kupię kolejny dziadkowóz dokładniej go sprawdzę bo to co jest w instalacji elektrycznej namieszane i inne przeróbki "kowalskiego" dużo mnie kosztują ostatnimi czasy.. zamiast coś naprawić, jakiś czujnik czy coś to ten sobie przyciski, przełączniki itp montował, albo bezpieczniki na wierzchu żeby można było wyciągać i wsadzać przy każdym odpalaniu, masakra.



hotrain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 05, 2012 13:53
Lokalizacja: Warszawa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: hotrain » pt mar 01, 2013 21:10

Zainteresowało mnie jakiś czas temu to ogłoszenie.
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-d ... 16690.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Skontaktowałem się ze sprzedającym i usłyszałem że auto jest idealne, dostałem brief, numer VIN. Faktycznie miało jednego właściciela w Niemczech. Kiedy bez oglądania samochodu udało mi się zbić cenę do wstępnie akceptowalnego dla mnie poziomu, kalkulując ile trzeba włożyć w remont innego egzemplarza oraz biorąc pod uwagę fakt, że trudno o zadbane GTI wiedziałem, że będę chciał to auto obejrzeć i sprawdzić. W mojej sytuacji po prostu łatwiej mi kupić gotowca, nie mam czasu na chodzenie za autem, miejsca na grzebanie przy nim, talentu i zdolności bo nie znam się kompletnie na mechanice.
No i po kilku tygodniach w końcu udało się pojechać do Krakowa przy okazji służbowego wyjazdu, umówiliśmy się na oględziny w ASO VW Auto Special.
Wady jakie wyszły podczas oględzin:
1. Na lakierze są ogniska korozji i wżery począwszy od maski, obydwie strony po listwami pakietu także skażone ta przypadłością, dach.
2. Dwa błotniki przednie (lewy i prawy lakierowane), dodatkowo na prawym słabo zrobiona zaprawka jakieś 3 cm na 3 cm.
3. Zderzak przedni niedokładnie spasowany.
4. Czerwone listewki pakiety zaczynają odchodzić.
5. Uszczelka szyberdachu po prawej stronie przetarta.
6. Prawy tylny słupek oraz błotnik malowany i szpachlowany, grubość lakieru 600 mikronów (!)
7. Lewy tył listy progowej wybąblony jakby był nagrzewany.
8. 3 felgi mają obtarte ranty i nadają się do renowacji.
9. Nie działający kierunkowskaz lewy i oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
10. Nie działające spryskiwacze przód i nie działające ramię wycieraczki tył.
11. Pęknięty klosz lampy prawy tył
12. Spękany pasek wielokrokowy
13. Wyciek uszczelniaczy półosi
14. Osłona przegubu zewnętrzna lewa nieszczelna
15. Osłona drążka kierowniczego nieszczelna
16. Tarcze hamulcowe przód poniżej minimum – do wymiany
17. Poprzycierana podłoga i w kilku miejscach korozja
18. Wyciek oleju spod pokrywy zaworów
19. Mety płyn chłodzący (rdza wukładzie)
20. Wnętrze: faktycznie igła ale słabo uprane i są ślady po płynie piorącym na boczkach
21. W tylnej półce zamontowany zestaw głośników Blaupunkt z epoki ale wygląda to fatalnie.
Pewnie o czymś zapomniałem.
Sprzedający to bardzo miły Pan ale chyba przecenia swoją „perełkę” albo jak mówi auto kupi ktoś nie z Polski ;-)
W związku z powyższym podziękowałem za poświęcony mi czas i nie złożyłem oferty kupna.Mam nadzieję, że opis się komuś przyda.

Nie mam dostępu do Giełdy na vwzone.pl więc jak ktoś chce niech skopiuje tekst i wrzuci w odpowiednim dziale.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: dominik7 » pt mar 01, 2013 21:58

hotrain pisze:Zainteresowało mnie jakiś czas temu to ogłoszenie.
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-d ... 16690.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Skontaktowałem się ze sprzedającym i usłyszałem że auto jest idealne, dostałem brief, numer VIN. Faktycznie miało jednego właściciela w Niemczech. Kiedy bez oglądania samochodu udało mi się zbić cenę do wstępnie akceptowalnego dla mnie poziomu, kalkulując ile trzeba włożyć w remont innego egzemplarza oraz biorąc pod uwagę fakt, że trudno o zadbane GTI wiedziałem, że będę chciał to auto obejrzeć i sprawdzić. W mojej sytuacji po prostu łatwiej mi kupić gotowca, nie mam czasu na chodzenie za autem, miejsca na grzebanie przy nim, talentu i zdolności bo nie znam się kompletnie na mechanice.
No i po kilku tygodniach w końcu udało się pojechać do Krakowa przy okazji służbowego wyjazdu, umówiliśmy się na oględziny w ASO VW Auto Special.
Wady jakie wyszły podczas oględzin:
1. Na lakierze są ogniska korozji i wżery począwszy od maski, obydwie strony po listwami pakietu także skażone ta przypadłością, dach.
2. Dwa błotniki przednie (lewy i prawy lakierowane), dodatkowo na prawym słabo zrobiona zaprawka jakieś 3 cm na 3 cm.
3. Zderzak przedni niedokładnie spasowany.
4. Czerwone listewki pakiety zaczynają odchodzić.
5. Uszczelka szyberdachu po prawej stronie przetarta.
6. Prawy tylny słupek oraz błotnik malowany i szpachlowany, grubość lakieru 600 mikronów (!)
7. Lewy tył listy progowej wybąblony jakby był nagrzewany.
8. 3 felgi mają obtarte ranty i nadają się do renowacji.
9. Nie działający kierunkowskaz lewy i oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
10. Nie działające spryskiwacze przód i nie działające ramię wycieraczki tył.
11. Pęknięty klosz lampy prawy tył
12. Spękany pasek wielokrokowy
13. Wyciek uszczelniaczy półosi
14. Osłona przegubu zewnętrzna lewa nieszczelna
15. Osłona drążka kierowniczego nieszczelna
16. Tarcze hamulcowe przód poniżej minimum – do wymiany
17. Poprzycierana podłoga i w kilku miejscach korozja
18. Wyciek oleju spod pokrywy zaworów
19. Mety płyn chłodzący (rdza wukładzie)
20. Wnętrze: faktycznie igła ale słabo uprane i są ślady po płynie piorącym na boczkach
21. W tylnej półce zamontowany zestaw głośników Blaupunkt z epoki ale wygląda to fatalnie.
Pewnie o czymś zapomniałem.
Sprzedający to bardzo miły Pan ale chyba przecenia swoją „perełkę” albo jak mówi auto kupi ktoś nie z Polski ;-)
W związku z powyższym podziękowałem za poświęcony mi czas i nie złożyłem oferty kupna.Mam nadzieję, że opis się komuś przyda.

Nie mam dostępu do Giełdy na vwzone.pl więc jak ktoś chce niech skopiuje tekst i wrzuci w odpowiednim dziale.
Takich cwaniaków powinno sie karac grzywną.
Kolega z grupy plock miał niedawno na sprzedanie swoje G60, za podobne pieniądze, ale się rozmyślił (i w sumie bardzo dobrze). Tyle, że aut w takim stanie jak jego jest może kilka w Polsce.
http://moto.allegro.pl/vw-golf-g60-i3054411058.html" onclick="window.open(this.href);return false;


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

hotrain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 05, 2012 13:53
Lokalizacja: Warszawa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: hotrain » pt mar 01, 2013 22:19

dominik7, nie wiem jak nie trafiłem na to ogłoszenie... możesz wrzucić mi na PW nick kolegi może się jednak namyśli znów na sprzedaż :bajer:
aaa, nie dzięki, widzę numer telefonu. :bigok:



Awatar użytkownika
Millten
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn sie 20, 2012 22:10
Lokalizacja: Strzyżów

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Millten » ndz mar 03, 2013 13:56

To G60 jest konkretne, pierwsza reakcja to :bajer: coś pięknego



Awatar użytkownika
profesor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 23, 2009 11:29
Lokalizacja: wawka

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: profesor » czw mar 07, 2013 14:24

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-zadba ... 14092.html

Bylem ogladac to cudo kilka dni temu w sumie nie spodziewalem sie rewelacji po tej cenie, ale ze bylem w poblizu podjechalem.

- auto nie jest swiezo sprowadzone, bo jest w kraju od grudnia
- nie jest napewno bezwypadkowe, malowany przod bok i do tego slabiutko
- nie dziala klima
- silnik warczy nawet ok

Pan mowil ze cos opusci, ale po tym co zobaczylem to nawet nie bylem zainteresowany negocjacjami.

Podsumowujac - ODRADZAM



bbpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 08, 2013 13:36

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: bbpl » pt mar 08, 2013 15:07

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem Golfa Cabrio, najlepiej w Warszawie bądź bliskich okolicach... Widziałam, w tym wątku już jakieś sztukli z otomoto, ale o tych nie było kometarza, więc może ktoś sie na ich temat wypowie?
Czy się opłacają?
Najlepiej z którego roku kupić, żeby nie mieć problemów np z dachem...
Samochód chce kupić na jakieś 3 lata, ale byłabym szczęśliwa mieszcząc się w 10tys, bo...jeszcze na pewno będę musiała ze 2 wydać.
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... rny19.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-kabri ... -0554.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To są dwa które znalazłam, w Warszawie wyglądające sensownie (przy czym 17tys wydaje mi się dość wysoką ceną...). Ogólnie szkoda, że nie ma ich wiele :(



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pt mar 08, 2013 18:18

bbpl pisze:Cześć,

zastanawiam się nad kupnem Golfa Cabrio, najlepiej w Warszawie bądź bliskich okolicach... Widziałam, w tym wątku już jakieś sztukli z otomoto, ale o tych nie było kometarza, więc może ktoś sie na ich temat wypowie?
Czy się opłacają?
Najlepiej z którego roku kupić, żeby nie mieć problemów np z dachem...
Samochód chce kupić na jakieś 3 lata, ale byłabym szczęśliwa mieszcząc się w 10tys, bo...jeszcze na pewno będę musiała ze 2 wydać.
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... -c119.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-kabri ... -0554.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To są dwa które znalazłam, w Warszawie wyglądające sensownie (przy czym 17tys wydaje mi się dość wysoką ceną...). Ogólnie szkoda, że nie ma ich wiele :(
w zasadzie to nie jest odpowiednie miejsce na twój post :bajer: zapoznaj się z regulaminem działu



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: marmi m » ndz mar 10, 2013 22:35

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 900203,339" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo dobry artykuł, szczególnie dla tych co nie kupią używanego auta które miało lakierowane jakieś elementy...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szela81 » wt mar 19, 2013 22:14

Nie wiem czy już było ale polecam aplikację na androida generali auto - na podstawie danych z dowodu (skanowanych z kodu qr) wyciąga dane z UFG o szkodach :) kolega się zdziwił, że jego kupione okazyjnie w 2012 auto miało szkodę z AC na 20 000 a z OC na 30 000 w 2011 :)



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: lukasz.gtd » wt mar 19, 2013 23:38

szela81 pisze:Nie wiem czy już było ale polecam aplikację na androida generali auto - na podstawie danych z dowodu (skanowanych z kodu qr) wyciąga dane z UFG o szkodach
Właśnie nie chce mi ta apla zeskanować kodu na Motoroli Defy :grrr:


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guziolek » ndz kwie 07, 2013 23:41

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-1 ... 25125.html" onclick="window.open(this.href);return false; Jakiś taki dziwny środeczek ma :hmm:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pn kwie 08, 2013 09:03

guziolek pisze:http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-1 ... 25125.html Jakiś taki dziwny środeczek ma :hmm:
bo z USA



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości