***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
piotr.penczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 02:29
Lokalizacja: Lędziny

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr.penczek » ndz mar 10, 2013 23:52

Witam
Jestem zainteresowany kupnem Mk4 sdi tylko pojawia sie kilka pytań
Gdzie szukać tzw perełki?
Jakiego przebiegu się bać?
Sprowadzić czy kupić w Polsce?
W jakim przedziale cenowym szukać sdi w Polsce lub zagranica?

Nie umiem na necie znaleźć oryginalnych fabrycznych kolorow mk4 jakie wychodzily z tasmy produkcyjne jesli ktos ma jakis link do takich danych to prosil bym namietnie?

Proszę o pomoc
Pozdrawiam i z góry dziękuje



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn mar 11, 2013 07:35

piotr.penczek pisze:Gdzie szukać tzw perełki?
Wiadomo - wszelkie możliwe ogłoszenia. Raczej w Polsce, gdyż poza granicami tanio nie będzie.
piotr.penczek pisze:Jakiego przebiegu się bać?
Ja mam, co prawda Fabię, ale również SDI i powiem Ci, że mam 230 tys. km i auto wygląda i jeździ jak nowe. Mam znajomego, co sprowadza auta z Francji i wg. jego słów, zdecydowana większość aut z silnikiem SDI na tamtejszym rynku ma przebiegi ponad 500, a nawet 700 tys. km i sprawiają bardzo dobre wrażenie. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - raczej nie bałbym się żadnego przebiegu, bo i tak w Polsce wszystkie będą miały 180-250 tys :)
piotr.penczek pisze:Sprowadzić czy kupić w Polsce?
Ja bym szukał na miejscu
piotr.penczek pisze:W jakim przedziale cenowym szukać sdi w Polsce lub zagranica?
Zależy od rocznika - ale generalnie założyć można, że roczniki 2000-2003, w Polsce, mowa oczywiście o autach w dobrym stanie, będą kosztować w granicach 11-14 tys.
piotr.penczek pisze:Nie umiem na necie znaleźć oryginalnych fabrycznych kolorow mk4 jakie wychodzily z tasmy produkcyjne jesli ktos ma jakis link do takich danych to prosil bym namietnie?
http://www.doppel-wobber.de/forum/index ... Info&id=25" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

piotr.penczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 02:29
Lokalizacja: Lędziny

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr.penczek » pn mar 11, 2013 07:43

herbu, Dzieki wielkie za pomoc :kufel:



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » pn mar 11, 2013 13:30

jak widać nie pierwszy rzut oka , SDI sa wiele tansze od innych silników, wiec cenowo koło 10 tyś kupisz dobry rok. Nie bój sie przebiegu, silnik jest wieczny , patrz na podzespoły i blache.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Goll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 12, 2011 22:14

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Goll » pn mar 11, 2013 15:00

Szukaj kupionych w Polsce, pierwszy właściciel, najlepiej od kierowcy w kapeluszu, mniej znane portale z ogłoszeniami to większa szansa na taki egzemplarz. Czasami warto przejść się na spacer po mieście i zobaczyć kartki na autach.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn mar 11, 2013 16:07

Goll, nie reklamujemy tu konkretnych komercyjnych stron ogłoszeniowych.



Awatar użytkownika
Goll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 12, 2011 22:14

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Goll » pn mar 11, 2013 18:01

Po prostu na allegro, otomoto przy innych płatnych filtracja handlarzy jest duża, tam robi się biznesy, dobre auta kupowane na pniu. Na bezpłatnych, mniejszych szybciej postoi auto na ogłoszeniu. Sorry jeżeli tak to wyszło.
Proponuje więc małe, lokalne ogłoszenia, najlepsze do znalezienia samochodu.



piotr.penczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 02:29
Lokalizacja: Lędziny

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr.penczek » pn mar 11, 2013 19:47

Chłopy mam takie cos z neta
http://www59.zippyshare.com4828.................." onclick="window.open(this.href);return false;.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn mar 11, 2013 19:48

piotr.penczek, :spam: i nie na temat, ponadto poczytaj regulamin o ochronie praw autorskich, następnym razem będzie warn :bajer:



piotr.penczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 02:29
Lokalizacja: Lędziny

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr.penczek » pn mar 11, 2013 19:53

sory sory zagalopowalem sie



shwax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 08:15
Lokalizacja: Pabianice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: shwax » śr mar 13, 2013 19:37

Goll, nie prawda. Handlarze nie są głupi, dobrze wiedzą, że na darmowe portale ogłoszeniowe też zagląda masa osób. Często jest tak, że auta nie ma na najpopularniejszym alledrogo, za to na darmowych już tak. Handlarze wyłapują wszelkie okazje nawet tam.



valdermus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 12, 2013 21:04

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: valdermus » czw mar 14, 2013 19:48

Witam, przeglądam sobie oferty sprzedaży aut Golf IV i zastanawiam się czy opłaca się kupować auta "pochodzenia" polskiego, czyli takie co wyjechał w polskiego salonu. Jest dużo ofert Golf-ików 1.6 16v których cena waha się od 10 - 13 tyś. I mam pytanie czy lepiej dołożyć i kupić auto za granicy w cenie około 15tyś czy może rozglądać się za autkami od pierwszych właścicieli z polski ?

Po prostu nie wiem czy wgl. opłaca mi się jeździć na oględziny takich aut :)



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw mar 14, 2013 20:02

valdermus, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. na pewno można przyjąć, że większość golfów z salonu PL ma gorsze wyposażenie niż sprowadzane zza granicy. Mają za to inne wady - mniejsza ich liczba była naprawiana po "stłuczce z przystankiem", mozna trafić auto z niższym przebiegiem, i to taniej niż podoobne auto w niemczech. Jednym słowem, wszystko ma swoje plusy i minusy. Na pewno nikt Ci tutaj nie powie, że do aut z salonu PL nie warto jeździć, bo tendencja jest raczej odwrotna - do większośći aut zza granicy nie warto nawet wykonuywać dłuższej rozmowy telefonicznej :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

valdermus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 12, 2013 21:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: valdermus » czw mar 14, 2013 21:42

Tak na prawdę ja tylko oczekuję od auta - wspomaganie, centralkę, abs a to chyba 99,9% aut posiada.
Jestem typem człowieka który nie lubi dużo elektroniki w aucie. Po prostu tylko szukam autka w miarę bezawaryjnego i taniego w eksploatacji i wybrałem Golfa 1.6 16v, no ale autko zamierzam kupić dopiero za około 5msc i poglądy mogą się zmienić.

A patrząc na fotki aut z salonu polska to widzę że kierownice nie są tak wytarte jak w niemieckich autach. Także może to prawdą że mają 170tyś. przebiegu :chytry:

Mam jeszcze pytanie jaka bardziej wersja silnika nadaję sie do gazowania ? 1.6 i 16V FSI 110KM, 1.6 FSI 110KM czy może 1.6 i 101KM ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości