***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
redbladexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob cze 04, 2011 19:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: redbladexxx » pn cze 10, 2013 10:53

Witam. Proszę o informacje na temat silnika KR w golfie II. Najlepiej jakby wypowiedzieli się osoby, które mają z nim jakieś doświadczenie. Jakie są Typowe problemy, usterki? Czy można założyć gaz? jakie jest faktyczne spalanie w mieście? Czy warto kupić za 2900 (gościu zapewnia że wszystko w jak najlepszym porządku oprócz karoserii która nadaje się na złom).



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn cze 10, 2013 11:03

redbladexxx pisze:Czy można założyć gaz?
Nie da rady. To jest silnik jest wyłącznie pod benzynę. Wtrysk mechaniczny nie lubi gazu. Uszkadza się przy pracy na LPG. Koszty naprawy później bywają sporek.
Chyba wiem o jakie auto Ci chodzi bo widziałem na allegro 16S na części za 2900 z budą na złom...



Awatar użytkownika
redbladexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob cze 04, 2011 19:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: redbladexxx » pn cze 10, 2013 11:31

Właśnie zastanawiam się nad nim. Chciałbym go uratować, a jakby nie było możliwości to swap. Jakie są wtryski w KR? Czym się różnią i jakie są ich wady/zalety?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn cze 10, 2013 11:38

KR jest zasilany wtryskiem mechanicznych K-Jetronic.
Niektórzy przerabiają je pod wtrysk elektroniczny. Ale LPG i
redbladexxx pisze:Chciałbym go uratować,
nie idą w parze w tym silniku.

Ratunek dla takiego klasyka dla mnie to naprawa i doprowadzenie do perfekcji a nie pchanie LPG i zajeżdżanie rozdzielacza paliwa wtrysku mechanicznego.



Awatar użytkownika
redbladexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob cze 04, 2011 19:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: redbladexxx » pn cze 10, 2013 12:04

Nie wiem dlaczego pomyślałem o LPG. Słyszałem że się nie da i potrzebowałem formalnej informacji. Czym się różnią te wtryski? Po co Niektórzy je przerabiaja na elektroniczny?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn cze 10, 2013 12:26

żeby wyeliminować zbędne aktuatory mechaniczne, które w przypadku strzału w dolot kończą swój żywot, a części zamiennych(choćby używanych) brak


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn cze 10, 2013 12:38

Części niektóre są jeszcze dostępne ale kwoty nie zachwycają.
Sam przepływomierz to koszt 200-280 euro a można go jednym wystrzałem LPG zabić.



Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Djwasyl1992 » pn cze 10, 2013 15:33

Ok koledzy ale jesli zalozy sie dobra sekwencyjna instalacje gazowa to takie wystrzaly nie maja zajscia.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn cze 10, 2013 15:34

Djwasyl1992 pisze:Ok koledzy ale jesli zalozy sie dobra sekwencyjna instalacje gazowa to takie wystrzaly nie maja zajscia.
Tu nie chodzi o strzały, to jest objaw awarii a nie normalna praca. Po prostu w mechanicznym wtryski nie zakłada się instalacji i tyle.
Rozdzielacz paliwa jest smarowany przez benzynę. Odetniesz benzynę to się będzie zacierał i wkrótce zdechnie.



viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: viwaldi » pn cze 17, 2013 15:30

Witam.

Rozglądam się za Golfem V 1.9 TDI 77 kW (105 PS), ale chciałbym zakupić wersję full wyposażoną a w tym także z MFA Plus, który to posiada pełen wyświetlacz, jeśli ktoś ma takie informacje to proszę o opisanie, które z wersji auta posiadało MFA Plus, z tego, co szukałem to wynika tyle, że chyba tylko wersje BlueMotion Miały MFA Plus aczkolwiek nie jestem tego pewien, a jeśli rzeczywiście tak jest, że BlueMotion były wyposażane w Pełny MFA to czy warto takie auto kupić, bo jednak jest to trochę inna konstrukcja od standardu, choć by, dlatego że chyba w BlueMotion jest jeden bieg więcej, czyli 6 zamiast 5 i teraz pytanie czy skrzynie 6 biegowe nie przysparzają jakiś problemów w stosunku do standardowej 5 biegowej? Podobno BlueMotion jest mułowaty w porównaniu ze standardem i ma gorsze osiągi, ale mniejsze spalania, więc proszę o wypowiedzenie się, co w trawie piszczy.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn cze 17, 2013 15:38

viwaldi, MFA plus to raczej opcja dodatkowa. Na pewno im wyższa wersja tym łatwiej dostać.
Trochę źle rozumiesz wersje Bluemotion. To nie są wielkie zmiany konstrukcyjne. Zwykły 1,9 TDI PD też miewał 6 biegową skrzynię.
Ale wybór auta pod taką rzecz jak MFA plus jest dla mnie wątpliwy. Takie rzeczy można niewielkim nakładem dołożyć do posiadanego modelu.



viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: viwaldi » pn cze 17, 2013 17:31

jhosef pisze:viwaldi, MFA plus to raczej opcja dodatkowa. Na pewno im wyższa wersja tym łatwiej dostać.
Trochę źle rozumiesz wersje Bluemotion. To nie są wielkie zmiany konstrukcyjne. Zwykły 1,9 TDI PD też miewał 6 biegową skrzynię.
Ale wybór auta pod taką rzecz jak MFA plus jest dla mnie wątpliwy. Takie rzeczy można niewielkim nakładem dołożyć do posiadanego modelu.
Czyli z tego wynika, że nie tylko BlueMotion posiada MFA Plus i 6 biegową skrzynię, no wiesz ja nie wybieram auta tylko dla tego żeby mieć MFA Plus, ale jak już mam za coś zapłacić to wolę żeby auto już wszystko miało, bo nie chce mi się bawić w szukanie części, aby coś dostawić a poza tym, jeśli chodzi o MFA Plus to dodatkowo trzeba zmieniać licznik, co w rocznikach 2007-2008 nie jest tanie a także nie jest sprawą prostą.

A jaka wersja Golfa V jest na max. wyposażona z tego, co zaobserwowałem to w większości wersja "United" ma wszystkie gadżety.



Adrian19922
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 21:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Adrian19922 » pn cze 17, 2013 19:48

Witam koledzy potrzebuje kupić jeszcze jedno auto i wpadło w oko audi 100 i teraz dylemat z silnikiem jaki ? 2,5 TDi czy jednak może 2,3 /2,6 +lpg jedni narzekają na diesla a drudzy na benze i cholera sam niewiem we wcześniejszych autach silnik 1,9 TDi był idealny a tu no niewiem sam, doradzi ktoś może ?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn cze 17, 2013 21:23

Adrian19922 pisze:jedni narzekają na diesla
kto narzeka? chyba ci, których auta już sporo ponad pół bańki nakręciły. 2.3 to chyba mechaniczny wtrysk o ile się nie mylę, więc to jest problem przy lpg. 2.6 w sumie jest spoko, nie slyszałem o jakichś większych wadach


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości