OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DukeNukemPL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: śr paź 13, 2010 22:11
Lokalizacja: Bullerbyn
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: DukeNukemPL » czw maja 02, 2013 10:44

Gajdzi, do przebiegu dopisałbym z 200km + , niemcy dieslami jezdza tam i spowrotem kumple kupił audi z 2009 r z przebiegiem 160tys km , a tu 99r i 200+ km przejechane ? :) faktycznie był malowany , jesli jest to zrobione dobrze to dokładnie posprawdzac całą furkę i brac w tej kasie :pub:


A3 8p 2.0TDI 140hp : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=514589

https://soundcloud.com/dominik-buda" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fotosik.pl/u/dukenukempl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » sob maja 04, 2013 19:40

Gajdzi pisze:Panowie, co sadzicie o tej ofercie sprzedazy? Moze juz ktos ogladal?

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-highl ... 36882.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprzedawca otwarcie mowi, ze byly malowane zderzaki (co z reszta widac). Poza tym niby oryginalny lakier. Klimatronic dziala. Opony zimowe prawie nowe.
Jutro jade ogladac (auto docelowo dla kobiety)
Z gory dzieki za wypowiedzi.

UPDATED:
Niestety, sprzedajacy rozmija sie z prawda chociazby w temacie przebiegu... w marcu 2013 auto mialo przejechane ok.320tys km
Ja nie mogę, 320000... To dobrze, że to auto jeszcze jeździ, przecież dawno na złomie powinno być... Kurde, czego Ty się spodziewałeś? 320000 to jest minimum na ten rocznik, to jest naprawdę mały przebieg. Spokojnie mógłby mieć z 520000 przejechane i też by jeździł. Skoro do końca był w ASO serwisowany to czego się boisz? Masz dostęp do całej historii serwisowej, a przebieg już masz zrobiony w cenie na taki, który nie będzie raził oczu Twoich, Twojej rodziny, sąsiadów i znajomych :bajer:


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: krzychu195 » ndz maja 05, 2013 00:41

Tak jak mówi S7TDI jak wszystko OK z autem to brałbym, sam mam auto z przebiegiem ~370kkm i raczej nie spieszy mi się ze sprzedażą - nawet ten sam rocznik.



juru1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2013 22:35
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: juru1993 » sob maja 25, 2013 23:34

Siema. Ja mam do was takie pytanie.

http://allegro.pl/import-niemcy-audi-80 ... 92538.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zaciekawiło mnie tutaj jedno a mianowicie: http://scr.hu/0q5t/gizoj" onclick="window.open(this.href);return false;

Według mnie to 100% dowód że był kręcony.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » ndz maja 26, 2013 00:16

juru1993 pisze:Siema. Ja mam do was takie pytanie.

http://allegro.pl/import-niemcy-audi-80 ... 92538.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zaciekawiło mnie tutaj jedno a mianowicie: http://scr.hu/0q5t/gizoj" onclick="window.open(this.href);return false;

Według mnie to 100% dowód że był kręcony.
żaden dowód a raczej zbieg okoliczności



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » ndz maja 26, 2013 09:58

Tym bardziej, ze to nie jest elektroniczny licznik przebiegu cofany z kabla ;)



wielkimomo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 19, 2013 18:21

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: wielkimomo » śr cze 19, 2013 20:01

Witam,

Pierwszy post na forum. Prawie kupiłem ten do niedawna jeszcze "bezwypadkowy" (zmienione ogłoszenie).
Umieszczam ku przestrodze.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-2 ... 03353.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Od pośrednika dostałem info, że malowany prawy, przedni błotnik po otarciu. W warsztacie wyszło, że błotnik i maska (350 na mierniku).
Pordzewiałe hamulce i krzywe 3 felgi.
Z raportu wynika szkoda całkowita bez prawa do rejestracji. Zdjęć oczywiście właściciel nie posiada. U nas bezwypadkowy tłumaczy się na "junk and salvage" w US.

Obrazek



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » czw cze 20, 2013 01:04

A czego Ty się spodziewałeś? Rocznik 2011, 6500km przebiegu, sprowadzone z USA... Ludzie, myślcie logicznie, kto by sprzedawał taki samochód jakby wszystko z nim było w porządku? A nawet jakby to dlaczego sprzedałby go polskiemu handlarzowi, który musi przetransportować go statkiem, zapłacić cło itp...?

Ogólnie ciekawe jak wyglądał po szkodzie, skoro na czujniku wyszły tylko 2 elementy malowane, bez szpachli (pewnie wymienione na inne). Ja bym bardziej patrzył w takich przypadkach na spód auta, podłużnice, jakichś spawów podejrzanych szukał...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szela81 » czw cze 20, 2013 22:58

Hmm ja to bym patrzył w okolice pola numerowego i czy wszystkie wlepki się zgadzają skoro tylko dwa elementy malowane po total loss
albo był zalany :)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » czw lip 11, 2013 07:58

szela81 pisze:albo był zalany :)
zalanie chyba łatwiej wykryć, a dobry przespaw numerów może być trudny do wychwycenia. Też bym był bardzo ostrożny z takimi zakupami :bajer:



hotrain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 05, 2012 13:53
Lokalizacja: Warszawa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: hotrain » pt lip 12, 2013 13:22

Sprawa dotyczy ogłoszenia:
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-wolfs ... 38037.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest to auto forumowicza - nick widać , tutaj był jego temat ale zniknął : viewtopic.php?f=87&t=399283&hilit=WOB+Edition+GTI

Kupiłem to auto w lipcu ubiegłego roku, licząc na uczciwość sprzedającego "kolegi" z forum.
W ogłoszeniu wówczas było napisane, że jest bezwypadkowy a reszta mniej więcej jak teraz. Niestety nie jest to prawdą i sprzedający daleko się z nią rozmija.
Auto jest całe malowane, lakier ma o grubości od 200 do ponad 1000 (!) mikronów (ocena niezależnego) rzeczoznawcy PZMOT, są wspawane elementy przy tylnym prawym słupku.
I przez rok czasu auto zmieniło stan z bezwypadkowego na „inny”.
Screeny z ogłoszenia sprzed roku:
Obrazek
Obrazek


W aucie stwierdzono też wówczas na przeglądnie po zakupowym szereg usterek mechanicznych, które oczywiście mogły zostać usunięte, ale trzeba o nich pamiętać.
W końcu sprawa skończyła się tak, że wylądowała w Sądzie a finał taki, że sprzedający w grudniu ubiegłego roku zgodnie z prawomocnym sądowym nakazem zapłaty wydanym przez Sąd Rejonowy w Warszawie musiał zabrać swój "oryginał" i zwrócić mi pieniądze.
Warto wspomnieć też o mentalności sprzedającego który próbował wmówić mi przy odbiorze auta szereg usterek z którymi sprzedał auto jako powstałe w czasie kiedy było w moich rękach a powstały niby w wyniku przejechania przeze mnie tym autem ledwie około 500 km z czego ponad 130 z Łodzi do Warszawy a reszta po warsztatach, raz na Frakcję, gdzie forumowicze też kwestionowali oryginalność tego pojazdu.
Podsumowując - jeśli ktoś szuka oryginału - to na pewno nie będzie to ten konkretny egzemplarz.
Na wszystkie powyższe stwierdzenia są pisemne dowody w postaci akt sprawy sądowej.
Wysłałem też prośbę do Administracji forum by umieściła taką informację, do tej pory nikt się nie odezwał…
A przecież chodzi o taką zwykłą rzecz – uczciwość.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » sob lip 13, 2013 12:14

hotrain pisze:Auto jest całe malowane
Naprawdę dziwne skoro Golfy nie wychodziły w ogóle w takim kolorze w jakim jest ten egzemplarz :panna:
hotrain pisze:lakier ma o grubości od 200 do ponad 1000 (!) mikronów
O ja nie mogę! Sensacja! 1000 mikronów! Jak to brzmi, do więzienia z gościem! Ludzie, przecież 1000 mikronów to zaledwie 1 milimetr :panna:


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » sob lip 13, 2013 12:28

S7TDI pisze: Ludzie, przecież 1000 mikronów to zaledwie 1 milimetr :panna:
dla jednych tylko dla innych aż, dla mnie "aż", z tym że w tak leciwym aucie to raczej normalne zjawisko atmosferyczne :D



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guti » ndz lip 14, 2013 16:43

auto malowane , nie traci swojej bezwypaddkowosci.. :) mógł sobie ktos zazyczyc odswiezenie lakieru.. i 1000 mikronów to jak dla ludzkiej ręki jest niezle..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości