***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rhl » wt sie 06, 2013 18:12

witam,

idealne auto jakie chciałbym kupić to kombi bądź sedan, silnik to diesel bez turbiny i zbędnej elektroniki i najlepiej z dobrą skrzynią automatyczną.
Szukam takiego auta, które będzie niezawodne, blacha żeby nie rdzewiała i jakoś powiedzmy, że ekonomicznie z tym automatem jechało.
Na samochód mam 10000zł.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » wt sie 06, 2013 18:47

rhl, takie rzeczy to tylko w erze :helm: , na powaznie to jakiej wielkosci ma byc auto? Ciezko bedzie o automat z silnikiem diesla bez turbo ( niewiem czego sie boisz, dla mnie turbo to duza zaleta, moc, moment obr, a ewentualne koszty naprawy niesa wysokie ), chyba, ze jakis merc w124, bo tak zbytnio nic innego mi do glowy nie przychodzi, np. taki:
http://otomoto.pl/mercedes-benz-e-250-s ... 73975.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt sie 06, 2013 20:57

erwinszczak_ pisze:rhl, takie rzeczy to tylko w erze :helm: , na powaznie to jakiej wielkosci ma byc auto? Ciezko bedzie o automat z silnikiem diesla bez turbo ( niewiem czego sie boisz, dla mnie turbo to duza zaleta, moc, moment obr, a ewentualne koszty naprawy niesa wysokie ), chyba, ze jakis merc w124, bo tak zbytnio nic innego mi do glowy nie przychodzi, np. taki:
http://otomoto.pl/mercedes-benz-e-250-s ... 73975.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co do merca W124 to ciężko będzie znaleźć egzemplarz godny uwagi powoli ten samochód nabiera wartości bardziej kolekcjonerskiej niż rynkowej.

Polecam 3.0D ;) to był mój pierwszy samochód super silnik bez awaryjny sprzedałem go z przebiegiem 456tys. a jak jakiś czas temu tego nabywce spotkałem na mieście już miał 720tys. więc to o czymś świadczy ;)



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rhl » wt sie 06, 2013 21:53

nie szukam dla siebie co prawda, ale tak napisałem by było prościej ;)
ojciec jest starej daty i nie uznaje takich dobroci jak turbina a dlatego napisalem o automacie, bo jak widze jak on zmienia biegi, to skladam tylko rece i modle sie by skrzynia nie walnela zbyt szybko...

Po zastanowieniu sie, doszedlem do wniosku, ze mozna poszukac czegos innego osobowego, mianowicie rowniez mialby to byc diesel bez turbo, auto jak najmlodsze i ekonomiczne, blachy i bezawaryjnosc rowniez bardzo wazne... czyli w skrocie jakies tanie w utrzymaniu wozidelko dla starszych ludzi, gdyby citroen c3 byl tanszy to mysle, ze bylby to ideal - tylko czy bywaly z silnikami bez turbo?
Cos w ten desen... pomozcie chlopaki, bo jak ja zaczynam o tym myslec to mam momentalnie bol glowy



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » wt sie 06, 2013 22:09

W c3 nie bylo silnikow bez turbo, bynajmniej zadnego niema w automacie na allegro, a moze jakas mala benzyna? Bylo by duzo latwiej cos doradzic, bo ciezko o diesla bez turbo w automacie...



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt sie 06, 2013 22:32

rhl pisze:nie szukam dla siebie co prawda, ale tak napisałem by było prościej ;)
ojciec jest starej daty i nie uznaje takich dobroci jak turbina a dlatego napisalem o automacie, bo jak widze jak on zmienia biegi, to skladam tylko rece i modle sie by skrzynia nie walnela zbyt szybko...

Po zastanowieniu sie, doszedlem do wniosku, ze mozna poszukac czegos innego osobowego, mianowicie rowniez mialby to byc diesel bez turbo, auto jak najmlodsze i ekonomiczne, blachy i bezawaryjnosc rowniez bardzo wazne... czyli w skrocie jakies tanie w utrzymaniu wozidelko dla starszych ludzi, gdyby citroen c3 byl tanszy to mysle, ze bylby to ideal - tylko czy bywaly z silnikami bez turbo?
Cos w ten desen... pomozcie chlopaki, bo jak ja zaczynam o tym myslec to mam momentalnie bol glowy

Pytanie czemu ty się słuchasz ojca ? jeździj swoim stylem i koniec nie musisz być taki jak on.

Bierz Golfa 1.9SDI nie sądzę byś na niego narzekał.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt sie 06, 2013 22:53

rhl pisze:gdyby citroen c3 byl tanszy to mysle, ze bylby to ideal - tylko czy bywaly z silnikami bez turbo?
Nie było bez turbo. Ogólnie jak chcesz bez turbo to musisz poszukać czegoś starszego, bo obecnie to już chyba nie uświadczysz diesla bez turbiny. Dodatkowo chcesz z automatem, i coś nowszego, ocynowanego itp, więc wybór w zasadzie ogranicza się do SDI, szczególnie jeśli ma być z automatem to Golf IV, ewentualnie Leon/Toledo, ale nie widziałem jeszcze konfiguracji SDI + automat. Może Octavia, ale tu też o automat niełatwo. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Najłatwiej będzie Ci znaleźć Golfa w takim zestawieniu, choć nie znaczy to że będzie łatwo.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » wt sie 06, 2013 23:02

Może głupie pytanie, ale mnie zastanawia, czym się tak naprawdę różnią silniki 1.6 16v AZD, AUS, BCB itd. Chodzi mi o te symbole w 16v.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » śr sie 07, 2013 08:34

kostek007 pisze:Może głupie pytanie, ale mnie zastanawia, czym się tak naprawdę różnią silniki 1.6 16v AZD, AUS, BCB itd. Chodzi mi o te symbole w 16v.
oprócz pokryw silnika to pewnie różnice są w drobiazgach

viewtopic.php?f=2&t=145655" onclick="window.open(this.href);return false;



polos80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 07, 2013 09:43

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: polos80 » śr sie 07, 2013 09:53

Witam, mam nie lada dylemat. Kręciłem się ostatnio wokół Golfa IV. Już wypatrzyłem sobie konkretny egzemplarz i odezwał się znajomy, który zaproponował mi sprzedaż swojego WV Corrado. Zdaję sobie sprawę, że Corrado jest starsze i nie jest to oszczędny samochód, ale wzbudził we mnie emocje i nakręciłem się jak mały chłopiec. Samochód jest zadbany, znajomy często nim nie jeździł, bo ma drugi samochód, dlatego propozycja wydaje się bardzo kusząca. Nie chce potem jej żałować. Co Wy byście zrobili na moim miejscu?
Ostatnio zmieniony pt wrz 06, 2013 09:44 przez polos80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr sie 07, 2013 10:49

polos80 pisze:Witam, mam nie lada dylemat. Kręciłem się ostatnio wokół Golfa IV. Już wypatrzyłem sobie konkretny egzemplarz i odezwał się znajomy, który zaproponował mi sprzedaż swojego WV Corrado. Zdaję sobie sprawę, że Corrado jest starsze i nie jest to oszczędny samochód, ale wzbudził we mnie emocje i nakręciłem się jak mały chłopiec. Samochód jest zadbany, znajomy często nim nie jeździł, bo ma drugi samochód, dlatego propozycja wydaje się bardzo kusząca. Nie chce potem jej żałować. Co Wy byście zrobili na moim miejscu?

Zależy czego oczekujesz od samochodu jeżeli dużej bezawaryjności to ze względu na wiek Corrado będzie na pewno bardziej podatne na awarie.
Jeżeli lubisz czasem sam pogrzebać przy samochodzie to nie powinno mieć to dla ciebie większego znaczenia tylko brać to co ci się podoba.

Mając szansę kupić pewny samochód ja bym brał ten pewniejszy z pewnego źródła i zrobił go po swojemu, Corrado jest mało na naszych drogach więc mając coś wyjątkowego sam będziesz się tak czuł ;) Będzie klimat itp. Natomiast jeżeli oczekujesz jakiś komfortów w postaci klimatyzacji, elektrycznych szybek (nie wiem czy ten Corrado ma) lub też co innego weź Golfa.



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » śr sie 07, 2013 18:46

art_2008_a_ pisze:oprócz pokryw silnika to pewnie różnice są w drobiazgach
viewtopic.php?f=2&t=145655
:pub:



Lys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 06, 2013 12:56
Lokalizacja: WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lys » czw sie 08, 2013 12:22

Witam
od 2-3 miesięcy rozglądam się za Golfem IV (98 - 2000r.), ciężko znaleźć egzemplarz w bardzo dobrym stanie, szukałem czegoś do 9 000 zł z gazem, ale teraz wiem, że to niemożliwe (napotykałem same szroty) i jestem gotowy dołożyć więcej, kupić w benzynie i dopiero po jakimś czasie ten gaz założyć. I teraz pytanie do was, "znajomy znajomego" sprowadza samochody z Niemiec, ma przywieźć Golfa IV 99r., ale chce za niego 10 000 - 11 000 zł, zakładając, że jest to samochód w bardzo dobrym stanie, niekręcony, mój znajomy mechanik jeszcze go obejrzy, czy to nie jest za wyskoa cena? Orientujecie się w jakich cenach te auta stoją za naszą zachodnią granicą?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw sie 08, 2013 13:10

Lys pisze: "znajomy znajomego" sprowadza samochody z Niemiec, ma przywieźć Golfa IV 99r., ale chce za niego 10 000 - 11 000 zł, zakładając, że jest to samochód w bardzo dobrym stanie, niekręcony
"znajomy znajomego" i "niekręcony" nie brzmi optymistycznie :D , znajomy kumpla szwagra :grin: w 2001 sprowadził mu Sharana 2001 z 180 na blacie a potem w serwisie wyszło że w 2009 miał coś około 400kkm :rotfl: więc różnie bywa z tymi "znajomymi sprowadzaczami"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości