***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Duber » pn sty 06, 2014 23:04

Masz racje,tylko szkoda że nie wiesz ktòrych usuniętych postow się to tyczyło
A jeśli wiesz to już zostaw ten temat



gorzkus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 18, 2013 20:53

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: gorzkus » wt sty 07, 2014 14:06

Cześć, :)
Mam pytanie, planuje w okolicach maja-czerwca kupić samochód. Przyznam, że napaliłem się na Golfa IV :). I tu moje pytanie ile funduszy trzeba wyłożyć aby znaleźć Golfa IV z silnikiem 1.8 turbo (bez gazu) nadającego się do jazdy. Wiadomo, że drobne rzeczy to trzeba na bieżąco zmieniać i z tym nic się nie poradzi, ale chodzi mi o to ile orientacyjnie kosztuje samochód z tym silnikiem nadający się do jazdy. Patrzyłem allegro i tablice, lecz tam rozrzut cen jest duży i niewiadome pochodzenie.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w silniku 1.9 TDI jeśli coś się zepsuje to wysokie są koszta naprawy? Oraz jak to wychodzi w porównanie z 1.8 T ?

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt sty 07, 2014 14:22

gorzkus pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy w silniku 1.9 TDI jeśli coś się zepsuje to wysokie są koszta naprawy? Oraz jak to wychodzi w porównanie z 1.8 T ?
Dużych różnic nie ma. Oba mają dwumasy, oba mają turbo ze zmienną geometrią*

Układ paliwowy droższy w naprawie jest w TDI.

*-pierwsze TDI mają zwykłe turbo.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt sty 07, 2014 14:24

gorzkus pisze:Cześć, :)
Mam pytanie, planuje w okolicach maja-czerwca kupić samochód. Przyznam, że napaliłem się na Golfa IV :). I tu moje pytanie ile funduszy trzeba wyłożyć aby znaleźć Golfa IV z silnikiem 1.8 turbo (bez gazu) nadającego się do jazdy. Wiadomo, że drobne rzeczy to trzeba na bieżąco zmieniać i z tym nic się nie poradzi, ale chodzi mi o to ile orientacyjnie kosztuje samochód z tym silnikiem nadający się do jazdy. Patrzyłem allegro i tablice, lecz tam rozrzut cen jest duży i niewiadome pochodzenie.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w silniku 1.9 TDI jeśli coś się zepsuje to wysokie są koszta naprawy? Oraz jak to wychodzi w porównanie z 1.8 T ?

Pozdrawiam :)
Jakiś czas temu szukałem 1.8T ale niestety każdy egzemplarz jaki trafiałem był śmietnikiem jak ich mało. Zaniedbany silnik wydawał ostatnie tchnienia itp.
Utrzymanie benzyny zawsze będzie tańsze niż diesla co do rzeczy jakie mogą się zepsuć to generalnie wszystko kwestią jest to jak ktoś wcześniej dbał o samochód.
Szczerze sam szukając samochodu się wkurzałem że nic nie ma ostatecznie kupiłem drugiego Golfa IV z silnikiem 1.9TDI ASZ 130KM z polskiego salonu itp faktura książka jest potwierdzona ;), a dorwałem od niechcenia bo gość wymieniał samochód na Golfa VII itd.

Najlepiej jechać do gestapowców i tam poszukać czegoś a i tak nie wiadomo co i jak tam siedzi teraz powoli to samo co u nas.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sty 07, 2014 15:01

Xandar pisze:Najlepiej jechać do gestapowców i tam poszukać czegoś
Tylko po co ??
To co stoi w komisach to zajeżdżony na śmierć dramat a dobre - podobnie jak u nas - jedynie w przysalonowych komisach za dużo, dużo większe pieniądze.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt sty 07, 2014 16:13

Piasek pisze:Tylko po co ??
To co stoi w komisach to zajeżdżony na śmierć dramat a dobre - podobnie jak u nas - jedynie w przysalonowych komisach za dużo, dużo większe pieniądze.
Dokładnie - jeśli znajdziesz w Niemczech dobre auto, to będzie dużo, dużo droższe od równie dobrego z Polski. Ot takie czasy...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

gorzkus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 18, 2013 20:53

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: gorzkus » wt sty 07, 2014 18:34

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;).
Jeśli to możliwe to prosiłbym w takim razie o sprecyzowanie (o ile to możliwe) kosztów zakupu Golfa IV z silnikiem Diesla AJM, AUY,ASZ. W stanie nadającym się do jazdy :) Na prawdę nie można znaleźć 1.8 T w dobrym stanie? A jeśli bym znalazł to jak myślicie ile by on kosztował?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt sty 07, 2014 18:47

gorzkus pisze:Na prawdę nie można znaleźć 1.8 T w dobrym stanie? A jeśli bym znalazł to jak myślicie ile by on kosztował?
Wszystko można, kwestia czasu i uporu. Cena również nie jest wyznacznikiem - trafiają się trupy za duży pieniądz jak i fajne auta za średnią cenę


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

gorzkus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 18, 2013 20:53

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: gorzkus » wt sty 07, 2014 19:04

Ale taka średnia kwota mi potrzebna :D Żeby wiedzieć ile mi trzeba aby kupić wymarzone auto :)



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt sty 07, 2014 19:41

gorzkus pisze:Ale taka średnia kwota mi potrzebna :D Żeby wiedzieć ile mi trzeba aby kupić wymarzone auto :)
15-16tys + 3tys. (Rozrząd + Olej + Filtry + Ubezpieczenie + Rejestracja) (zawsze daj sobie 3tys luz na te wydatki około resztę ustal cenę sobie sam ;) )



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt sty 07, 2014 21:20

Moim zdaniem za 14 tysi można dostać już porządne auto, z zastrzeżeniem tego, co napisałem wyżej


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » wt sty 07, 2014 23:06

[youtube][/youtube]
ForeCast pisze:Moim zdaniem za 14 tysi można dostać już porządne auto, z zastrzeżeniem tego, co napisałem wyżej
Dokładnie....Wysłałem koledze który szuka autka kilka moich spostrzeżeń na PW na temat tego co aktualnie można kupić na naszym rynku gdyż parę tygodni temu kupiłem Passat'a i powiem szczerze że na 30 obejrzanych znalazłem UWAGA, UWAGA : 2 całe bez przeszłości wypadkowej ale te 2 też mogły być po prostu dobrze zrobione....Ja powiem szczerze: Przed kupnem dziadostwa uchroniły mnie tylko:
- Masa przeczytanych tematów o tym na co zwracać uwagę przy kupnie Passat'a
- czujnik lakieru
- komp
- prywatny mechanik (kolega) pracujący przy min. anglikach..
Dodam jeszcze tylko że zauważyłem 2 typu aut: Super wnętrze----zajechany silnik lub silnik OK-----środek tragedia....
A jeśli mówimy o komisach to komisy to pikuś... zauważyłem że jest teraz masa ludzi którzy niby prywatnie sprzedają po 1 aucie a tak naprawdę ciągną zza granicy przystanki autobusowe i robią z nich Golfy czy Passaty trzymają pół roku i na handel... ale o takim czymś dowiadujesz się dopiero na miejscu przez telefon " Nie , nie jestem handlarzem , to mój samochód ja nim jeżdżę tylko muszę zmienić na inne "...Masakra... mógłbym więcej napisać ale nie będę robił OT.
Generalnie tak jak ForeCast i inni powiedzieli Autka fajne można trafić za rozsądną kasę tylko nie można szukać najtańszych i super hiper mega okazji igieł....lepiej 10 razy sprawdzić i pytać niż kupić i płakać....


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sty 07, 2014 23:59

Prezes156 pisze:zauważyłem że jest teraz masa ludzi którzy niby prywatnie sprzedają po 1 aucie a tak naprawdę ciągną zza granicy przystanki autobusowe i robią z nich Golfy czy Passaty trzymają pół roku i na handel...
druga połowa robi to samo na słupy a wszystko to gigantyczna szara strefa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr sty 08, 2014 12:11

Prezes156 pisze:A jeśli mówimy o komisach to komisy to pikuś... zauważyłem że jest teraz masa ludzi którzy niby prywatnie sprzedają po 1 aucie a tak naprawdę ciągną zza granicy przystanki autobusowe i robią z nich Golfy czy Passaty trzymają pół roku i na handel... ale o takim czymś dowiadujesz się dopiero na miejscu przez telefon " Nie , nie jestem handlarzem , to mój samochód ja nim jeżdżę tylko muszę zmienić na inne "
podpisuje się pod tym, z rynkiem używanych aut jest totalna PORAŻKA! :banghead: nasz rząd już dawno powinnien się zabrać za to dziadostwo. Też szukam już ponad 2mc golfa 5 i obejrzałem same padaki w tym 4 szt. z przebiegami 120-160kkm i dwumasem do wymiany ale oczywiście sprzedający nic nie słyszy i powiem Wam jeszcze, że to nie były jakies okazje po niższych cenach rynkowych. Najgorsze jest własnie to, że jedziesz oglądać prywatne auto a okazuje się, że to jest handlarzyk który ma jedno auto i gorsze kity wciska niż duży komis. Jeszcze wielce są oburzeni jak coś człowiek znajdzie usterke. Rynek aut używanych w PL to wielki SYF! :ass: Nie wiem chyba do ciułam z 10tysi i kupie nową Dacie hehe :helm:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości