Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » śr sty 15, 2014 12:05

Nie ma 100% pewności przebiegu. Jeżeli korekty dokonywał ktoś kto ma o tym pojęcie a klient kazał całościowo korekta jest robiona w każdym module w którym zapisywany jest przebieg. Poza tym mamy plagę cofania liczników i legalizowania tego w ASO na serwisach (w przyp. samochodów firmowych czy używanych do biznesu gdzie rzeczywisty roczny przebieg pojazdu zbliżony jest do 80-100tyś km zaś na serwis jeździ się raz w roku co 30 tys km). Ponieważ korekta licznika raz w roku - pełna kosztująca np w nowym A6 500zł - jest i tak tańsza niż 2 wizyty w ASO (po 60 i 90 tyś km) które opiewać będą na łączną kwotę 4-5 tys zł netto.
I nie jest to domena tylko polaków. Niemcy, Holendrzy, na potęgę cofają liczniki. Zwłaszcza w komisach specjalizujących się w sprzedaży samochodów na export. U nich stawka ubezpieczenia rocznego oraz koszt przeglądu dop. pojazd do ruchu są ściśle powiązane i uzależnione od rocznych przebiegów.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » śr sty 15, 2014 19:15

sebekgolf pisze:w EDC masz też zapisywany przebieg. Można go porównać z tym co jest w zegarach. Ale jak wiadomo, wszystko to jest elektroniką. Każdą komórkę pamięci można nadpisać, więc to też nie jest gwarantem prawdziwego przebiegu. Podczas kupna samochodu albo wyciąg z ASO ( jeśli auto jeździło) albo zdrowy rozsądek i tyle.

I tak z drugiej strony. Wcale nie jest tak, że nie da się kupić np. golfa IV w TDI z przebiegiem realnym/rzeczywistym poniżej 170 tyś km. Da się. Tylko wtedy trzeba też odpowiednią monetę na stół położyć, a nie łudzić się, że takie auto chwyci się za 10 czy 14 tyś zł.

Tak zgadza sie dlatego uslyszalem ze "raczje nie jest krecony" no i co wazniejsze dla mnie to to ze pompki sa zdrowe. Wynik serii na hamowni w tune up to zamiast 116 KM 122KM. Zreszta jak kupuje auto czy dla siebie czy ktos z rodziny to biore vaga i lobie logi i sprawdzam pompki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: malinex2 » sob sty 18, 2014 15:16

Witajcie . Postanowilem i ja napisac temacik w tym dziale . Sprawa wyglada tak , ze tez nie do konca jestem pewien co wybrac . Pracuje w Niemczech i wiekszosc czasu wlasnie przebywam tutaj , lecz wiadomo kwestia dojazdu i transportu jest dosc droga jesli jechal bym sam wiec wole wybrac Autobus badz busa . Aktualnie posiadam golfa mk3 1,6 na wielopunkcie . Zamyka sie w 10 litrach spokojnie ,ale latka leca brat zdal prawko wiec oddalem mu swoja trojke . Sam teraz szukam cos nowszego . Golf mk4 badz mk5, a3 badz Leon . Jest tych aut sporo ,ale no nie wiem na jaki motor sie zdecydowac . Mam dalekie dystanse do pokonywania do pracy , bo ponad 1000 km ,lecz wtedy auto stalo by pod mieszkaniem 2-3 miesiace kazdorazowo jesli udal bym sie autem w trase ,ale jesli wybral bym autobus stalo by w polsce w garazu . Rozmyslam jedynie nad 1,8 T lub TDI . Nie chcial bym zakladac jak narazie gazu do benzyniaka bo stac mnie na tankowanie i jakos nie bardzo jestem zwolennikiem LPG ,ale to juz swoja droga . Z jednej strony 1,8 T spali nieporownywalnie wiecej ,ale wtedy jakos nie szkoda mi tego auta jak stoi pod blokiem . Wsiadam i jade na zakupy lub gdzies na krotkie dystanse . W Polsce glownie tez pokonuje spore odcinki ,bo mieszkam pod Łodzią wiec zeby dojechac na zakupy czy to latwic nawet sprawy po urzedach tez widze i diesla i benzyne heh Ktos kiedys powiedzial ze diesla pali sie rano i gasi wieczorem ,ale jak bd w moim przypadku w Waszych oczach ? jest ktos w stanie mi pomoc w wyborze ?


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » sob sty 18, 2014 15:57

zalezy co trafisz w dobrym stanie. Nie nastawiaj sie usilnie na jeden typ. mk4 w tdi w dobrym stanie?? hmm sa jeszcze takie na sprzedanie?? Wątpie. 1.8T wcal enie musi tez byc niebity i w super stanie. To nie auto raczje do teog by sobie turlac powolutku. Po pierwsze prowokuje a po drugie napewno nie kupila bo babci aalbo dziadek by sobie latac 70 km/h. Czesci tez nei sa jakies super tanie.

Temat troszek stron ma wiec radze poczytac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » sob sty 18, 2014 17:17

A ja bym kupił 2,0 115 KM i zagazował :food: Byłaby większa szansa znaleźć w lepszym stanie z mniejszym przebiegiem. Tylko trochę o ten olej się boję.



Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: malinex2 » sob sty 18, 2014 19:28

ja nie szukam po taniosci :P zwracam uwage ze planuje wydac na auto okolo 20 tys zlotych . Wiec powiedzmy niech to oscyluje wkolo tej sumy . 2.0 odpada . wiele o tym motorze slyszalem zlego . Chyba dobre 2 litrowki skonczyly sie na mk3 ;/ jesli chodzi o gazik to 1,6 8v podobno sobie swietnie radzi ,ale jakos tak jak mowilem nie przepadam za gazem . W tym wlasnie problem , ze auto jesli chodzi o tdi bd mial oszczednosci napewno w trasie do niemiec ,ale tak czy siak bd stal pod mieszkaniem ,a jesli pojade autobusem to bd stal w polsce w garazu . Taka sytuacja troche problematyczna ,ale mam nadzieje ,ze pomozecie rozwiac mi moje watpliwosci :) Mam na oku dobrego GTI 1.8 t AGU ,ale wacham sie wlasnie ciagle nad dieslem , bo napewno bd chcial kiedys cos pomodowac :P


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » sob sty 18, 2014 19:40

dobre wolnossaki to 1.8 i 2.0 w mk4. W wieksze pojemnosci bymnie szedl bo tak jak pisales niewiele smigasz no i szkoda kasy na czesci i paliwo. Taki 1.8 wolnossacy bedzi epalil umiarkowanie z lekką noga i tak samo 2.0.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: truckman » sob sty 18, 2014 22:09

wesol, a 1.8 nie będzie palił tego co 1.8T?


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » ndz sty 19, 2014 12:32

owszem ale trzeb ajedzic jak wolnossakiem. Ciezka spraw przy takim silniku i nie trzeba wcale szalec caly czas. Wystarczy tylko co skrzyżowanie dyamiczniej ruszac by miec ta satysfakcje ze inni mnie z tylu ogladaja i na szafie wynik bedzie raczej rekordowy. Nie mowie o nie wiadomo jakim cisnieciu sandala. Takie poprosty dynamiczniejsze ruszanie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: malinex2 » ndz sty 19, 2014 19:36

Kwestia spalania czy nawet kosztow tankowania nie jest dla mnie az tak istotna jak sam fakt kupna auta . Myslicie ze audi A3 8p 2003 r. + z motorem 1.6 102 ps zwykly niesmiertelny wolnossak da rade? dodam ,ze nie bd myslal napewno nad zagazowaniem . Czy lepiej wybrac takie samo auto ,ale silnik 1.6 FSI ? czy moze jednak ten 1.9 TDI ? mam duze pole manewru bo wkolo Frankfurtu jest masa takich aut i nie dosc ,ze sa nie wytluczone to jest z czego wybierac...


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: ForeCast » ndz sty 19, 2014 20:19

Jeśli już FSI, to 2.0. Na starcie czyszczenie kolektora dolotowego i przepustnicy, i masz spoko auto. A może Lełona 1.8T, zawsze to trochę większa frajda z jazdy, a skoro spalanie nie jest priorytetem, to lepiej spalać 12l w takim 1.8T niż 9 w 1.6


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn sty 20, 2014 00:16

Jak już chcesz się pchać w bezpośredni wtrysk to szukaj TSI - są zdecydowanie poprawione w stosunku do pierwszych konstrukcji oznaczanych FSI.
W przypadku starszego typu silników (FSI) stosowano pasek rozrządu, podczas gdy jednostki TSI posiadają łańcuch. Ponadto, ciśnienie paliwa w silnikach z rodziny EA888 (TSI/TFSI) dochodzi nawet do 150 barów, dlatego zostały zastosowane mocniejsze korbowody i sworzeń tłokowy
Jednostki TSI oraz TFSI zostały pozbawione wad występujących w poprzedniej generacji silników (EA113) FSI. Charakteryzują się większą mocą, spełniają wyższą normę emisji spalin, a także zużywają mniej paliwa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: malinex2 » wt sty 21, 2014 21:28

JEdynym ograniczeniem jest cena do 20 tys zl i oczywiscie VAG . Wiec moze byc i leon ,ale nie wiem czy taka cupre kupie w dobrym stanie do takiej monety...


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Gucci
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 10, 2012 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Gucci » ndz sty 26, 2014 19:23

Samochodu potrzebuję do pracy i do dojeżdżania na uczelnię.
W pracy 3x w miesiącu trasa 130km (obwodnica + krajówka) i jazda po Trójmieście, w którym muszę załatwiać coś w 14 miejscach na 15-30 minut, też 3x w miesiącu.
Dojazd na uczelnię to 15km w jedną stronę.
Jaki silnik wybrać? Ograniczyłem się do tych trzech: 1.9tdi(która wersja?)/2.0 ben i gaz albo 1.8t gaz.
Nie wiem, który silnik będzie najgorzej znosił ciągłe gaszenie i odpalanie w przypadku jazdy po mieście.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości