***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » sob lut 01, 2014 11:31

ok dzięki bardzo za pomoc. Może jutro pojadę na giełdę samochodową to się tam rozejrzę :bajer:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob lut 01, 2014 14:38

Remas13 pisze:Może jutro pojadę na giełdę samochodową to się tam rozejrzę :bajer:
Szkoda czasu - 90% sprzedających na giełdzie to handlarze, oferujący podpicowany szrot za cenę zdecydowanie powyżej rynkowej


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » sob lut 01, 2014 15:16

herbu pisze:Szkoda czasu - 90% sprzedających na giełdzie to handlarze, oferujący podpicowany szrot za cenę zdecydowanie powyżej rynkowej
Jedynie co to mógłby podskoczyć na giełdzie żeby sobie porównać autka i się przymierzyć itp. ;)


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » ndz lut 02, 2014 09:22

Co sądzicie o tym Fiacie?
http://otomoto.pl/fiat-punto-1-9-jtd-za ... 46486.html - robi w miarę dobre wrażenie, tylko trzeba byłoby pojechać, żeby go obejrzeć w pracy silnika itp.
No i ciekawe dlaczego takie dobre auto może być sprzedawane, czy jest w tym jakiś myk :jezor: (no chyba, że jest ok).
A co do giełdy to pojadę chociaż rozejrzeć się jak kolega pisał, aby porównać auta i się rozeznać jak to wygląda.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz lut 02, 2014 10:43

Swoje lata ma, to nie ferrari żeby kosztowało krocie.
poczytaj opinię o tym silniku, czy warto się w to pakować bo może mają jakąś wadę i to sprawia że ucieka z nim.
Auto ogólnie fajne


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » ndz lut 02, 2014 11:29

coś mi sie wydaje, że ten temat nie jest od wrzucania co chwile ogłoszeń, zaraz będzie tu konkretny śmietnik, kolega świeżak niech poczyta regulamin.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » ndz lut 02, 2014 12:47

szakulvip pisze:coś mi sie wydaje, że ten temat nie jest od wrzucania co chwile ogłoszeń, zaraz będzie tu konkretny śmietnik, kolega świeżak niech poczyta regulamin.
Regulaminu jest kilka zdań ale jak zwykle trzema mieć go w 4 literach...

Nie omawiamy tutaj konkretnych aut z linkami. Na górze na czerwono świeci się regulamin. Proszę o zapoznanie się Remas13,



Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » ndz lut 02, 2014 12:50

Właśnie dzwoniłem do tej osoby z tego Fiata i podobno jest walnięty czujnik prędkości bo obrotomierz nie chodzi, ale szczegółowy przegląd musiałbym zrobić na miejscu (podpięcie pod jakiś komputer i inne). Ogólnie ta osoba jest w stanie zejść z ceny, chociaż dziwi mnie to, że ma go 2 miesiące na firmę i chce sprzedać (niby kupił od znajomego i chciał sprzedać z zyskiem - jakoś w to nie mogę uwierzyć , bo po co by schodził z ceny :jezor: ). No cóż pewnie będę musiał wybrać się do niego i go konkretnie zobaczyć, bo coś mi tutaj śmierdzi :kac: . A za posty przepraszam i w sumie masz rację, że zaśmieciłem temat, ale jako świeżak mam nadzieję, że wybaczycie :pub: .



Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Spooky Fox » ndz lut 02, 2014 22:06

Witam. Mam mały dylemat co do kupna auta. Noszę się z zamiarem kupna mk2, oczywiście szrot mnie nie interesuje, ale z drugiej strony wieśtune nie jest czymś, co nazywam dobrym smakiem.

Znalazłem parę perełek i antyperełek, ale jeden w jakiś sposób zadziałał na mnie. Problem w tym, że robiony był w nim swap z 1.6pb+lpg na 1.6 GTD.

Może skopiuję to, co napisał sprzedający

Witam mam do sprzedania Golfa II który przeszedł wiele modyfikacji :
Silnik był 1.6 b +lpg został wymontowany i na jego miejsce został włożony 1.6 GTD i małymi modami dołożony został Intelcooler oraz Turbo z diesla 1.9 i większe wtryski (160bar) i układ wydechowy przelot (nie chodzi głośno ) cały silnik był poddany gruntownemu remontowi wiosną ubiegłego roku i pracuje bez problemu i przy tym mało pali (4.5-5l ) zawieszenie zostało wymienione nic nie stuka nie puka oceniam je na dobre ,
dołożyłem mu szerokie zderzaki nowe lampy itp. blacharka jak na swój wiek jest w stanie bardzo dobrym starałem sie dbać o niego i pewnie dlatego golf zachował sie w takim stanie lecz zawsze coś do zrobienia jest


I teraz tak. Jeśli znajdzie się tutaj ktoś, kto ogarnia te tematy, to czy dołożony intercooler, turbo z 1.9 i większe wtryski to nie jest przepis na katastrofę? Jak długo może pochodzić taki silnik? Oczywiście nie mówię tutaj, że będę go zajeżdżał na śmierć, ale raz do roku chciałbym nim się wybrać gdzieś dalej na wakacje.

Czy te 160bar na wtryskach to dużo, mało, średnio? Jak to w ogóle wygląda w oryginalnych GTD w mk2?

Jeśli znalazłby się ktoś, kto kojarzy się w temacie, to będę wdzięczny za pomoc.

No i jeśli moderator kochający opcję "kopiuj>wklej" tu zajrzy i nie spodoba mu się temat/dział, w jakim zadałem to pytanie, to zamiast wklejać kolejne punkty regulaminu, proszę o jakąś wskazóweczkę gdzie mogę opisać owy problem.


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz lut 02, 2014 23:40

Spooky Fox pisze: Jeśli znajdzie się tutaj ktoś, kto ogarnia te tematy, to czy dołożony intercooler, turbo z 1.9 i większe wtryski to nie jest przepis na katastrofę? Jak długo może pochodzić taki silnik? Oczywiście nie mówię tutaj, że będę go zajeżdżał na śmierć, ale raz do roku chciałbym nim się wybrać gdzieś dalej na wakacje.
Jeśli modyfikacje były robione z głową, przez kogoś, kto ogarnia te tematy, to nie ma ci się bać. Ale pewności nigdy nie masz.
Spooky Fox pisze:ak to w ogóle wygląda w oryginalnych GTD w mk2?
Ogólnie już w oryginale jeździ taki mk2 rewelacyjnie, więc zdecydowanie mogę Ci polecić. Sam mam silnik SB i jeździ aż miło, a przy tym pali tyle co kot napłakał. Jedyny problem z tymi silnikami jest taki, że prawie ich nie ma w ogłoszeniach, więc znalezienie sensownego może być trudne.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn lut 03, 2014 11:07

Spooky Fox pisze:został włożony 1.6 GTD i małymi modami dołożony został Intelcooler oraz Turbo z diesla 1.9 i większe wtryski (160bar) i układ wydechowy przelot (nie chodzi głośno )
mody są faktycznie małe i jeśli nie ma bóg wie jak podbitego ciśnienia doładowania i dawki paliwa, to nie ma czym się martwić. Ja bym większą wagę przykuł do tego niby kapitalnego remontu, tj. co zostało naprawdę zrobione i jak
Spooky Fox pisze:Czy te 160bar na wtryskach to dużo, mało, średnio? Jak to w ogóle wygląda w oryginalnych GTD w mk2?
oryginalnie jest chyba 155 barów, więc ta zmiana nie jest duża i nie ma co się nią przejmować, auto może trochę bardziej miękko pracować


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

szczepcio95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 03, 2014 12:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szczepcio95 » pn lut 03, 2014 13:09

Cześć. Interesuje mnie kupno golfa V. Zaciekawily mnie modele z silnikiem 1.4tsi w wersjach 122 i 140-konnych. Niestety slyszalem opinie o awaryjności tych silnikow. Jaki silnik polecacie najbardziej?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 03, 2014 13:15

szczepcio95 pisze: Jaki silnik polecacie najbardziej?
1.6 8V, ewentualnie 1.9TDI


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

szczepcio95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 03, 2014 12:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szczepcio95 » pn lut 03, 2014 13:19

Niestety diesel odpada. A te 1.4 tsi na prawde sa takie awaryjne? Strasznie mi sie spodobal silnik 1.4 122KM



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości