***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn lut 03, 2014 13:20

szczepcio95 pisze:Niestety diesel odpada. A te 1.4 tsi na prawde sa takie awaryjne? Strasznie mi sie spodobal silnik 1.4 122KM
Musisz brać pod uwagę ryzyko. No niestety...



lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » pn lut 03, 2014 14:12

TSI w golfach 5 to masa awarii, a jak wygląda sprawa w mk 6 ? Który lepszy 1,2 czy 1,4 tsi?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn lut 03, 2014 14:19

Czy masa to trudno powiedzieć. Ogólnie silnik większego ryzyka. Nikt za bardzo nie powie Ci jakie jest prawdopodobieństwo awarii. Ogólnie o awariach jest głośno bo jak komuś coś padnie to szuka pomocy lub się żali. A użytkownicy bezawaryjni raczej nie piszą postów "nie zepsuło mi się 1,4 TSI - co robić".
Trzeba wziąć pod uwagę za i przeciw i zdecydować się czy chcesz podjąć ryzyko.

1,2 miał być niby poprawiony. Częściowo faktycznie - sam pośredni wtrysk jest bezpieczniejszy. Ale mój szwagier ma go w Polo z 2012 roku i turbo już było wymieniane...

Ogólnie niestety samochody robi się coraz bardziej badziewne i na pewno nie bezawaryjne...



lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » pn lut 03, 2014 14:29

Staram się podjąć w miarę możliwości bezpieczną decyzję co do zakupu auta, w przypadku golfa mk 6 taką wydaje się 1,6 102 km ale takich praktycznie nie ma do sprzedania, same turbiny Tsi albo Tdi ludzie sprzedają. Na forum szukam jakiejś podpowiedzi czy szukać 1,2 lub 1,4 a może ryzyko jest na tyle duże że lepiej kupić diesla, turbo też padnie ale na paliwie się trochę zaoszczędzi. Prośba o ewentualne opinie na wątpliwości powyżej.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 03, 2014 15:56

lukasik69 pisze:Staram się podjąć w miarę możliwości bezpieczną decyzję co do zakupu auta, w przypadku golfa mk 6 taką wydaje się 1,6 102 km ale takich praktycznie nie ma do sprzedania, same turbiny Tsi albo Tdi ludzie sprzedają. Na forum szukam jakiejś podpowiedzi czy szukać 1,2 lub 1,4 a może ryzyko jest na tyle duże że lepiej kupić diesla, turbo też padnie ale na paliwie się trochę zaoszczędzi. Prośba o ewentualne opinie na wątpliwości powyżej.
Jakbym miał wybierać miedzy TSI, szczególnie 1.4, a dieslem 1.9, to zdecydowanie szukałbym diesla. Silnik 1.9 jest już na tyle sprawdzoną i wiekową konstrukcją, że raczej nie odstrasza technologia jak TSI, a i ceny części w ostatnim czasie stały się już przystępne. No i sam silnik, przy założeniu, że kupisz zdrowy egzemplarz ze znaną przeszłością i normalnym przebiegiem, nie powinien sprawiać długo żadnych problemów.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lut 03, 2014 16:29

Ale turbodiesel plus krótkie przebiegi, notoryczne niedogrzanie itp to też najprostszy przepis na katastrofę i masę kosztownych problemów.
A może podjąć decyzję że skoro VW nie ma już dobrych wolnossących silników to trzeba iść gdzie indziej... poszukać tam gdzie mają.

Swoją drogą co się teraz porobiło... auta z silnikami wolnossącymi osiągają zawrotne ceny.
Partner/Berlingo w 1.6HDI - pełno
Znajdź starego z 1.9D - na pniu idzie choćby był z dwóch pospawany.

T4ki 2.5TDI, Ducato, Jumper, Boxer 2.5TDI, 2.8TDI to samo...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

szczepcio95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 03, 2014 12:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szczepcio95 » pn lut 03, 2014 17:02

To w takim razie zapytam. Jaki jest godny polecenia silnik w golfie V. Cos powyżej 100KM. Aktualnie mam polo 1.2 70KM i to zdecydowanie za malo. Szukam czegoś mocniejszego co ewentualnie mozna będzie rozbudować.



szczepcio95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 03, 2014 12:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szczepcio95 » pn lut 03, 2014 17:06

Dodam jeszcze ze szukam modelu w granicach 25 tyś



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn lut 03, 2014 18:17

Piasek pisze:Ale turbodiesel plus krótkie przebiegi, notoryczne niedogrzanie itp to też najprostszy przepis na katastrofę i masę kosztownych problemów.
jedynie problem z turbosprężarką, reszta to konsekwencje długofalowe, raczej nie uderzające w obecnego właściciela
szczepcio95 pisze:Dodam jeszcze ze szukam modelu w granicach 25 tyś
1.6 8V A nie myślałeś o jakiejś konkurencji? np. Astra H, albo coś od Koreańczyków - Ceed albo i30?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lut 03, 2014 19:13

ForeCast pisze:jedynie problem z turbosprężarką
jedynie ?? Ja bym powiedział "aż"...
Jak zasyfi VNT - bez rozbierania i czyszczenia (a to ksoztuje) ma notoryczny notlauf.
Od POM`u zasyfi rurkę smarującą łożyskowanie - katastrofa
EGR, klapa gasząca wszystko zaasfaltowane...
cała litania N będzie się wywalała...
Już nie wspominam o cudach typu CR i filtry cząstek stałych
ForeCast pisze:Astra H
1.6 16V... buta to ma takiego że aż trudno uwierzyć że tam turbiny nie ma


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

szczepcio95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 03, 2014 12:54

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szczepcio95 » pn lut 03, 2014 19:18

Szczerze nie mysle nad zmianą marki. Od zawsze mialem slabosc do volkswagena. U nas przewinal sie juz holf 4, bora i aktualnie polo 4 i kazdy mnie pozytywnie zaskakiwal, przez co zdecydowalem sie na golfa 5. Tyle ze chce znalezc model z silnikiem, ktory nie muli bo 70KM w polo wystarczajaca mnie dobilo i aby silnik mozna bylo ewentualnie w nieokreslonej przyszlosci ulepszyc ( w aktualne 1.2 nie ma co wkładać). No i żeby palil rozsadnie - ok.8-9 w miescie. Jest jakis silnik, który spełni te wymagania? :)



lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » pn lut 03, 2014 21:08

w golfie 5 podobnie podobnie jak 6 jest dobry stary 1,6 mpi 102 km, tylko, że bardzo ciężko go kupić. Jest też 1,6 FSI 115 km ale nie jest to specjalnie dobra konstrukcja i nie działa z LPG :)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » pn lut 03, 2014 22:38

lukasik69 pisze:i nie działa z LPG :)
działa działa tylko instalacja kosztuje z 8 tysięcy ... wtrysk płynnego lpg i w aucie może nie być zbiornika z benzyną. Uruchamianie też na lpg i wtryski pracują cały czas :bajer:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn lut 03, 2014 22:58

art_2008_a_ pisze:
lukasik69 pisze:i nie działa z LPG :)
działa działa tylko instalacja kosztuje z 8 tysięcy ... wtrysk płynnego lpg i w aucie może nie być zbiornika z benzyną. Uruchamianie też na lpg i wtryski pracują cały czas :bajer:

Masz racje, niestety z tym odpalaniem nie jest tak kolorowo. Czytałem o tym sporo i okazuje się, że już po modyfikacjach wprowadzonych dość niedawno niewielkie temperatury poniżej zera i auto nie odpali na gazie. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że nie można wtedy tak po prostu odpalić na benzynie. Gaz jest w układzie od zbiornika lpg przez pompę aż do wtrysków benzynowych i żeby auto odpaliło na benzynie trzeba ten gaz z układu spuścić. Jedynym rozsądnym sposobem jaki znaleźli użytkownicy jest przełączenie na benzynę kilka minut przed zgaszeniem auta, aby 'wypalić' cały gaz z układu. Wiem, że to trochę OT ale uznałem, że warto o tym wspomnieć, bo technologia silników TSI jest coraz bardziej dopracowana a producenci inst. LPG również nie śpią. Myślę, że wszystko kwestia czasu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości