***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw lut 06, 2014 18:15

michal221608 pisze:Witam.
Co myślicie o tym golfie? Opłaca się?
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-gol" onclick="window.open(this.href);return false; ... 4L7AN.html
Regulamin działu :spam:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw lut 06, 2014 19:22

Dwójka jak to dwójka.
Igły się nie spodziewaj, jak również kosmicznych cen nawet gdyby się poważna robota trafiła.
To jest legenda :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » pt lut 07, 2014 21:20

Witam.
Powiedzcie mi czy warto się pchać w coś takiego:
Seat Ibiza 2 FL 1999r., hatchback 5-drzwiowy, silnik 1.4 SX (benzyna bez LPG), 149tys km (mało bo wcześniej przed tym właścicielem jeździł ksiądz) za 4000zł.
Oczywiście ta osoba powiedziała, że musi zrobić teraz w nim rozrząd (co po zakupie samochodu i tak to się wymienia), więc opuści mi do kwoty 3500zł, a już nie będzie musiała tego robić.
Czy te silniki SX są jakieś wadliwe (bo wiem, że to jakaś podstawowa wersja) i czy takie auto jest w dobrej cenie. Oczywiście później musiałbym jeszcze zainstalować w nim LPG, ponieważ muszę mieć mniejsze koszty dojazdu codziennie do pracy (50km w dwie strony), no i inne wyjazdy. Więc też pytanie czy te silniki tolerują w miarę LPG?
W takim przypadku całość auta wyniosłaby mnie ok 6000zł (razem z rozrządem i LPG), a więc warte tej ceny?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lut 07, 2014 22:31

Remas13 pisze:Czy te silniki SX są jakieś wadliwe
SX to wersja wyposażenia, a nie silnika. Najpewniej siedzi tam 1.4 o mocy 60 KM, bądź 75 KM. Słabszy silnik jest trwalszy, ale zapewnia jedynie przeciętną dynamikę. Za to jest prosty w budowie, a co za tym idzie tani w naprawach. Mocniejszy wariant również można od biedy polecić, ale ten silnik ma już swoje wrodzone wady.
Remas13 pisze:czy takie auto jest w dobrej cenie
Jeśli nadwozie nie posiada rdzy, to cena 3500 jest dobra.
Remas13 pisze:Więc też pytanie czy te silniki tolerują w miarę LPG?
Tolerują bardzo dobrze. Wersji 60-konnej wystarczy już instalacja 2 generacji, która będzie tańsza o jakieś 500-700 zł od sekwencji, choć oczywiście bezpieczniej jest dołożyć te kilka stówek i mieć spokój.
Remas13 pisze:W takim przypadku całość auta wyniosłaby mnie ok 6000zł (razem z rozrządem i LPG), a więc warte tej ceny?
Tak, wydaje mi się, że warte, o ile samochód jest sprawny, blachy bez rdzy i nie wyjdą w nim jakieś inne problemy


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

güt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 07, 2014 22:10

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: güt » pt lut 07, 2014 22:36

Czesc wszystkim!

Stoje przed zakupem Golfa mk4 z silnikiem 1.8T 150KM. Najchetniej chcialbym upolowac na oryginalnych alufelgach BBS GTI, bez chiptuningow w nadwoziu 3 drzwiowym. Koniecznie z podgrzewanymi fotelami bez skory i komputerem podkladowym (tutaj kolejna kwestia, czy to standard? W autoscout po kliknieciu wersji z komputerem pokladowym mamy polowe wynikow mniej, a wersje "bez kompa" maja identyczny wyswietlacz miedzy zegarami). Chcialbym wiedziec czy te modele byly wyposazane w podlokietniki kierowcy? Jezdze w dlugie trasy i niewyobrazam sobie jazdy bez tego udogodnienia. Poza tym budzet. Na allegro czy autoscout24.de ceny sa niskie, nawet bardzo. W Niemczech za ok. 2000euro mozna wybierac juz we wielu modelach, w Polsce gorzej, bo okolo 10 000zl w gore. Gdzie warto kupic samochod? Czy jest sens wykorzystac to, ze stosunkowo czesto jestem w Niemczech i kupic z tamtad auto mniej wytluczone (czytalem, ze na naszych dziurach nie tylko cierpi zawieszenie, ale nadwozie - zaczynaja sie piski, trzeszczenia etc. - czy to prawda?) plus doplacic 2000zl do kosztow przerejestrowania, ubezpieczenia OC, czy skupic sie na krajowych? U nas wybor GTI jest niestety ale bardzo maly.
Dodatkowo inna sprawa. Ogladalem kilka filmikow na YT i przy 100kmh predkosc obrotowa silnika byla w granicach 2600obr - tak ma byc? Czy byly inne skrzynie montowane z tym silnikiem? Obecnie w Focusie 100KM 1.6 mam tyle, masakra :-x

Bardzo prosze o wczytanie sie w moj post i odpowiedz na wszystkie pytania. Bede bardzo wdzieczny za rozwianie watpliwosci :pub:



Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » sob lut 08, 2014 06:29

Dzięki bardzo za pomoc herbu. Po weekendzie podjadę i zobaczę blachy, oraz wjadę chociaż na szarpaki i żeby obejrzeć pod spodem auto. Jazda próbna oczywiście obowiązkowa :jezor: i zobaczę jak się sprawuje, ale myślę, że nie powinno być źle. A przy okazji
SX to wersja wyposażenia, a nie silnika.
masz rację, właśnie dowiedziałem się, że to podstawowa, więc domyślam się, że pewnie ma tylko wspomaganie kierownicy i nic więcej (szkoda, ale co wymagać od auta z tą ceną). Gaz oczywiście montowałbym sekwencję bo wiem, że to lepsze wyjście i nie ma co oszczędzać. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Ps. czy jeszcze na coś szczególnego zwrócić uwagę podczas sprawdzania przy zakupie?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob lut 08, 2014 08:57

güt pisze:Czy jest sens wykorzystac to, ze stosunkowo czesto jestem w Niemczech i kupic z tamtad auto mniej wytluczone
od tego należałoby zacząć. Jeżeli nie masz jakiegoś pewniaka tutaj, auta forumowego, od fana to przykro to przyznać ale całą reszta to będzie mnie lub bardziej zajeżdżony i cofany złom.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » ndz lut 09, 2014 22:05

güt pisze:i komputerem podkladowym (tutaj kolejna kwestia, czy to standard?
tak, to standard w gti. po prostu ludzie nie wiedzą co zaznaczyć w opcjach ogłoszenia ...
güt pisze:Jezdze w dlugie trasy
güt pisze: i przy 100kmh predkosc obrotowa silnika byla w granicach 2600obr - tak ma byc? Czy byly inne skrzynie montowane z tym silnikiem? Obecnie w Focusie 100KM 1.6 mam tyle, masakra :-x
pomyśl nad tdi .. benzyna zawsze będzie wyła wysokimi obrotami na autostradzie.
dopiero tdi cicho mruczy przy dużych prędkościach - dla tego gti są do zabawy a tdi idealne w dłuższe trasy



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz lut 09, 2014 22:20

art_2008_a_ pisze:dla tego gti są do zabawy a tdi idealne w dłuższe trasy
Ale można mieć też TDI GTI (specjalne wydanie dla zamożnych rolników :helm: ) :bigok:



güt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 07, 2014 22:10

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: güt » pn lut 10, 2014 01:55

Co do silnika wolalbym jednak 1.8T od TDI chocby z racji kultury pracy i potencjalnego przebiegu. Watpie, zebym kupil IV TDI z przebiegiem nizszym niz 250 000km, czy nawet 300 000km. Ciezej tez upolowac bogate wersje wyposazeniowe porownywalne do standardu w GTI, a roznica w spalaniu w trasie raczej nie powinna byc mocno odczuwalna przy moim stylu jazdy; prawie jezdze przepisowo, a po Bahnie rzadko ponad 130km/h, gdzie ponoc 1.8T przy oszczednej jezdzie 95-110km/h bez zrywow na 5ce potrafi spalic 6litrow wg. komputera. Chcialbym miec przynajmniej 140KM do szybkiego wlaczania sie do ruchu czy wyprzedzania "TIRow", nie do swirowania po miescie, trasie. Moze gadam dla niektorych jak potluczony ale nie jestem ekspertem od VW. Gdyby ktos chcial mnie jednak koniecznie wyprowadzic z bledu, smialo :jezor:
Jak wyglada sprawa z podlokietnikem? Ogladam kilka Golfow ale zaden nie mial oryginalnego podlokietnika mimo wysokich wersji wyposazenia Highline czy Comfortline. Sprawa moze dla niektorych smieszna ale... :-)
OK, z tego co zrozumialem lepiej szukac na forum 1.8T. Ile powinienem przeznaczyc minimalnie na GTI w oryginalnym (BBS, bez tuningu) ale nie idealnym stanie? 10 000zl? 12 000zl? Cenami z A********* czy T******* nawet nie bede probowal sie sugerowac.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » pn lut 10, 2014 08:33

kostek007, racja moje niedopatrzenie :pub:
miałem na myśli gti 1.8t

güt pisze:Co do silnika wolalbym jednak 1.8T od TDI chocby z racji kultury pracy i potencjalnego przebiegu.
rozumiem, tak jeszcze pomyślałem, że może na autostrady idealnie pasował by tu gti 1.8t w wersji 180 konnej skrzynia 6 biegowa ale to już koło 15 tys pln trzeba by było zapłacić, a pewnie ciszej było by we wnętrzu przy 130km/h
np:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=106&t=535415" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn lut 10, 2014 08:42 przez art_2008_a_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn lut 10, 2014 08:38

güt pisze:Co do silnika wolalbym jednak 1.8T od TDI chocby z racji kultury pracy i potencjalnego przebiegu. Watpie, zebym kupil IV TDI z przebiegiem nizszym niz 250 000km, czy nawet 300 000km. Ciezej tez upolowac bogate wersje wyposazeniowe porownywalne do standardu w GTI, a roznica w spalaniu w trasie raczej nie powinna byc mocno odczuwalna przy moim stylu jazdy; prawie jezdze przepisowo, a po Bahnie rzadko ponad 130km/h, gdzie ponoc 1.8T przy oszczednej jezdzie 95-110km/h bez zrywow na 5ce potrafi spalic 6litrow wg. komputera. Chcialbym miec przynajmniej 140KM do szybkiego wlaczania sie do ruchu czy wyprzedzania "TIRow", nie do swirowania po miescie, trasie. Moze gadam dla niektorych jak potluczony ale nie jestem ekspertem od VW. Gdyby ktos chcial mnie jednak koniecznie wyprowadzic z bledu, smialo :jezor:
Jak wyglada sprawa z podlokietnikem? Ogladam kilka Golfow ale zaden nie mial oryginalnego podlokietnika mimo wysokich wersji wyposazenia Highline czy Comfortline. Sprawa moze dla niektorych smieszna ale... :-)
OK, z tego co zrozumialem lepiej szukac na forum 1.8T. Ile powinienem przeznaczyc minimalnie na GTI w oryginalnym (BBS, bez tuningu) ale nie idealnym stanie? 10 000zl? 12 000zl? Cenami z A********* czy T******* nawet nie bede probowal sie sugerowac.
Przymierzałem się do kupna 1.8T i powiem szczerze na tyle miesięcy szukania nie znalazłem nic. Jak tylko byłem oglądać 1.8T to zawsze było coś nie tak albo to olej leciał pod samochodem mocno albo jak oglądałem AUQ to łańcuszek hałasował aż miło dosłownie masakra. Nie mówię że TDI w tych całych miesiącach szukania było idealne ale z racji tego że jeździ tego więcej to też łatwiej jest go znaleźć. No i finalnie padł wybór na najlepszy jaki znalazłem. Ja uważam że za tę kwotę co podajesz będzie bardzo ciężko.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lut 10, 2014 09:22

güt pisze:Watpie, zebym kupil IV TDI z przebiegiem nizszym niz 250 000km, czy nawet 300 000km.
jeżeli pod maską będzie jeszcze VP no to dopiero dotarty.
Jeżeli już PD to też dramatu nie ma - pompki najwyżej wymienisz (ok tysiaka nowe końcówki) i dalej fabryka. Układy korbowo-tłokowe tak samo trwałe jak w VP.
Nie ma żadnych łańcuszków które mogą dzwonić i innych cudów-wianków...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn lut 10, 2014 10:56

Piasek pisze: Układy korbowo-tłokowe tak samo trwałe jak w VP.
jeszcze trwalsze, a na pewno bardziej wytrzymale - do mocno modzonych VP ludzie wsadzają dół od PD


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości