***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt lut 18, 2014 13:31

no tak, umowa wystarczy, ale warto iść po przerejestrowaniu bo jak pójdziesz wcześniej to musisz iść drugi raz po aneks ze zmienionymi numerami. Chyba że auto jest z Twojego powiatu i zostawiasz tablice.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt lut 18, 2014 13:55

Panowie, ostatecznie do takich spraw jest dział "Ubezpieczenia, porady prawne" gdzie to wszystko zostało omówiony wiele razy.



lechma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 14, 2014 18:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lechma » śr lut 19, 2014 18:21

http://tablica.pl/oferta/pilnie-sprzeda ... 51RKZ.html" onclick="window.open(this.href);return false;

co o tym myslicie?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr lut 19, 2014 18:35

lechma pisze:http://tablica.pl/oferta/pilnie-sprzeda ... 51RKZ.html

co o tym myslicie?
Ze z regulaminem powinieneś się zapoznać



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sokol27je » śr lut 19, 2014 23:57

Witam, mam pytanie odnosnie sprawdzanie silników dizla... jakie macie sposoby na sprawdzenie silnika??? Jak wiadomo to najwazniejsza i zdecydowanie najdroższy temat w samochodzie i najtrudniej to sprawdzić przecietnym urzytkownikow, otrzymałem informacje od "fachowców" że dobrym sposobem dla amotorów jest zacisnac rure od dolotu powietrza i jak da rade chodzić bez powietrza to znaczy że jeszcze silnik jest cos wart...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw lut 20, 2014 09:14

sokol27je pisze:Witam, mam pytanie odnosnie sprawdzanie silników dizla... jakie macie sposoby na sprawdzenie silnika??? Jak wiadomo to najwazniejsza i zdecydowanie najdroższy temat w samochodzie i najtrudniej to sprawdzić przecietnym urzytkownikow, otrzymałem informacje od "fachowców" że dobrym sposobem dla amotorów jest zacisnac rure od dolotu powietrza i jak da rade chodzić bez powietrza to znaczy że jeszcze silnik jest cos wart...
...
A tlen do spalania to z tłoka ma brać? Skąd takie pomysły?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw lut 20, 2014 11:24

sokol27je pisze:otrzymałem informacje od "fachowców" że dobrym sposobem dla amotorów jest zacisnac rure od dolotu powietrza i jak da rade chodzić bez powietrza to znaczy że jeszcze silnik jest cos wart...
dobrzy fachowcy, albo to ty coś pomieszałeś, bo macając rurę dolotową można sprawdzić turbosprężarkę - a właściwie czy nie dogorywa i pompuje jeszcze cokolwiek


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » czw lut 20, 2014 16:38

sokol27je pisze:Witam, mam pytanie odnosnie sprawdzanie silników dizla... jakie macie sposoby na sprawdzenie silnika??? Jak wiadomo to najwazniejsza i zdecydowanie najdroższy temat w samochodzie i najtrudniej to sprawdzić przecietnym urzytkownikow, otrzymałem informacje od "fachowców" że dobrym sposobem dla amotorów jest zacisnac rure od dolotu powietrza i jak da rade chodzić bez powietrza to znaczy że jeszcze silnik jest cos wart...
Jak chodzi równo, dobrze odpala na ciepłym i zimnym, nie kopci nawet przy gazie w podłodze to już połowa sukcesu.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » czw lut 20, 2014 16:55

odpal zaciągnij dobrze ręczny włącz dwójkę bieg i spróbuj ruszyć, powinien ci zgasnąć jęsli nie to sprzegło się kłania.


Obrazek

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

BORA VS PASSAT B5 FL TDI

Post autor: skymax » pt lut 21, 2014 11:44

Witam mam dylemat , niedługo planuję zmienić mój środek lokomocji i zakupić coś w sedanie . Tylko nie wiem co przesortowałem już Tablice Allegro itp. I powiem tak co do Passatów FL to widełki cenowe są ogromne bo widziałem za 9900 z 2001r i za 15 000 też np z 2001 roku.

Bora wiadomo mniej miejsca ale ponoć tańsza w utrzymaniu lecz nie ma tego za dużo na aukcjach .

Moje kryteria to:
- kolor ciemny ( czarny , granat , zieleń itd.)
- Klima + elektryka
- 1.9TDI 110km
- i jak wyżej napisałem sedan.

Teraz pytanie co wybrać czy taniego PAssAt-a FL czy Bore jakie macie doświadczenia z tymi autami??
I czy lepiej kupić z DE czy z PL ??


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

BORA VS PASSAT B5 FL TDI

Post autor: MaciekV5 » pt lut 21, 2014 11:57

A wozisz kogoś z tyłu? Jeśli nie to Bora to dobry wybór, dla kierowcy i pasażera obok jest wystarczająco miejsca.
Jeśli chodzi o porównanie kosztów eksploatacyjnych to w zawieszeniu istotne różnice są wiadomo, pozostałe elementy myślę, że na podobnym poziomie cenowym.
Dużej różnicy w wadze samochodów nie ma, więc spalanie i dynamika powinny być zbliżone.

Podsumowując brałbym to co w lepszym stanie i to co z lepszym wyposażeniem, a znaleźć coś sensownego z tym silnikiem może nie być proste ;)



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

BORA VS PASSAT B5 FL TDI

Post autor: skymax » pt lut 21, 2014 12:18

No widziałem właśnie , że benzyniaki mają dobre wyposażenie , a 110 w TDI mają te pasqudne fotele z weluru :)

Widzałem pare malinek ale niestety w automacie . Czekam na więcej opini bo wiadomo B5FL wydaje mi się ,że wygodniejszy, ale pewnie za 12tys to będzie padło jak sądzicie może jakieś doświadczenia i na co się patrzyć kupując te dwa auta ??


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: BORA VS PASSAT B5 FL TDI

Post autor: Craash » pt lut 21, 2014 14:53

skymax pisze:Widzałem pare malinek ale niestety w automacie .
Nie ma na co czekać, bo jeszcze ktoś Ci je podkupi. Automat to świetna sprawa i nie ma się go co bać.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lut 21, 2014 15:22

skymax pisze:Widzałem pare malinek ale niestety w automacie . Czekam na więcej opini bo wiadomo B5FL wydaje mi się ,że wygodniejszy, ale pewnie za 12tys to będzie padło jak sądzicie może jakieś doświadczenia i na co się patrzyć kupując te dwa auta ??
Akurat miałem Golfa IV, czyli to samo co Bora, a teraz mam Passata B5fl, więc mogę Ci podać różnicę miedzy nimi.
Pierwsza i najważniejsza to ilość miejsca - na tylnych siedzeniach jest przepaść miedzy tymi autami. Bora jest po prostu ciasna, nawet bardzo ciasna jak na tą wielkość. Z przodu różnica również jest zauważalna, szczególnie na szerokość.
Druga sprawa to komfort jazdy - w Passacie jest ciszej, auto płynie po drodze. Nie jest to co prawda Citroen z hydropneumatycznym zawieszeniem, ale komfort jest dużo wyższy niż w Borze. Wyciszenie również na plus dla Passata.
Co do kosztów eksploatacji, to poza zawieszeniem, który obecnie nie jest już jakieś drogie, to jest w zasadzie identycznie.
Podstawowa sprawa to silnik - w Passacie b5fl nie znajdziesz już silnika 110KM na zwykłej pompie - w poliftingowych diesle występują jedynie z pompowtryskiwaczami. Ale specjalnie bym się tym nie przejmował.
I to by było na tyle różnic - jeśli wozisz kogoś z tyłu, to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz Passata. Jeśli nie - to już sam sobie wybierz co Ci lepiej pasuje.
CO do cen - owszem, rozpiętość jest spora. Na sensownego Passata po FL musisz przygotować minimum 12-13 tys (w zależności od silnika i rocznika)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości