***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr kwie 30, 2014 08:10

Lisu08 pisze:1.6 16v
w trasie oszczędne - spokojnie w okolicach 6,2-6,3
w codziennym pojeżdżaniu paliwożerne - do 9 litrów musisz liczyć
Dobry pod gaz - wówczas i tanio i fajnie
Pasek rozrządu trzeba na czas zmieniać to wówczas nic nie strzeli...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Lisu08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lut 01, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa-Zakręt
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lisu08 » śr kwie 30, 2014 23:11

Piasek, gazu nie zakładam, a jak rozumiesz wymianę paska na czas? co 60k?


Była corsa, była vectra, był 200sx, był MK3 :D
Mój Goferek: viewtopic.php?p=3860237#p3860237

Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Djwasyl1992 » czw maja 01, 2014 06:34

Gaz? do tego silnika nie polecam (1,6 16V) wyzylowane silniki ktore nienawidza gazu (rzeczbiorac wszystkie 16-stki nie lubia tego, niktore to jakos znosza ale i tak ich zywot trwa o polowe krocej) do gazu najlepsze 8V albo V8 jak kto woli :rotfl: krotki dystans czyli jak i benzyna tak i diesel sa do wyboru (jak i w jednym tak i w drugim przypadku nie rozgrzejesz dobrze silnika). ja bym ci proponowal bore 1.9 TDi najlepiej w wersji od 90 do 100KM :D i tak spali ci to samo co benzyna na tym dystansie a jesli bedziesz chcial sie wybrac z rodzina dalej kiedys to masz auto jak znalazl;) ja osobiscie nie mialem takiego, mial znajomy i bardzo sobie chwalil (nawet jak wrzucil chipa to spalanie nie wiele sie zwiekszylo a komfort jazdy bez porownania). ja samemu jak bede chcial "nowe" auto to bede sie za takim rozgladal lub za volvo :bigok:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 01, 2014 08:25

Djwasyl1992 pisze:(1,6 16V) wyzylowane silniki
taaaa... bo tam przecież wysokie doładowanie i 120KM z 1L :panna:
Djwasyl1992 pisze: ktore nienawidza gazu (rzeczbiorac wszystkie 16-stki nie lubia tego, niktore to jakos znosza ale i tak ich zywot trwa o polowe krocej)
myślę że mógłbyś jakąś pracę naukową na ten temat napisać... popartą licznymi przykładami:
"...szwagra brata kumpel założył u Stacha i silnik padł... jego kumpel założył sam w garażu i też padł..."
Nie pisz głupot, nie siej fermentu. Cała Holandia od lat nie tylko 16V ale i 20V i więcej... gazuje i robi na tym gigantyczne przebiegi...

Nie chce gazu - nie musi zakładać
Djwasyl1992 pisze: ja bym ci proponowal bore 1.9 TDi najlepiej w wersji od 90 do 100KM
tylko że to 2 różne silniki - to który proponujesz ? 90 czy 100KM ?
Djwasyl1992 pisze:ja osobiscie nie mialem takiego, mial znajomy i bardzo sobie chwalil
większość opinii tutaj oparta na podobnych "doświadczeniach"
Djwasyl1992 pisze:ja samemu jak bede chcial "nowe" auto to bede sie za takim rozgladal lub za volvo :bigok:
najlepiej 2.4D - będzie 4L palił


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » czw maja 01, 2014 08:37

Djwasyl1992 pisze:Gaz? do tego silnika nie polecam (1,6 16V) wyzylowane silniki ktore nienawidza gazu (rzeczbiorac wszystkie 16-stki nie lubia tego, niktore to jakos znosza ale i tak ich zywot trwa o polowe krocej) do gazu najlepsze 8V albo V8 jak kto woli :rotfl: krotki dystans czyli jak i benzyna tak i diesel sa do wyboru (jak i w jednym tak i w drugim przypadku nie rozgrzejesz dobrze silnika). ja bym ci proponowal bore 1.9 TDi najlepiej w wersji od 90 do 100KM :D i tak spali ci to samo co benzyna na tym dystansie a jesli bedziesz chcial sie wybrac z rodzina dalej kiedys to masz auto jak znalazl;) ja osobiscie nie mialem takiego, mial znajomy i bardzo sobie chwalil (nawet jak wrzucil chipa to spalanie nie wiele sie zwiekszylo a komfort jazdy bez porownania). ja samemu jak bede chcial "nowe" auto to bede sie za takim rozgladal lub za volvo :bigok:
Pisze to osoba, ktora jezdzi golfem 2 i nigdy nie miala do czynienia z mk4 z silnikiem 1.6. Chlopczyku takie farmazony sobie gadaj kolegom...Smiech na sali. Nie kompromituj sie juz bardziej, jesli nie masz pojecia to po co sie udzielac ? Nie potrafie tego zrozumiec.
Posiadam aktualnie takiego czyli 1.6 16V z lpg, jak bede na kompie to ci wiecej o nim napisze, bo trudno z telefonu pisac ;)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » czw maja 01, 2014 11:05

Przeglądając pozostałe fora motoryzacyjne wniosek jaki mogę wysnuć jest taki (jeśli chodzi o lpg, pb, on) : im starszy silnik tym lepszy "do gazu" (w większości nwoych jednostek albo nie ma technicznej możliwości monatażu lpg albo mija się to z celem (i tak pb jest podawana na wtryski - nie wiem ile w tym prawdy a ile urban legendy), gaz nie jest taki straszny jak go malują, z dieslem również "stare" silniki bez 2masy i na pompie są najmniej awaryjne i sprawiające kłopotów. Tak więc wspomniane 1,6 jest archaiczną konstrukcją i wszelkie wypalanie uszczelki, gniazd nawet jak się zdarzy podczas jazdy na lpg za dużej szkody nie przyniesie (no chyba że to auto było z Niemiec od pierwszego właściciela co do kościoła tylko jeździł a od zderzaka się odczepił dopiero przed granicą i przez to kosztowało 40 % więcej niż pozostałe auta w tym roczniku i stanie). Auto jest po to żeby jeździło i było relatywnie tanie w eksploatacji !


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Djwasyl1992 » czw maja 01, 2014 11:11

hahah na wrzucie cos jeszcze na mnie;D
Wow byles w holandi ze to wiesz? Czy gdzie to wyczytales? Bo potem wlasnie handlarze sciagaja do polski taki szrot, kreca licznik tu troche szpachli i pozniej panie funkiel nowka... zeby trafic na dobry egzemplaz to trzeba naprawde dobrze szukac
No i niech nie zaklada bo oczywiscie nikt nie napisal ze do takiego samochodu to musi byc lepsza instalacja bo auto bedzie pozniej wiecej stac u mniechanika niz jezdzic. A wiekszosc osob wlasnie kieruje sie kosztami.
90 czy 100KM ? - faktycznie oprocz momentu obrotowego i liczby KM to w ujj sie roznia. 100KM ma dwie turbiny dodatkowo :rotfl:
No sory ja narazie nie potrzebuje samochodu bo mam aktualnie berlingo wiec drugi stal by tylko.
Tak, jak volvo to tylko z silnikiem D5. Nic nie pisalem o spalaniu wiec do czego pijesz? :bajer: mnie stac zeby zatankowac nawet jak spali 12/100
Golfa nie ma juz od ponad roku;) kolega pytal tez zaznaczyl ze nie chce takiego silnika wiec nie wiem po co drazycie temat. jesli ma kase to niech kupi 1.8 albo nawet i dwa litry. komfort i dynamika jezdy bez porownania z 1.6 :jaja:



Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Djwasyl1992 » czw maja 01, 2014 11:18

no w nowych samochodach instalacja gazowa przelacza na gaz dopiero po uzyskaniu odpowiedniej temp. silnika. mozna wrzucic starsza generacje gazu ale to silnik cierpi. zreszta na krotkie dystanse to zima nawet samochod nie przelaczy sie na gaz.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » czw maja 01, 2014 11:19

większość ludzi nie wiem czym się kieruje pozatym że lubi być oszukiwana. Tylko w Polsce panuje głupia myśl że gdzieś się auta "szanuje" - nie po to Niemiec kupuje auto za 20 000 € żeby ono stało - na zachodzie Europy auto jest po to żeby jeździło i nikogo nie dziwią dojazdy do pracy 100 km co zajmuje poniżej godziny (tyle to niektórzy w większych aglomeracjach jadą w Polsce 20 km). Stąd się biorą w Polsce 15 letnie auta z przebiegiem 180 000 co daje 12 000 rocznie - jeżdząc nigdzie po mieście.
Ostatnio zmieniony czw maja 01, 2014 11:23 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » czw maja 01, 2014 11:23

Chłopaky spokojnie, spokojnie to że Djwasyl1992, tworzy alternatywny świat i alternatywna prawdę to swoją drogą ale pojechaliście mu niepotrzebnie w sumie :bajer:

PS: Zdrowie grilla :pub: :bigok:



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » czw maja 01, 2014 11:28

Djwasyl1992 pisze:no w nowych samochodach instalacja gazowa przelacza na gaz dopiero po uzyskaniu odpowiedniej temp. silnika. mozna wrzucic starsza generacje gazu ale to silnik cierpi. zreszta na krotkie dystanse to zima nawet samochod nie przelaczy sie na gaz.
co to starsza instalacja ? Miałem auto na gaz - reno 11 (stara instalacja do aut gaźnikowych) - renia paliła na gazie nawet w zimie (nie wiem czemu na benie "nie chodziła", nie zależało mi żeby to naprawiać), zrobiłem na gazie 60 000 i auto rozebrałem na złom z tego względu że było pordzewiałe. Silnik na gaz nie narzekał.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » czw maja 01, 2014 11:32

Djwasyl1992 pisze: 90 czy 100KM ? - faktycznie oprocz momentu obrotowego i liczby KM to w ujj sie roznia. 100KM ma dwie turbiny dodatkowo :rotfl:
Tak cwaniakujesz i hejtujesz, a nie masz pojęcia o czym piszesz. 90km to VP, natomiast 101km to PD. Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy w konstrukcji tych silników, to tak jakbyś nie odróżniał kobiety od mężczyzny.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 01, 2014 11:51

Jestem za tym żeby userowi za ten poziom wiedzy
Djwasyl1992 pisze:90 czy 100KM ? - faktycznie oprocz momentu obrotowego i liczby KM to w ujj sie roznia. 100KM ma dwie turbiny dodatkowo
przyznać ze 100x pomógł...

Merytoryczna wiedza godna szefa serwisu ASO (pewnie kuzyn brata szwagra pracuje)
:rotfl: :panna:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw maja 01, 2014 12:34

kostek007 pisze:Posiadam aktualnie takiego czyli 1.6 16V z lpg, jak bede na kompie to ci wiecej o nim napisze, bo trudno z telefonu pisac ;)
A ja posiadałem go wcześniej :) I akurat o LPG złego słowa nie można powiedzieć. Silnik znosił to świetnie, zrobił około 100 tys. km na LPG bez żadnego problemu. I pewnie zrobi kolejne 100 tys. bez większych problemów, tym bardziej, że trafił do osoby, która dba o auto, szanuje go i wie jak go użytkować.
Djwasyl1992 pisze:90 czy 100KM ? - faktycznie oprocz momentu obrotowego i liczby KM to w ujj sie roznia
:okej:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości