***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Lisu08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lut 01, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa-Zakręt
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lisu08 » czw maja 01, 2014 15:37

Sorry Panowie ale chyba wszyscy popłynęli z wypowiedziami...
Djwasyl1992 pisze:Golfa nie ma juz od ponad roku;) kolega pytal tez zaznaczyl ze nie chce takiego silnika wiec nie wiem po co drazycie temat. jesli ma kase to niech kupi 1.8 albo nawet i dwa litry. komfort i dynamika jezdy bez porownania z 1.6 :jaja:
Jeśli chodzi o mnie w tej wypowiedzi to nic takiego nie napisałem że odpuszczam kupno 1.6 16v, jeśli już to wspomniałem o e46 i druga sprawa po co nabijać nie potrzebne posty na temat lpg skoro od samego początku zaznaczyłem że nie mam zamiaru instalować?? Nie interesują mnie też wypowiedzi czy ten czy ten silnik jest lepszy pod lpg, co do diesla również nie prosiłem o pomoc w wyborze, miałem AAZ-ta w trójce i byłem zadowolony ale już nie chcę klekota i tyle... Kolega Djwasyl1992, nawet osoba która zerknęła choć na moment do specyfikacji 1.9tdi 90 i 101KM to wie że różnią się choćby tym że jeden był na pompie wtryskowej a drugi na pompowtryskach ale to nie temat do obgadania w tym momęcie więc prosił bym o nie spamowanie.
Wiadomo że kupię co się trafi w lepszym stanie, nie wykluczam nawet 1.8 20v ale warto coś więcej wiedzieć na ten temat.
Pozdro i czekam na jakieś obiektywne wypowiedzi :okej:


Była corsa, była vectra, był 200sx, był MK3 :D
Mój Goferek: viewtopic.php?p=3860237#p3860237

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » czw maja 01, 2014 20:24

kostek007 pisze:Posiadam aktualnie takiego czyli 1.6 16V z lpg, jak bede na kompie to ci wiecej o nim napisze, bo trudno z telefonu pisac
Jeśli Cie interesuje sam silnik 1.6 16v, to musisz sobie zadać konkretne pytanie, czy potrzebujesz samochodu sportowego= dynamicznego, czy oszczędnego=mulastego :D Jak już wspomniałem wcześnie posiadam 1.6 16v, wybrałem ten silnik z tej racji, bo kierowałem się przy kupnie oszczędności, a że miałem przed kupnem możliwość tak naprawdę wypróbować mk4 1.6 tyle, że to był 8v to stwierdziłem, że do miasta idealny. Sam silnik spełnia swoje zadanie, a tym bardzie, że ja mam lpg = jest bardzo oszczędny i taki ma być, bo z racji, że głównie jeżdżę po mieście, czy tam do pracy, czy na uczelnię to wystarczy. Gorzej jest w trasie, bo tak naprawdę, żeby jechać oszczędnie to nie można przekroczyć 3tys obrotów, bo później 'zjada' jakby podwójną dawkę( i nie jest to tylko moja opinia). Może to głupio brzmi, ale w rzeczywistości tak jest :D Przyspieszenie, to dopiero czuć po 3tys, z dołu to jest muł i to do tego trzeba się przyzwyczaić (jak to 16stka :D) Wysoko bierze sprzęgło, ale tragedii nie ma. Ten silnik ma swoje minusy jak i wady. Skopiuję Ci kiedyś pewna moją wiadomość, bo też się użytkownicy pytali o ten silnik ;)
kostek007 pisze: Wady:
słynne nity w skrzyniach - poprawili je z 9mm na 11mm dopiero w czerwcu 2001 roku. Mój golf jest z początku maja 2001r. także teoretycznie chyba mam 9mm , ale praktycznie nie wiem heh. Skrzynia u mnie, jak na razie spisuje się idealnie(nie chcę też zapeszać) - nigdy nie była robiona :)
- falowanie obrotów - też słynny problem w tych silnikach, ja mam falowanie tylko na gazie, co prawda nie dzieje mi się to cały czas, nie wiem od czego to zależy, a o dziwo na benzynie nie mam tego. Nic z tym nie robię, bo te silniki tak mają... Kiedyś czytałem na forum, że nawet fabryka wgrała nowe mapy, to też to nic nie pomogło, bo ktoś kiedyś jechał z forum z tym i nie potrafili sobie z tym poradzić.
- u niektórych bierze olej, u mnie odpukać nic - nie chcę też zapeszać ;)
- jak na 105km to szału nie ma, niestety VW tutaj się nie popisał, porównując np. do hondy 100stu konnej - fakt masa robi swoje.
Kilka tych wad jest, na forum pisze o tym silniku naprawdę sporo. Ale z drugiej strony nie ma silników idealnych. Każdy ma swoje plusy jak i minusa.
Plusem na pewno jest to, że idealnie nadaje się do gazu. 16v ma niskie spalanie.
Co do spalania, mi w mieście bierze przy delikatnej jeździ 7.5l gazu, benzyny myślę, że z 7l.
Natomiast jak się spieszę gdzieś i nie patrzę na ekonomikę, to w granicach 10l. Natomiast w 8v spalanie 9l w mieście trzeba przyjąć, delikatne jeżdżenie :) Spójrz sobie na autocentrum, czy motostat - tam masz wszystko idealnie napisane, ile pali :) W trasie przy normalnej jeździe pali mi 6-6.5l gazu zależy też od natężenia ruchu, nie wiem jak wygląda w 8v.
Co do odmy na pewno występuje w 1.4, szczerze nie wiem, jak się ma to 1.6 - ja przynajmniej nie mam, jak na razie :) Ale na 1.4 nie patrz, bo tam nie ma czym jechać. Żeby się rozpędzić do 100km/h to trzeba otworzyć kalendarz - wiem to z swojego doświadczenia, bo nie jednym 1.4 jechałem mk4 i nie polecam tego silnika(większa część osób Ci to powie na forum ;)). A spalanie praktycznie te same co w 1.6.
Co do rozważania między TDI, a 1.6, to wszystko zależy ile robisz km, bo jak sporo i głównie trasy to bym chyba wziął TDI - najlepiej 110km, żeby była frajda z jazdy lub 90km AGR bez dwumasu + czip.
A jak chcesz benzyna + gaz to bym szukał 2.0 + lpg 115km silnik stary dobry silnik, jeszcze z mk3 - potem co prawda był poddany lekkiej modyfikacji, ale jest to sprawdzona konstrukcja. Jedyną wadą to bierze olej, ale da się to ogarnąć - jest temat o tym na forum ;) Jeśli nie patrzysz, aż tak na ekonomię to 1.8T + lpg 150km, to już fajnie jedzie, spalanie rzędu 10(bardzo ekonomicznie)-13l. 1.8 125km nie polecam, trzeba go kręcić na wysokie obroty(wysokie spalanie :bajer: ), żeby jechał. Czy polecam 1.6 ? Hmm... do zwykłego toczenia silnik idealny, jeśli nie zależy Ci na przyspieszeniu, czy też żeby być pierwszy na światłach. Jakbym teraz kupował znowu mk4, to bym szukał 2.0+lpg - choć ich jest stosunkowo mało na rynku, albo 1.8T + lpg. Ale też (jak na razie) złego słowa nie mogę powiedzieć na 1.6 ma tam swoje wady, ale da się z tym żyć. Jedynie brakuje mi trochę mocy w nim, bo czasami chciało by się żeby był troszkę szybszy, ale ja kupując ten samochód kierowałem się głównie ekonomiką i spełnia on te wymagania.
Choć też trzeba wziąć pod uwagę, że aż taki ten silnik nie jest zły, bo montowali go w mk5, mk6, skodzie octavii i innych tylko wiadomo trochę zmodyfikowany...
herbu pisze:A ja posiadałem go wcześniej I akurat o LPG złego słowa nie można powiedzieć. Silnik znosił to świetnie, zrobił około 100 tys. km na LPG bez żadnego problemu. I pewnie zrobi kolejne 100 tys. bez większych problemów, tym bardziej, że trafił do osoby, która dba o auto, szanuje go i wie jak go użytkować.
:bigok: :pub:

A co do kolegi Djwasyl1992 , nie będę się wypowiadał tylko napiszę tyle, na drugi raz jak nie wiesz o czym pisać, to idź na pogawędki - tam jest fajny dział do nabijania postów :D



boraRADOM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Radom

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: boraRADOM » czw maja 01, 2014 21:45

witam,
jeśli ktoś ma możliwość serdecznie proszę o sprawdzenie numeru vin WVWZZZ1KZ4W094013
z góry serdeczne dzięki za informacje.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 01, 2014 22:36

Tak na szybko
Obrazek


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » czw maja 01, 2014 22:50

Ten dekoder pokazuje nieprawdziwe dane. Nie ma się nim co sugerować.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pt maja 02, 2014 08:29

a co jest nieprawdziwego ? używam przy autach z ogłoszeń i myślałem że chociaż nie kłamie przy roku, pojemności liczbie drzwi i nadwoziu.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt maja 02, 2014 09:05

O to głównie chodzi żeby jakiegoś "szczepana" nie trafić. Historia serwisowa jeżeli w ogóle istnieje to i tak tylko do sprawdzenia w ASO.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

boraRADOM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Radom

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: boraRADOM » pt maja 02, 2014 09:09

dzięki serdeczne, faktycznie troche się nie zgadza podstawowa sprawa to silnik, w aucie jest benzyna 1.6, czujnikow parkowania auto tez nie ma i komputera:)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pt maja 02, 2014 09:52

Piasek pisze:O to głównie chodzi żeby jakiegoś "szczepana" nie trafić. Historia serwisowa jeżeli w ogóle istnieje to i tak tylko do sprawdzenia w ASO.
Pozatym kupując auto "budżetowe" (pomiędzy 5 000 a 10 000 zł) ciężko szukać perełek, igiełek i w ogóle nie wiem czego.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt maja 02, 2014 11:23

lukasz_bliw pisze:
Piasek pisze:O to głównie chodzi żeby jakiegoś "szczepana" nie trafić. Historia serwisowa jeżeli w ogóle istnieje to i tak tylko do sprawdzenia w ASO.
Pozatym kupując auto "budżetowe" (pomiędzy 5 000 a 10 000 zł) ciężko szukać perełek, igiełek i w ogóle nie wiem czego.
A żebyś się nie zdziwił. Przekręty robi się na autach na których się opłaca, im droższe, prawie nowe używane, tym większe prawdopodobieństwo, że składane z dwóch albo wyciągnięte z rzeki.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pt maja 02, 2014 14:32

lukasz_bliw pisze:a co jest nieprawdziwego ? używam przy autach z ogłoszeń i myślałem że chociaż nie kłamie przy roku, pojemności liczbie drzwi i nadwoziu.
Na przykład dla VINu mojego samochodu pokazuje nieprawidłowe dane odnośnie:
- liczby drzwi
- mocy silnika
- koloru nadwozia
- wyposażenia
Ten dekoder to chyba zgaduje, a nie dekoduje.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt maja 02, 2014 15:28

faktycznie - wielkie g....
zapewne to łapanka nr IP które potem zasypuje malware`m


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

boraRADOM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Radom

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: boraRADOM » pt maja 02, 2014 15:49

hehe, sporo różnic. Auto akurat kupiłem kilka dni temu i myślałem, że może czegoś więcej uda mi się o nim dowiedzieć. Właściciel Szwed akurat niewiele o tym aucie wiedział|:).Ale dzieki za pomoc.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob maja 03, 2014 17:15

kw pisze:
lukasz_bliw pisze:
Piasek pisze:O to głównie chodzi żeby jakiegoś "szczepana" nie trafić. Historia serwisowa jeżeli w ogóle istnieje to i tak tylko do sprawdzenia w ASO.
Pozatym kupując auto "budżetowe" (pomiędzy 5 000 a 10 000 zł) ciężko szukać perełek, igiełek i w ogóle nie wiem czego.
A żebyś się nie zdziwił. Przekręty robi się na autach na których się opłaca, im droższe, prawie nowe używane, tym większe prawdopodobieństwo, że składane z dwóch albo wyciągnięte z rzeki.
to przecież o tym mówię - chyba nikt nie będzie spawał starego golfa czy focusa :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości