***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt paź 07, 2014 09:16

W Gdańsku samochód normalnie przechodzi przegląd na takich tablicach. Tablice nie mają nic do ubezpieczenia. Samochód ma ważne OC i ważny przegląd - to jest najważniejsze. Idąc Twoim tokiem rozumowania tuningowcy bez tablicy z przodu i tylną z allegro też nie dostaliby odszkodowania.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt paź 07, 2014 12:25

Craash pisze:W Gdańsku samochód normalnie przechodzi przegląd na takich tablicach. Tablice nie mają nic do ubezpieczenia. Samochód ma ważne OC i ważny przegląd - to jest najważniejsze. Idąc Twoim tokiem rozumowania tuningowcy bez tablicy z przodu i tylną z allegro też nie dostaliby odszkodowania.

Nie prawda, nie można jeździć na tych tablicach, auto w Niemczech było wyrejestrowane więc tablicę są nie ważne, a nie można u nas jeździć autem niezarejestrowanym (chociażby czasowo, albo na tablicach wywozowych). Inna sprawa, że tak ludzie robią a większość policjantów to olewa, ale to kwestia czasu aż trafisz na ambitnego funkcjonariusza. Przegląd przejdzie nawet bez tablic, np jak zawieziesz na lawecie. Inaczej powinno się wziąć z WK tablice próbne i wtedy udać się na przegląd. I nie myl pojęć z tymi tablicami z allegro, bo w takim przypadku nie masz ori tablic ale auto jest zarejestrowane.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 07, 2014 12:51

Craash pisze:W Gdańsku samochód normalnie przechodzi przegląd na takich tablicach. Tablice nie mają nic do ubezpieczenia. Samochód ma ważne OC i ważny przegląd - to jest najważniejsze. Idąc Twoim tokiem rozumowania tuningowcy bez tablicy z przodu i tylną z allegro też nie dostaliby odszkodowania.
chodzi o podrabiane tablice z Allegro. Na takich tablicach ani nie masz przeglądu ani oc - ori tabli zdałeś w niemeickim wk i nie kupiłeś "żółtych/czerwonych" W UE posiadanie tablic rejestracyjnej jest równoznaczne z posiadaniem oc/badania technicznego i ubezpieczenia zielonej karty. Kupno tabli w PL na Allegro z numerem z niemcowni nie daje Ci tych bonusów. Co do pytania o ubezpieczenie - jak znajdziesz mecenasa który Ci pomoże to wywalczyć - czemu nie. Warunkiem dopuszczenia pojazdu do ruchu jest posiadanie tablic rejestracyjnych. We Wrocławiu bez numerów rejestracyjnych nie zrobisz przeglądu. A ze diagności wpisują numer z lewej niemieckiej blachy to już inna inszość.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt paź 07, 2014 13:03

[quote="lukasz_bliw" We Wrocławiu bez numerów rejestracyjnych nie zrobisz przeglądu. A ze diagności wpisują numer z lewej niemieckiej blachy to już inna inszość.[/quote]

Z tego co wiem, to można zrobić bez tablic, wtedy diagnosta wpisuje numer rej. lawety na którym przyjechało auto.



pittys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 07, 2014 12:55

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pittys » wt paź 07, 2014 13:10

Ja kolejny raz kupię samochód u kolegi, z pewnością sprowadzi go dla mnie. Nie stać mnie i długo nie będzie na samochód z salonu.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt paź 07, 2014 13:29

Ale co to ma do uzyskania ewentualnego odszkodowania, jeżeli samochód ma ważny przegląd techniczny i ważne ubezpieczenie? VIN się nie zmienia.
W razie kolizji mogą skoczyć, bo samochód sprawny i ubezpieczony, a że nie miał tablic to ewentualnie dostaniesz za to mandat.
Być może zależy to od interpretacji przepisów, ale zawsze trzeba interpretować na własną korzyść.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 07, 2014 15:25

WichuTM pisze:[quote="lukasz_bliw" We Wrocławiu bez numerów rejestracyjnych nie zrobisz przeglądu. A ze diagności wpisują numer z lewej niemieckiej blachy to już inna inszość.
Z tego co wiem, to można zrobić bez tablic, wtedy diagnosta wpisuje numer rej. lawety na którym przyjechało auto.[/quote]
dobre - lawety :). W przepisach jest wymóg posiadania numerów przez auto. Nie wiem co się stało że we Wrocławiu bez tablic nie robią. Słyszałem też że po kolizji/wypadku jak zabierają dowód to i Policja tablice ale nie wiem czy to nie urban legend. (jak chcesz na przegląd jechać to musisz pierw po tymczasowe - w takiej sytuacji bez tablic przeglądu Ci nie podbiją)

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » wt paź 07, 2014 15:34

A to ze wprowadziłes ubezpieczyciela w błąd i ubezpieczyles nie zarejestrowane auto! Agent zawsze weźmie kasę bo od tego ma prowizje a później będziesz Ty masz problem nie on.. Do tego dochodzi to czy tablica to dokument - jeżeli będzie interpretacja na tak to już masz kk.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt paź 07, 2014 15:53

Dlaczego wprowadziłem ubezpieczyciela w błąd? Nie podałem mu niemieckiego numeru rejestracyjnego samochodu. Został ubezpieczony na podstawie numeru VIN, a po zarejestrowaniu został dopisany polski numer rejestracyjny.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 07, 2014 18:30

Jeśli ubezpieczyciel nie będzie chciał się tylko wykpić z odpowiedzialności - pojazd musi posiadać legalizowane tablice rejestracyjne ( jak nie masz numeru rejestracyjnego to nie masz badania technicznego a jak nie masz badania technicznego to oc nawet jak posiadasz jest nie ważne). Że ubezpieczyciel Ci sprzedał polisę to nie znaczy że ten pojazd od razu musiał wyjechać na drogę - wszak bez OC nie zarejestrują Ci auta - ukłon w stronę klienta. Kupując nowe auto diler Ci go nie wyda bez tablic - sprzeda Ci auto, dostaniesz fakturę, na miejscu zrobisz ubezpieczenie z papierami pójdziesz do WK i z miękkim dowodem i balchami wrócisz do dilera i dopiero możesz jechać. We Wrocławiu jest wysyp aut z lewymi blachami z Niemiec o takimi o: http://allegro.pl/gadzety-motoryzacyjne ... yjne-18607" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt paź 07, 2014 20:20

Jesteśmy na terenie UE, a ważny niemiecki TUV traci ważność?


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » wt paź 07, 2014 21:27

W Niemczech to auto jest wyrejestrowane.. Kilka osób Ci cos tłumaczy a Ty dalej swoje.. Ja kończę kopanie się z koniem



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt paź 07, 2014 21:40

Wprowadzasz zamęt i odwracasz kota ogonem. Piszesz, że ubezpieczenie na VIN jest wprowadzeniem w błąd ubezpieczyciela.
Odnośnie tablicy to wiesz kiedy możesz być oskarżony o podrabianie dokumentu? Jak kupisz tablice z allegro to nic się nie stanie. Podrabianie zaczyna się wtedy gdy podrabiasz naklejkę landu w przypadku niemieckiej tablicy lub ją przeklejasz z niemieckiej tablicy.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt paź 07, 2014 21:43

Panowie jest na tym forum coś takiego jak DZIAŁ porady prawne :spam:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości