***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » ndz lis 23, 2014 12:42

Ok to teraz ktory silnik wybrac?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz lis 23, 2014 13:22

deskjet pisze:Ok to teraz ktory silnik wybrac?
Jedyny słuszny, czyli 1.9TDI, najlepiej najmocniejszy :) W Octavii masz gorzej, bo w tej kwocie to chyba 101KM jest najmocniejszy (o ile się nie mylę). W pozostałych znajdziesz mocniejsze, które po chipie wyciągną 150-170KM


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » ndz lis 23, 2014 15:30

Octavia raczej odpada, wyglad nie bardzo mi odpowiada. Ja myslalem wlasnie o Passacie b5 z konca produkcji, ale a4 b6 to tez fajna opcja. Moze nawet lepsza od Passata bo Passatow jest jak "mrowkow"


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz lis 23, 2014 16:43

Audi pod strzechy też dotarło...


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz lis 23, 2014 17:20

deskjet pisze:Witam
Na wiosne/lato mysle zeby zmienic auto. Warunek musi byc powyzej 140KM, ciut wieksze od mk4 (ale nie kombi), miec 4 furtki, malo awaryjne, raczej diesel bo benzyna powyzej 140KM to bedzie sporo palic a rocznie robie 15-18tys :bajer: pewnie ciezko bedzie to wszystko polaczyc za kwote max 20tys? Jakies propozycje?
BMW e46 320d :satan:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » ndz lis 23, 2014 18:17

BM'ki nie bralem pod uwage bo jakos z dresem mi sie kojarzy. Ale fak faktem autko z wygladu mi sie podoba. Jak z blacha i silnikami w tych Betach?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz lis 23, 2014 21:22

deskjet pisze:BM'ki nie bralem pod uwage bo jakos z dresem mi sie kojarzy. Ale fak faktem autko z wygladu mi sie podoba. Jak z blacha i silnikami w tych Betach?
Grunt to kupić bezwypadkową (chociaż trudno) wtedy problemów z blachą nie ma. Silnik 2.0d 150ps to moim zdaniem najlepszy mały diesel jaki siedział w BMW. Wtrysk CR, turbina garreta sterowana podciśnieniem. Generalnie są dwa problemy z tymi autami - wiele wymęczonych egzemplarzy na rynku, ale za to BMW kupuje się łatwiej niż inny samochód - można sprawdzić za 50zł całą historie w ASO + wszystkie części mają daty produkcji, więc zaraz zobaczysz co było wymieniane. Drugi problem to znalezienie ogarniętego mechanika do tego bo pan Zdzisio co w stodole auta klepie się nie nada., a sama wymiana filtra powietrza to trochę gimnastyki. No i trzeba się na spokojnie przejechać, albo znienawidzisz albo już nie będziesz chciał innego auta :food:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz lis 23, 2014 21:35

kw pisze:
deskjet pisze:BM'ki nie bralem pod uwage bo jakos z dresem mi sie kojarzy. Ale fak faktem autko z wygladu mi sie podoba. Jak z blacha i silnikami w tych Betach?
Grunt to kupić bezwypadkową (chociaż trudno) wtedy problemów z blachą nie ma. Silnik 2.0d 150ps to moim zdaniem najlepszy mały diesel jaki siedział w BMW. Wtrysk CR, turbina garreta sterowana podciśnieniem. Generalnie są dwa problemy z tymi autami - wiele wymęczonych egzemplarzy na rynku, ale za to BMW kupuje się łatwiej niż inny samochód - można sprawdzić za 50zł całą historie w ASO + wszystkie części mają daty produkcji, więc zaraz zobaczysz co było wymieniane. Drugi problem to znalezienie ogarniętego mechanika do tego bo pan Zdzisio co w stodole auta klepie się nie nada., a sama wymiana filtra powietrza to trochę gimnastyki. No i trzeba się na spokojnie przejechać, albo znienawidzisz albo już nie będziesz chciał innego auta :food:

Trochę się nie zgodzę ;) bo najlepszy silnik z diesla w BMW to 3.0d ;) oprócz tego co pisał kolega wyżej trzeba pamiętać że diesle w BMW są na łańcuchu ;)



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » ndz lis 23, 2014 22:05

To zle czy dobrze ze zamiast paska jest lancuch?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz lis 23, 2014 22:34

deskjet pisze:To zle czy dobrze ze zamiast paska jest lancuch?
dobrze ;) łańcuch jest to rozwiązane z założenia wieczne aczkolwiek w praktyce jest różnie natomiast odpada ci wymiana rozrządu :) na początek.
Gorzej jest kiedy łańcuch się rozciągnie to wtedy są nieco kosztowniejsze naprawy ale w starszych jednostkach nie ma raczej tego zjawiska ;)



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz lis 23, 2014 22:43

Xandar pisze:Trochę się nie zgodzę bo najlepszy silnik z diesla w BMW to 3.0d oprócz tego co pisał kolega wyżej trzeba pamiętać że diesle w BMW są na łańcuchu
Przecież wyraźnie napisałem że mały diesel w BMW :bigok:
Xandar pisze:dobrze łańcuch jest to rozwiązane z założenia wieczne aczkolwiek w praktyce jest różnie natomiast odpada ci wymiana rozrządu na początek.
Gorzej jest kiedy łańcuch się rozciągnie to wtedy są nieco kosztowniejsze naprawy ale w starszych jednostkach nie ma raczej tego zjawiska
W BMW jest taka zasada - jak łańcuch jest z przodu silnika to nie ma z nim problemów :bigok: Od 2007 jest od strony skrzyni i pada, a wymiana to kolosalna kasa(5-15 tys zł). e46 są pod tym względem bezproblemowe.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz lis 23, 2014 22:46

kw pisze:
Xandar pisze:Trochę się nie zgodzę bo najlepszy silnik z diesla w BMW to 3.0d oprócz tego co pisał kolega wyżej trzeba pamiętać że diesle w BMW są na łańcuchu
Przecież wyraźnie napisałem że mały diesel w BMW :bigok:
Zwracam honor ;)

kw pisze:
Xandar pisze: dobrze łańcuch jest to rozwiązane z założenia wieczne aczkolwiek w praktyce jest różnie natomiast odpada ci wymiana rozrządu na początek.
Gorzej jest kiedy łańcuch się rozciągnie to wtedy są nieco kosztowniejsze naprawy ale w starszych jednostkach nie ma raczej tego zjawiska
W BMW jest taka zasada - jak łańcuch jest z przodu silnika to nie ma z nim problemów :bigok: Od 2007 jest od strony skrzyni i pada, a wymiana to kolosalna kasa(5-15 tys zł). e46 są pod tym względem bezproblemowe.
True story ;) :okej: :bigok:



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » pn lis 24, 2014 08:32

No Panowie coraz bardziej przekonuje sie do BMW. Do tej pory w mojej rodzinie same VW wiec bylaby jakas odmiana:) Poki co rozwazam miedzy Audi a BMW.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
siemkos89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw sie 21, 2008 16:21
Lokalizacja: Mława
Auto: golf 5
Silnik: BSE
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: siemkos89 » wt lis 25, 2014 19:31

Witam panowie otóż w nastepnym roku mój młodszy brat zdaje prawko na samochod i oddaje mu golfa II ktorego sam dostalem od ojca i ktory jest w rodzinie od 14lat bede dysponowal budzetem 5-7tys. moje roczne przebiegi sa okolo 8tys km wiec szukam benzyny niechce golfa 3 wiec tak rozwazam takie auta: bmw e36, mazda 626. audi 80 b4, seat cordoba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości