Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

krtg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:21

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: krtg » śr gru 24, 2014 19:52

Witam, co sadzicie na temat tej bory?

http://allegro.pl/vw-bora-1-9tdi-150km- ... 65266.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy oprocz podlokcia skorzanego oraz sprzedawcy z radomia, przestrzelonej antenty oraz mieszka cos jeszcze przemawia na niekorzysc tego auta ? Ja z wygladu nie znalazlem zadnych defektow. Szpary wszystkie rowne, wyposarzenie chyba pasuje.

Jeszcze jedno. Czy tylko mi sie wydaje, ze cala ksiazka jest wypisany tym samym pismem ? Jest to fizycznie mozliwe?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: art_2008_a_ » śr gru 24, 2014 22:42

krtg pisze:Jeszcze jedno. Czy tylko mi sie wydaje, ze cala ksiazka jest wypisany tym samym pismem ? Jest to fizycznie mozliwe?
no może i racja większość jedynek jest pochylona i pisana w bardzo podobny sposób, zresztą jaki problem kupić i wypełnić taką książkę ?
zresztą chyba nie oczekujemy, że przebieg 184700 km jest prawdziwy ?? :grin:

ja bym zwrócił uwagę na tył auta, wydaje mi się, że tam była jakaś stłuczka prawa tylna lampa nie jest tak idealnie osadzona jak lewa a cała tylna klapa jest jakby minimalnie przesunięta w prawo, może jakiś drobiazg myślę, że na co dzień nie będzie tego widać a może mi się tak wydaje tylko poza tym ciężko się do czegoś przyczepić fajne autko za rozsądną cenę. Tylko ten Radom ..



krtg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:21

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: krtg » śr gru 24, 2014 22:58

radom nie radom. moze byc i nawet plock. Jezeli zdecyduje sie na ogledziny to i tak pojade nim do aso. Ja tam nic nie widze na tej klapie i lampie. Jedyny problem, ze nie mam zbyt blisko.



Ciężki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob maja 24, 2014 17:53
Lokalizacja: Radom

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: Ciężki » czw gru 25, 2014 00:19

Co wy sie tego Radomia czepiliście, wszędzie są handlarze, a rynek napędzają własnie osoby dla których wypełniona książka i licznik poniżej 200 tyś w aucie to ideał, a potem płacz bo czar prysł przy oględzinach w aso czy jakiejś kumatej osoby. Kolejne ogłoszenie z milionem zdjęć na których nic nie widać i tu może właśnie Radom przoduje, bo na jednej ulicy jest 40 komisów i łącznie kilkadziesiąt tysięcy aut, a do tego sprzedawcy którzy wiedza że pierwsze co to trzeba obszyć kierownice, skręcić licznik, wypisać książkę no i umyć spolerować oczywiście, bo przeciętny człowiek kupuje oczami...

Co do tej książki, to widać że są różne charaktery pisma i nawet długopisy różne :hmm: ale co to za problem, mało osób na komisie pracuje, a pieczątki chcesz to można nawet z samego wolfsburg'a załatwić, poproś o vin, podjedz nawet do ASO VW w swoim mieście i za parę złotych Ci sprawdzą.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: art_2008_a_ » czw gru 25, 2014 09:42

krtg pisze:Jedyny problem, ze nie mam zbyt blisko.
poproś kogoś na forum regionalnym może ktoś by obejrzał to auto
Ciężki pisze:Co wy sie tego Radomia czepiliście, wszędzie są handlarze,
no tak są wszędzie ale Radom jakościowo jest najniżej wydaje mi się



Awatar użytkownika
Dzizas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lip 12, 2011 16:50
Lokalizacja: WR

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: Dzizas » czw gru 25, 2014 22:31

Brak dokładki ARL/V6 z przodu oraz obudowy aku
Ciężki pisze:poproś o vin, podjedz nawet do ASO VW w swoim mieście i za parę złotych Ci sprawdzą.
Vin widoczny na wlepach i zastosuj się do rady Ciężkiego

W sobotę lub poniedziałek mógłbym podjechać obejrzeć.

Edit

Dokonałem oględzin.
Ogólne wrażenia z komisu negatywne. Totalna zlewka klienta. Auto otworzył jakiś młody chłopaczek nie mający pojęcia o mechanice, bo mówił takie brednie, że sie scyzoryk otwierał w kieszeni. Powtarzał ciągle komisowe frazesy: "nie malowany, oryginalny przebieg, od pierwszego właściciela". Sra ta ta.
Co do samochodu.
Po odśnieżeniu trudno było ocenić szczeliny, bo samochód był w dodatku oblodzony, ale te które nie były oblodzone wyglądały dobrze. Korozję na nadwoziu znalazłem tylko na drzwiach tylnych i troszkę na nadkolach przednich. Tylny zderzak odstawał w jednym miejscu. Szyby z jednego roku, spyski reflektorów odstawały, reflektory zamienniki. Pod maską wszystko ok, pod korkiem wlewu oleju brak masła, oczywiście wszystko płynęło w plaku. Silnik odpalił dobrze po dłuższym postoju, bo na tarczach była warstwa korozji. Pracował równomiernie, bez drgania, telepotania, powiedziałbym, że przyzwoicie. Wnętrze ładne, plastiki nie zniszczone, guma nie pozdzierana, fotel kierowcy bez przetarć, kierownica jakby odnowiona jakimś specyfikiem do skór.
Jazda próbna po dużych przekomarzaniach krótka, bo ze 300-400 metrów, bo mało paliwa... :banghead: Jedyne co się dało stwierdzić to, to że zawias raczej w porządku i że działa abs oraz esp, bo na owej drodze lód, opony oczywiście letnie, nawet w przyzwoitym stanie. Po powrocie na plac praktycznie koniec oględzin, bo pod vaga nie można podłączyć, ponownie odpalić też nie, bo mało paliwa :? Chłopaczek zamknął auto i poszedł.
Cena w ogłoszeniu zjechała na 14700, negocjacja jakaś tam by była, ale dla poważnie zainteresowanych.
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2014 17:24 przez Dzizas, łącznie zmieniany 1 raz.


Był: Golf 3 1.8 ABS+LPG+Automat - będzie mi go brakowało. :rozpacz:
Było: Volvo V40 1.9DCi
Był: Golf MK IV AHF
Jest: Golf IV ARL+

Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: piter007i » pn gru 29, 2014 17:17

Prawe przednie drzwi na zdjęciach odstają bardziej niż lewe... A powinno być na odwrót... Ale to tylko może zdjęcie tak przekłamywać.
Przedni zderzak również ma bardziej głęboki (ciemny) odcień w porównaniu do maski, błonnika... O dokładce juz ktoś wyżej wspomniał

Wysłane z mojego JY-G4


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: WichuTM » pn gru 29, 2014 20:44

Dzizas pisze:Brak dokładki ARL/V6 z przodu oraz obudowy aku
Ciężki pisze:poproś o vin, podjedz nawet do ASO VW w swoim mieście i za parę złotych Ci sprawdzą.
Vin widoczny na wlepach i zastosuj się do rady Ciężkiego

W sobotę lub poniedziałek mógłbym podjechać obejrzeć.

Edit

Dokonałem oględzin.
Ogólne wrażenia z komisu negatywne. Totalna zlewka klienta. Auto otworzył jakiś młody chłopaczek nie mający pojęcia o mechanice, bo mówił takie brednie, że sie scyzoryk otwierał w kieszeni. Powtarzał ciągle komisowe frazesy: "nie malowany, oryginalny przebieg, od pierwszego właściciela". Sra ta ta.
Co do samochodu.
Po odśnieżeniu trudno było ocenić szczeliny, bo samochód był w dodatku oblodzony, ale te które nie były oblodzone wyglądały dobrze. Korozję na nadwoziu znalazłem tylko na drzwiach tylnych i troszkę na nadkolach przednich. Tylny zderzak odstawał w jednym miejscu. Szyby z jednego roku, spyski reflektorów odstawały, reflektory zamienniki. Pod maską wszystko ok, pod korkiem wlewu oleju brak masła, oczywiście wszystko płynęło w plaku. Silnik odpalił dobrze po dłuższym postoju, bo na tarczach była warstwa korozji. Pracował równomiernie, bez drgania, telepotania, powiedziałbym, że przyzwoicie. Wnętrze ładne, plastiki nie zniszczone, guma nie pozdzierana, fotel kierowcy bez przetarć, kierownica jakby odnowiona jakimś specyfikiem do skór.
Jazda próbna po dużych przekomarzaniach krótka, bo ze 300-400 metrów, bo mało paliwa... :banghead: Jedyne co się dało stwierdzić to, to że zawias raczej w porządku i że działa abs oraz esp, bo na owej drodze lód, opony oczywiście letnie, nawet w przyzwoitym stanie. Po powrocie na plac praktycznie koniec oględzin, bo pod vaga nie można podłączyć, ponownie odpalić też nie, bo mało paliwa :? Chłopaczek zamknął auto i poszedł.
Cena w ogłoszeniu zjechała na 14700, negocjacja jakaś tam by była, ale dla poważnie zainteresowanych.

I to jest właśnie rzeczywistość polskich handlarzy. Jak tylko wyczuja, ze chodź trochę znasz się na autach i zadasz jakieś sensowne pytanie albo zakwestionujesz jego bajeczki to od razu: nie chcesz Pan to nie kupuj i zamyka samochód. ..



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: art_2008_a_ » pn gru 29, 2014 21:24

art_2008_a_ pisze:no tak są wszędzie ale Radom jakościowo jest najniżej wydaje mi się
Dzizas pisze:Dokonałem oględzin.
Ogólne wrażenia z komisu negatywne. Totalna zlewka klienta. Auto otworzył jakiś młody chłopaczek nie mający pojęcia o mechanice, bo mówił takie brednie, że sie scyzoryk otwierał w kieszeni. Powtarzał ciągle komisowe frazesy: "nie malowany, oryginalny przebieg, od pierwszego właściciela". Sra ta ta.
chciał by się napisać: a nie mówiłem ...


Dzizas pisze:Korozję na nadwoziu znalazłem tylko na drzwiach tylnych i troszkę na nadkolach przednich
czyli była ingerencja lakiernika bo w tym wieku buda nie powinna rdzewieć
Dzizas pisze:Tylny zderzak odstawał w jednym miejscu
tam też była jakaś większa "akcja"
Dzizas pisze:kierownica jakby odnowiona jakimś specyfikiem do skór.
są specjalne lakiery do zużytych kierownic i w Radomiu często się ich używa
Dzizas pisze:Jazda próbna po dużych przekomarzaniach krótka, bo ze 300-400 metrów, bo mało paliwa... :banghead:
hahah :D to raczej ciężko stwierdzić jak się jedzie autem z dużą prędkością czy nie ma drgań itp.
Dzizas pisze:Po powrocie na plac praktycznie koniec oględzin, bo pod vaga nie można podłączyć, ponownie odpalić też nie, bo mało paliwa :? Chłopaczek zamknął auto i poszedł.
teraz rozumiemy dlaczego RADOM ? :chytry:



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: J.B.S. » wt gru 30, 2014 01:07

art_2008_a_ pisze:teraz rozumiemy dlaczego RADOM ? :chytry:
Ja nie rozumiem ,co to tylko w RADOMIU są nieuczciwi sprzedawcy? Reszta kraju czysta jak łza?
Był zobaczył nie podobało mu się i nie kupił.



Awatar użytkownika
Dzizas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lip 12, 2011 16:50
Lokalizacja: WR

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: Dzizas » wt gru 30, 2014 15:22

Gwoli ścisłości Borę oglądałem z prośby krtg, decyzje ostateczną czy przyjechać i obejrzeć osobiście podejmie krtg.


Był: Golf 3 1.8 ABS+LPG+Automat - będzie mi go brakowało. :rozpacz:
Było: Volvo V40 1.9DCi
Był: Golf MK IV AHF
Jest: Golf IV ARL+

Obrazek

Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: RobsonVW » wt gru 30, 2014 19:55

WichuTM pisze:I to jest właśnie rzeczywistość polskich handlarzy. Jak tylko wyczuja, ze chodź trochę znasz się na autach i zadasz jakieś sensowne pytanie albo zakwestionujesz jego bajeczki to od razu: nie chcesz Pan to nie kupuj i zamyka samochód. ..
ja nie wiem gdzie niektórzy byli zamiast chodzić do szkoły i uczyć się czytać ze zrozumieniem :grin: przecież użytkownik Dzizas napisał że był oglądać ten samochód dla kogoś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie miał zamiaru go kupować, więc nie powinno nikogo dziwić brak zainteresowania takim klientem sprzedającego, takich oglądających przychodzi pewnie 100 dziennie, jak by tak z każdym chciał robić wycieczki itd to by mu życia brakło,

Dzizas oglądał i jakoś nie doczytałem się aby napisał że auto jest złe, raczej wszystko pozytywnie a że tam zderzak odstaje czy jest jakaś korozja na błotniku( każdy wie że to przez gąbkę w nadkolu ) nie powinno nikogo dziwić w 12 letnim aucie, bo niektórzy chyba myślą że to auto ma 12 miesięcy :banghead:

ogólnie temat powinien być skupiony wokół samochodu a nie sprzedającego ponieważ osoba wklejająca link z ogłoszeniem jest zainteresowana samochodem a nie poślubieniem sprzedawcy :okej:


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: WichuTM » wt gru 30, 2014 21:48

RobsonVW pisze:
WichuTM pisze:I to jest właśnie rzeczywistość polskich handlarzy. Jak tylko wyczuja, ze chodź trochę znasz się na autach i zadasz jakieś sensowne pytanie albo zakwestionujesz jego bajeczki to od razu: nie chcesz Pan to nie kupuj i zamyka samochód. ..
ja nie wiem gdzie niektórzy byli zamiast chodzić do szkoły i uczyć się czytać ze zrozumieniem :grin: przecież użytkownik Dzizas napisał że był oglądać ten samochód dla kogoś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie miał zamiaru go kupować, więc nie powinno nikogo dziwić brak zainteresowania takim klientem sprzedającego, takich oglądających przychodzi pewnie 100 dziennie, jak by tak z każdym chciał robić wycieczki itd to by mu życia brakło,
To, że oglądał auto w imieniu kogoś, nie zmienia faktu, że ktoś był poważnie zainteresowany. Nie był to klient, który przyjechał się przejechać tylko zweryfikować stan auta bo potencjalny kupujący nie ma to czasu albo ma za daleko. Ja wielokrotnie oglądałem auto w czyimś imieniu i sprzedający nigdy nie lekceważyli mnie jako klienta. Poza tym, kolega Dzizas wspomniał, że auto było zagrzebane w śniegu i musiało dłużej stać, więc zainteresowanych zbyt wiele nie było. A uwagi z chodzeniem do szkoły następnym razem zachowaj dla siebie, bo tu Cię zaskoczę - jestem inżynierem.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Bora 1.9 ARL, 2003, Radom, 15700

Post autor: art_2008_a_ » wt gru 30, 2014 22:10

WichuTM pisze:więc zainteresowanych zbyt wiele nie było.
jak by byli cena sama by nie spadła ...
po drugie jeśli 300 metrów przejażdżki przysługuje dla osoby oglądającej to ja wolę prywatnych sprzedawców..
można przejechać 2-3 kilometry na jeździe próbnej :okej:
po trzecie ja nigdzie nie pisałem, że auto to ruina złom czy coś, ale nie jest idealne i chyba po to jest pisanie na forum aby wymienić uwagi co jest nie teges :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości