***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pt sty 23, 2015 23:35

kali1209 pisze:golf II 1.6 benzyna 70Km na gaźniku jakie ma spalanie ?
miałem takiego tyle ,że ez 75km i palił wg mfa w trasie 5.5l . w miescie do 12l
barto125,
od 6 do 30l na 100 km.
dobre :pub:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

radziu1510
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 23, 2015 23:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radziu1510 » sob sty 24, 2015 01:13

Witam,

To jest mój pierwszy post na tym forum dlatego pozwolę się przedstawić. Mam na imię Dominik, 23 lata, mieszam w Częstochowie.
Drodzy koledzy, chciałbym prosić was o radę, aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa MK5 1.9 TDI 105PS, z racji tego, że rozpocząłem nową pracę (jeżdżę na busie - 10 EP w UE) - jeżeli chcecie zapytać jak wygląda ta robota to proszę, zaznaczam, że dopiero zaczynam i do tej pory robiłem kółka PL-DK-PL dopiero pod koniec lutego jadę w systemie 3.1. Ale do rzeczy, z racji tego, że będę nieobecny w kraju przez 3 tygodnie w miesiącu auto będzie więcej stało niż jeździło a silnik diesla się kompletnie do tego nie nadaje. Chciałbym kupić MK5 GTI, proszę o jakieś opinie na temat motoru 2.0 TFSI, czy warto kupić? Jaka jest żywotność tego silnika i jego osprzętu? Czy może dołożyć więcej i kupić MK6? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam
Dominik



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » sob sty 24, 2015 17:41

radziu1510, Jak kupisz w dobrym stanie to będziesz zadowolony



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob sty 24, 2015 23:56

radziu1510 pisze: Chciałbym kupić MK5 GTI, proszę o jakieś opinie na temat motoru 2.0 TFSI, czy warto kupić? Jaka jest żywotność tego silnika i jego osprzętu? Czy może dołożyć więcej i kupić MK6? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Ogólnie silniki w tych autach to problem drugorzędny. Mk5 czy mk6 GTI na naszym rynku w 70% to samochody przywożone do Polski z UE lub co gorsza z USA po wielkich dzwonach, powodziach i cholera wie czym. Jak pracujesz na zachodzie to tam szukaj auta - nie bez powodu w Niemczech są droższe jak w Polsce. Co do silników - z tego co pamiętam wszyskie 2.0TFSI/TSI miały rozrządy na pasku, więc odpada problem zawodnych łańcuchów w nowoczesnych silnikach. Koszty napraw większe jak w 1.9 ale jak znajdziesz świetny egzemplarz a nie rzeźbę od handlarza to będziesz zadowolony :bigok: Moja rada - kup mk5, którego będziesz pewien, ale tanio to nie wyjdzie. Jak będziesz szukał "okazji" mk6 to może się skończyć tragicznie.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » czw sty 29, 2015 23:57

Witam, czy w golfach II były montowane seryjnie silniki 1.6 TDI 70KM



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt sty 30, 2015 00:23

TDI były, ale wydaje mi się, że miały 80KM?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt sty 30, 2015 07:21

kali1209 pisze:Witam, czy w golfach II były montowane seryjnie silniki 1.6 TDI 70KM
Były TD o mocy 70KM
Były TDic o mocy 80KM


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » pt sty 30, 2015 16:52

herbu pisze:
kali1209 pisze:Witam, czy w golfach II były montowane seryjnie silniki 1.6 TDI 70KM
Były TD o mocy 70KM
Były TDic o mocy 80KM
są i też TD 60 KM :P


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt sty 30, 2015 18:13

inż. Mk2_marcin pisze:są i też TD 60 KM :P
no tak


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » pt sty 30, 2015 23:55

Koledzy ojciec chce kupic Passata b5fl w TDI. No i skrzynia 5 czy 6? Kiedys gdzies obilo mi sie o uszy ze w 6 jak padnie dwumas to nie da rady zastapic go jednomasem jak w przypadku skrzyni 5, prawda to?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 31, 2015 00:08

deskjet pisze:Koledzy ojciec chce kupic Passata b5fl w TDI. No i skrzynia 5 czy 6?
Przede wszystkim zasadnicze pytanie - gdzie auto będzie głównie używane? Bo jeśli większość będzie jeździło po autostradach i innych drogach, gdzie da się jechać szybko, to warto rozglądnąć się za skrzynią 6.
Jeśli natomiast będzie jeździło dużo w mieście i na trasach, tak do 120-140 km/h, to lepsza moim zdaniem jest 5. Miałem obydwie skrzynie w swoich autach i lepiej jeździ się 5. Poza tym, jak poczytasz na forum passata, to dowiesz się, że skrzynie 5 są trwalsze i sprawiają mniej problemów, co oczywiście nie oznacza, że skrzynie 6 są jakieś felerne - są dobre, ale nie tak jak 5.
deskjet pisze:Kiedys gdzies obilo mi sie o uszy ze w 6 jak padnie dwumas to nie da rady zastapic go jednomasem jak w przypadku skrzyni 5, prawda to?
Nie słyszałem o czymś takim, ale być może tak być.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » sob sty 31, 2015 00:15

Wiec pewnie to bujda...
Autostrady to raczej nie. Miasto, drogi lokalne, czasami ekspresowki, wiec chyba lepsza 5.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Djwasyl1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: wt sie 07, 2012 17:26
Lokalizacja: Łask

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Djwasyl1992 » pn lut 02, 2015 16:54

Witam Kolegow

Stoje przed trudnym wyborem. Moj golf 2 odmówił posłuszeństwa (uszczelka pod głowica a zaraz z tym wiele innych rzeczy) wiec szukam następnego samochodu. Kryteria proste - ekonomia oraz tanie koszta eksploatacji;) Nie potrzebuje auta z bajerami, zawsze to mniej do psucia się :D Jedynie co przydało by się to klima;d Cena to max. 6tys zl. Auto ma być typowo pod LPG. Ropniak odpada bo auto głownie na krótkie trasy. Do tej pory mam dwa typy które by mnie wstępnie interesowały i spełniają w większym lub mniejszym stopniu te kryteria a mianowicie:
1. Opel Astra G z silnikiem 1.6 8V 75KM lub jak się trafi młodszy rocznik w tej cenie to ten silnik 84KM, silniki podobno bardzo dobre tylko ze z blacharka możne być kiepsko, wygląd nawet spoko, wersja hatchback, na pewno nie kombi do małego silnika
2. Mazda 323 - BA z silnikiem 1.5 88KM lub jak sie znajdzie to BJ 1,5 jak poprzednik lub 1.6 98KM, silniki podobno trwale i z gazem tez sobie radzą
Ktoś posiada takie samochody? Moze się wypowiedzieć jak wygląda ich użytkowanie? Wybaczcie ze na forum VAG-a wyskakuje z czymś innym ale tak chyba wszyscy robią tutaj na tym temacie;) W tej cenie z VAG-ow nie znalazłem nic sensownego. Golfy 4 w tej cenie zajechane a trojka trochę już za stara, polowki mi się nie podobają chociaż cieszą się dobra opinia;)
Chyba ze ktoś ma inne ciekawe propozycje?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 02, 2015 17:19

Djwasyl1992 pisze:1. Opel Astra G z silnikiem 1.6 8V 75KM lub jak się trafi młodszy rocznik w tej cenie to ten silnik 84KM, silniki podobno bardzo dobre tylko ze z blacharka możne być kiepsko, wygląd nawet spoko, wersja hatchback, na pewno nie kombi do małego silnika
2. Mazda 323 - BA z silnikiem 1.5 88KM lub jak sie znajdzie to BJ 1,5 jak poprzednik lub 1.6 98KM, silniki podobno trwale i z gazem tez sobie radzą
Bardzo sensowny wybór. Ja brałbym Opla z racji niższych kosztów użytkowania i mimo wszystko lepszych blach. Proste, wytrzymałe auto, śmieszne ceny części, 1.6 8V idealny pod LPG, nawet 2 generacji, ale teraz już chyba prawie nikt takich nie montuje, duży wybór na rynku... Nic tylko znaleźć i brać :)
Co do Mazdy - kumpel miał 323F BJ z silnikiem 1.5. Sporo mu to paliło, bo średnio 10, a na dodatek gniło w oczach. Do tego rynek części dość ograniczony, w stosunku do Opla wręcz mały. A same części niektóre dość drogie. Samo w sobie auto na pewno dużo ciekawsze niż Opel, ale mimo wszystko wolałbym Astrę.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości