***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » czw gru 17, 2015 18:50

VW_seller pisze:1.4 nie jest zły ale dziwne ,ze to ma 16v a tylko 75km ,jak silnik zdrowy jest to nawet zrywne do miasta jak znalazł. dziwne u nas w punto jest silnik 1.2 8 zaworowy a ma 74km ,dlatego mega dziwny silnik jest w tym golfie 16v i tylko 75km ? coś chyba nie dopracowali ten motor .
znam kilku co to mają i fakt oleju wciągaja od wymiany do wymiany od 1-3l co 15 tys km to sporo . do tego często sie uszkadzaja przepustnice a sa rózne rodzaje i cieżko to kupić .silnik głośno chodzi jak na benzyniaka .ogólnie odradzam ten silnik , a bo bym zapomniał skrzynie tez padają bo to ma małe sprzęgło i jakieś tam nity odlatują czy coś ,ta sama skrzynia siedzi w 1.9 sdi i w kupnie jest mega droga (ostatnio klientowi szukałem 900zl :shock: ) za używke sprawną,gdzie do tdi czy np do 2.0 benz kupisz i za 300zl
Była wersja 101KM w polo, różnice przede wszystkim to kolektor ssący, wtryski i przepustnica. Przekładając graty ze 101 KM do 75KM zyskujesz na mocy, ale czasem mówi się, że moment idzie trochę w górne obroty, ale wydaje mi sie, że duży zysk mocy max rekompensuje to. 75KM ma też nisko odcięcie, moc max uzyskuje przy 5000 rpm a wersja 101 przy 6000 rpm. Niestety nie zawsze da sie przełożyć graty bez wywalenia błędu. Zależy od konkretnego silnika, z tego co czytałem trzeba też czasem kombinować z podłączeniem egr, które w 101 może być inne. VAG prawdopodobnie był zmuszony do zamulenia 1.4 16V w golfie, leonie bądź octavii, bo byłaby konkurencja dla SR'a czyli 1.6 8V (101-102KM) lub 1.8 125 KM (mała różnica w mocy, duża w pojemności). Zwróćcie uwagę, że np. w Polo nie było zwykłego silnika 1.6 o tej mocy. Polo 6n miało 1.6 75KM a wersja 16V o mocy 120-125KM była w GTI.

1.4 16V miały wady np. zamarzająca odma, wadliwe nity skrzyni, branie oleju. Od pewnego momentu (któryś tam miesiąc 2002) silnik był już ok i np. silnik BCA nie ma problemu z odmą a skrzynie z tym silnikiem też już są poprawione. Później BCA stosowano jeszcze w Golfie mk5. Jedyne co to nadal bierze olej, przynajmniej mój. Moc jest wystarczająca do miasta, nie mam przeróbek tylko seryjne 75KM, trudno sie wyprzedza, ale to też zależy czego wymagasz.

1.6 też stosowano z tymi słabymi skrzyniami, ale mk4 to już stare auto i duża część 1.4 i 1.6 ma już za sobą awarie skrzyni.

Jeśli chodzi o fiata to faktycznie silniki serii fire to bardzo dobre i wytrzymałe jednostki. Jeśli chodzi o małolitrażowe benzyny z tamtych lat to VAG mógłby sie uczyć.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw gru 17, 2015 20:09

tomeknba pisze:Była wersja 101KM w polo, różnice przede wszystkim to kolektor ssący, wtryski i przepustnica. Przekładając graty ze 101 KM do 75KM zyskujesz na mocy, ale czasem mówi się, że moment idzie trochę w górne obroty, ale wydaje mi sie, że duży zysk mocy max rekompensuje to. 75KM ma też nisko odcięcie, moc max uzyskuje przy 5000 rpm a wersja 101 przy 6000 rpm. Niestety nie zawsze da sie przełożyć graty bez wywalenia błędu. Zależy od konkretnego silnika, z tego co czytałem trzeba też czasem kombinować z podłączeniem egr, które w 101 może być inne. VAG prawdopodobnie był zmuszony do zamulenia 1.4 16V w golfie, leonie bądź octavii, bo byłaby konkurencja dla SR'a czyli 1.6 8V (101-102KM) lub 1.8 125 KM (mała różnica w mocy, duża w pojemności). Zwróćcie uwagę, że np. w Polo nie było zwykłego silnika 1.6 o tej mocy. Polo 6n miało 1.6 75KM a wersja 16V o mocy 120-125KM była w GTI.

1.4 16V miały wady np. zamarzająca odma, wadliwe nity skrzyni, branie oleju. Od pewnego momentu (któryś tam miesiąc 2002) silnik był już ok i np. silnik BCA nie ma problemu z odmą a skrzynie z tym silnikiem też już są poprawione. Później BCA stosowano jeszcze w Golfie mk5. Jedyne co to nadal bierze olej, przynajmniej mój. Moc jest wystarczająca do miasta, nie mam przeróbek tylko seryjne 75KM, trudno sie wyprzedza, ale to też zależy czego wymagasz.

1.6 też stosowano z tymi słabymi skrzyniami, ale mk4 to już stare auto i duża część 1.4 i 1.6 ma już za sobą awarie skrzyni.

Jeśli chodzi o fiata to faktycznie silniki serii fire to bardzo dobre i wytrzymałe jednostki. Jeśli chodzi o małolitrażowe benzyny z tamtych lat to VAG mógłby sie uczyć.
Dodatkowo wydaje z siebie okropne dźwięki i mimo, że jechać nie chce to pali jak 1.6


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw gru 17, 2015 20:29

O kupowatości silnika 1.4 16V zostało już chyba wszystko napisane.
Podsumowując:
silnik dla emeryta, któremu nigdy nigdzie nie spieszno, nie jeździ ani za dużo ani za szybko i kupił fabrycznie nowy
Dla każdego innego - albo piętro wyżej albo zmiana marki na takie które potrafiły w tamtych latach robić zdecydowanie lepsze, mocniejsze i oszczędniejsze silniki.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw gru 17, 2015 22:27

tomeknba pisze:
VW_seller pisze:1.4 nie jest zły ale dziwne ,ze to ma 16v a tylko 75km ,jak silnik zdrowy jest to nawet zrywne do miasta jak znalazł. dziwne u nas w punto jest silnik 1.2 8 zaworowy a ma 74km ,dlatego mega dziwny silnik jest w tym golfie 16v i tylko 75km ? coś chyba nie dopracowali ten motor .
znam kilku co to mają i fakt oleju wciągaja od wymiany do wymiany od 1-3l co 15 tys km to sporo . do tego często sie uszkadzaja przepustnice a sa rózne rodzaje i cieżko to kupić .silnik głośno chodzi jak na benzyniaka .ogólnie odradzam ten silnik , a bo bym zapomniał skrzynie tez padają bo to ma małe sprzęgło i jakieś tam nity odlatują czy coś ,ta sama skrzynia siedzi w 1.9 sdi i w kupnie jest mega droga (ostatnio klientowi szukałem 900zl :shock: ) za używke sprawną,gdzie do tdi czy np do 2.0 benz kupisz i za 300zl
Była wersja 101KM w polo, różnice przede wszystkim to kolektor ssący, wtryski i przepustnica. Przekładając graty ze 101 KM do 75KM zyskujesz na mocy, ale czasem mówi się, że moment idzie trochę w górne obroty, ale wydaje mi sie, że duży zysk mocy max rekompensuje to. 75KM ma też nisko odcięcie, moc max uzyskuje przy 5000 rpm a wersja 101 przy 6000 rpm. Niestety nie zawsze da sie przełożyć graty bez wywalenia błędu. Zależy od konkretnego silnika, z tego co czytałem trzeba też czasem kombinować z podłączeniem egr, które w 101 może być inne. VAG prawdopodobnie był zmuszony do zamulenia 1.4 16V w golfie, leonie bądź octavii, bo byłaby konkurencja dla SR'a czyli 1.6 8V (101-102KM) lub 1.8 125 KM (mała różnica w mocy, duża w pojemności). Zwróćcie uwagę, że np. w Polo nie było zwykłego silnika 1.6 o tej mocy. Polo 6n miało 1.6 75KM a wersja 16V o mocy 120-125KM była w GTI.

1.4 16V miały wady np. zamarzająca odma, wadliwe nity skrzyni, branie oleju. Od pewnego momentu (któryś tam miesiąc 2002) silnik był już ok i np. silnik BCA nie ma problemu z odmą a skrzynie z tym silnikiem też już są poprawione. Później BCA stosowano jeszcze w Golfie mk5. Jedyne co to nadal bierze olej, przynajmniej mój. Moc jest wystarczająca do miasta, nie mam przeróbek tylko seryjne 75KM, trudno sie wyprzedza, ale to też zależy czego wymagasz.

1.6 też stosowano z tymi słabymi skrzyniami, ale mk4 to już stare auto i duża część 1.4 i 1.6 ma już za sobą awarie skrzyni.

Jeśli chodzi o fiata to faktycznie silniki serii fire to bardzo dobre i wytrzymałe jednostki. Jeśli chodzi o małolitrażowe benzyny z tamtych lat to VAG mógłby sie uczyć.

Tak czytam te posty i widzę, że co kolejny to większa bzdura. Te silniki fakt, nie były idealne, ale też nie były tragiczne. W Golfie mk4 1.4 był tylko i wyłącznie 16 zaworowy o mocy 75 koni. Jeśli chodzi o polo 6N, były 1.4 8 zaworowe 60KM (która faktycznie kręciły się do około 5k obrotów), pod koniec od 99' roku można spotkać 16V 75KM (wprowadzili też nowe liczniki) oraz rzadkością były 16V 100KM. W 6N2 już były 75KM. Z tym przekładaniem gratów to ogólna głupota, bo silniki znacznie się różnią. Wystarczy kupić egzemplarz z mocniejszym silnikiem, a jak swap to nie dla 25KM.

Podsumowując, mk4 1.4 75KM wydaje mi się w zupełności wystarczający dla starszego 'niedzielnego kierowcy'. W takim aucie liczy się przede wszystkim stan. Co do kwoty 6 tyś zł, no na pewno coś się znajdzie, ale wodotrysków bym się nie spodziewał, na pewno jeśli chodzi o wyposażenie.



tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » czw gru 17, 2015 23:27

Nie wiem co nazywasz bzdurą w tym momencie a co nie. 1.4 16V 75KM ma max moc przy 5000 rpm zobacz sobie byle gdzie, kręci sie troche ponad moc max, ale wersja 101 KM i tak wyżej. Nie wiem z jakiej paki wyjechałeś w ogóle z 1.4 8V. Nie ma aż tak znaczących różnic między 75 a 101, bo jakby były to przerzucanie gratów na polo klubie nie byłoby tak tak popularne. Przede wszystkim te 3 wymienione elementy i oczywiście soft, nie zawsze chce to grać ze sobą, bo wychodzi błąd przepustnicy w zależności od konkretnego silnika. Koszt gratów jest czasem śmieszny bo idzie sie zamknąć w 300 zł. Uważasz, że to dużo za niecałe 25KM (reszta to soft)? Do tego silnika idzie nawet wsadzić graty z polo gti 1.6 125KM i też to czasem bagla git, a czasem też błąd przepustnicy.

Jak już coś nazywasz bzdurą to uargumentuj. Na temat 1.4 ja przesiedziałem kilkanaście godzin na forach, bo mnie temat interesuje.

Silnik wystarczający jak ktoś nie ma wygórowanych wymagań, jest wolny i ciężko sie wyprzedza to fakt, ale jakoś dziwnym trafem najwięcej gadają ci co tym w życiu nie jeździli i tylko powtarzają to co ktoś kiedyś powiedział. Ja przynamniej mogę potwierdzić, że osiągi nie imponują, ale do miasta styknie a jak mi sie trafiła super sztuka z przebiegiem 58k bez wypadek i znam to auto od nowości to chyba lepsze to niż kupować 1.6 z 250-300k i nieznaną przeszłością, bo można tylko przypuszczać.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Golf IV 1.4 75KM/90KM

Post autor: WichuTM » czw gru 17, 2015 23:54

MaciekPS1948 pisze:Witam. Zastanawiam się nad kupnem samochodu do 6000 zł. Znalazłem 2 golfy IV, jeden ma silnik 1.4 75 KM, a drugi 1.4 90KM. Co sądzicie o tych silnikach? Niektórzy mówią że to najgorsza opcja jaką mogę wybrać przy MK4, ale jak pytam dlaczego to już tacy rozmowni nie są. Proszę o opinię. PozdraVWiam
MaciekPS1948 pisze:Znajomi odradzają mi 16V. Zresztą te co znalazłem to ósemki. Są jakieś bolączki tych silników? Jakieś typowe dla nich awarie?

Dlatego wyjechałem z 8v, bo w golfie czegoś takiego nie było, to samo tyczy się mocy 90KM :)
tomeknba pisze: 75KM ma też nisko odcięcie, moc max uzyskuje przy 5000 rpm
Na szybko przeczytałem, ze chodzi o odcięcie przy 5k, a nie o moc maksymalną, mój błąd.

Tak czy siak, nadal podtrzymuje, że takie kombinowanie dla wzrostu 25KM, co i tak nie jest pewne po samym przełożeniu gratów (chociażby z uwagi na ogólna kondycję silnika, współpraca tych elementów i zestrojenie) jest bez sensu. Czy taki golf będzie miał 75KM czy 100KM w benzynie z pojemności 1.4 to i tak dupy nie urwie. Tutaj jakaś frajda z jazdy zaczyna się od 1.8t. W Polo już jakiś sens to ma, ale i tak znikomy. Z kupy złota nie zrobisz.



tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » pt gru 18, 2015 00:08

To prawda. Golf jest ciężki i dopiero przy 1.8t lub TDI można mówić o jakieś frajdzie z jazdy.



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » pt gru 18, 2015 01:18

Mam 1.8 bez te w borze i jakoś sobie radzi :) a jw dodatku mam LPG to lepiej jedzie niż na benzynie :)


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wiku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 15, 2015 13:13

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Wiku » pt gru 18, 2015 13:59

Nieźle się temat rozwinął... ja wracam jeszcze trochę do tego mojego. Przeglądam sobie właśnie oferty i zastanawiam się co by tu wybrać... kurde nie znam się :/ Możecie mi podrzucić może jakieś linki co bym miał większą pewność że nie zrobię jakiegoś babałucha?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt gru 18, 2015 14:16

Zmień temat na
viewtopic.php?f=118&t=491339&start=420" onclick="window.open(this.href);return false;
i wrzuć to co znalazłeś i uważasz za interesujące. Nie czekaj żeby ktoś decydował za twoje pieniądze... :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

wojtek-e30
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 09, 2015 00:05

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wojtek-e30 » sob gru 19, 2015 14:52

Witam,

Planuję zakup Golfa V GTi 2.0 TFSi (jestem w fazie poszukiwań, możliwe, że będę miał coś z Niemiec) i mam do Was pytanie na co szczególnie zwrócić uwagę przy tym modelu, silniku ? Z tego co juz widziałem, słyszałem to na pewno będzie trzeba na dzień dobry rozrząd zrobić, popychacz pompy paliwa, zawory dv, pcv, czyszczenie kanałów, oleje w silniku, skrzyni.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie, żeby nie kupić skarbonki ? Sprzęgło, dwumasa, zawieszenie, hamulce to wiadomo jak w każdym aucie trzeba sprawdzić.
Blacha, podwozie są w miarę dobre czy lubią gdzieś sobie pognić ?
Jaka powinna być kompresja na cylindrach ? Nie wiem jaki silnik mi sie trafi AXX czy BWA i czy różnią się one stopniem sprężania ?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob gru 19, 2015 18:00

No to najważniejsze już wiesz, jak sobie przestudiujesz posty od powiedzmy tylko 200-strony do końca temat Golfa V GTI z tym silnikiem był kilka razy poruszany.
W ogóle jakby sobie admini :prayer: zadali trud (Święta idą, czasu więcej będzie :bajer: ) i wyłuskali z tego wątku tematy dot. właśnie Mk5 GTI wrzucając do osobnego...
Bo na prawdę ile już można. Przynajmniej raz na tydzień pojawiają się pytania o Golfa V GTI i "wkoło Macieju..."
:banghead:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

large
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 18, 2013 11:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: large » sob gru 19, 2015 22:24

Chce zmienić samochód ale nie wiem na jaki dlatego prośba do was o poradę. Obecnie jeżdżę leonem 1 z silnikiem 1.9tdi 110km. Jestem z niego bardzo zadowolony ale jest już dosyć stary i zdażają mu się coraz częściej drobne usterki + chcę go dać tacie żeby miał czym dojeżdżać do pracy. Szukam auta na dłużej a nie tylko 3 sezony. Napiszę moje oczekiwania i prośba do was o poradę. Z góry dzięki za wszystkie sugestie :)

Budżet: około 30000zł
Roczny przebieg: około 20tys km (z czego głównie w tygodniu dojazdy na dworzec pkp 3km i gdzieś na zakupy koło 16km, weekend dalsze trasy koło 60km + kilka wyjazdów dalszych na zwiedzanie miast tych polskich jak i zagranicznych)
Wiek auta: im młodsze tym lepsze ale wiadomo, że nowsze niż 5 lat nie będzie
Wielkość auta: mam prawie 2m wzrostu więc auta typu ibiza odpadają
Koszty utrzymania: niskie. Chodzi mi o to żeby silnik starczył na dłużej a nie 200tys km i koniec, części były w miarę tanie i fajnie by było jak najwięcej móc przy nim zrobić samemu. Leon to moje pierwsze auto a dzięki m.in. waszej pomocy prawie wszystko robię przy nim sam.
Styl jazdy: zazwyczaj jeżdżę spokojnie bez szaleństw ale też nie jak emeryt. Na ekspresówce mam zazwyczaj koło 120km/h a jak mi się bardziej spieszy to koło 140km/h.

Wszystkie sugestie mile widziane. Największe zaufanie mam do aut z grupy VAG ale inne też wchodzą w grę. Na razie największą uwagę skupiam na leonie 2 1.9tdi ale z chęcią usłysze wasze opinie bo nie jestem zdecydowany nawet czy diesel czy benzyna ani nawet te powyższe moje oczekiwania też nie są nie zmienne.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob gru 19, 2015 23:49

large pisze: leonie 2
moim zdaniem się rozczarujesz. Strasznie plastikowe i tandetne były te II-generacje.
Wzrost Twój swoje robi, budżet jeszcze ... szczerze na młodego malucha starczy ;)
A poważnie to proponuję szukać w takich modelach:
- skoda octavia
- ford mondeo
- renault laguna III
- opel vectra c
- kia sportage jak pseudo-suvy interesują
bo to będą stosunkowo młode rocnziki`08-11 nawet. Z ciut starszych `06-08:
- passat b6
- A6 C6 (ale od tego radzę się trzymać z daleka)
- toyota corolla verso
- cuda typu kaszkaje, rav 4 i inne koszmarnie drogie nie wiedzieć czemu
z roczników `04-06 to już pisał nie będę bo starocie.
Uważam że jak trafisz coś z pierwszej czwórki będzie ok. Jeżeli w dieslu to tylko skoda z motorem 1.9TDI lub vectra z 1.9CDTI ale 120KM. Pozostałe jednak benzyna. Przebiegi które robisz i to jak je robisz bardziej ku benzynie (ew. zagazowanej) skłaniają.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości