***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2016 15:36

Dzisiaj bez kompa to już nawet inspekcji olejowej nie skasujesz a i ta nie na każdym pójdzie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » pn sie 22, 2016 15:43

lukasz_bliw pisze:...Co do mocy - w segmencie C rzeczywiście minimum to 110/120 koni...
Przy benzyniaku może i tak. Przy dieslu wystarcza mniej. Na co dzień jeżdżę ATD w Mk4 - 4 osoby z bagażami i dynamika nie jest powodem do wstydu.
lukasz_bliw pisze:...Niech ktoś mi poda auto segmentu D w którym jest więcej miejsca na tylnej kanapie niż w Superbie...
Żona ujeżdża Nissana Note. Takie autko przez pomyłkę wpisane w segment K bo gabarytowo nijak nie jest minivanem. Ilość miejsca dla 2 pasażerów z tyłu zaskakuje. odległość od kanapy tylnej do oparcia foteli przednich jest jak w A8 przy jednoczesnym rozstawie osi jak w A3.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » pn sie 22, 2016 15:44

Piasek pisze:Z ciekawości... wrzuciłem sobie konfigurator Skody, Octavia, ja nie wiem czy śmiać się z tego czy oni myślą że mają z idiotami do czynienia.
Różnica między skrzynią ręczną 5-bieg a 6-bieg to prawie 6 tyś zł !!!!!!!!!!
Za jeden bieg więcej, za jeden "trybik" w skrzyni
O którym silniku piszesz? Nie ma takiego, który przy tej samej mocy miałby dostępne różne skrzynie manualne. Zakładam, że piszesz 1.2 TSI -> 1.0 TSI. Tutaj oprócz szóstego biegu dostajesz 30 koni (85 -> 115) i nowszy konstrukcyjnie silnik. Czy lepszy? Pokażą pierwsze usterki :)

Podsumowując moje rozterki: lepiej brać gorzej wyposażonego Golfa Varianta czy lepiej wyposażoną (w zasadzie głównie o m.in. climatronic i tempomat) Octavię liftback? Jakie jest Wasze zdanie? Wiem, że to forum Golfa ale mimo to liczę na obiektywne opinie.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn sie 22, 2016 17:13

Z tego co rozumiem to zależy Ci na ilości miejsca. Znajdź sobie szkice (w tej formie - http://www.vwgolf.pl/foto/dane/golf7_danetechniczne.gif" onclick="window.open(this.href);return false;)z wymiarami golfa i octavii. Ja mam wrażenie że skody są obszerniejsze w środku. Ale czy to prawda czy wrażenie to nie wiem. Na koncern któremu zosatwisz $ już się zdecydowałeś to tylko fizyczne wymiary Ci zostają - technologia silnikowa jest ta sama. A co do Meganki - wezmę ja pod uwagę jak segment C zmieni nazwę z klasy golfa na klasę megane :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sie 22, 2016 17:42

phpion pisze:
Piasek pisze:Z ciekawości... wrzuciłem sobie konfigurator Skody, Octavia, ja nie wiem czy śmiać się z tego czy oni myślą że mają z idiotami do czynienia.
Różnica między skrzynią ręczną 5-bieg a 6-bieg to prawie 6 tyś zł !!!!!!!!!!
Za jeden bieg więcej, za jeden "trybik" w skrzyni
O którym silniku piszesz? Nie ma takiego, który przy tej samej mocy miałby dostępne różne skrzynie manualne. Zakładam, że piszesz 1.2 TSI -> 1.0 TSI. Tutaj oprócz szóstego biegu dostajesz 30 koni (85 -> 115) i nowszy konstrukcyjnie silnik. Czy lepszy? Pokażą pierwsze usterki :)

Podsumowując moje rozterki: lepiej brać gorzej wyposażonego Golfa Varianta czy lepiej wyposażoną (w zasadzie głównie o m.in. climatronic i tempomat) Octavię liftback? Jakie jest Wasze zdanie? Wiem, że to forum Golfa ale mimo to liczę na obiektywne opinie.
Ja bym brał golfa. Bez klimatronika da się żyć, jeżdżąc w mieście na krótkich dystansach nawet lepiej się jeździ z manualną, bo jak zadasz temp na climatroniku to tylko wieje i trzeba stopniowo zmniejszać i się bawić. A tak robisz na początek 3 za chwile zmniejszasz nawiew na 1 i jest git. Octavia ma 5cm dłuższy rozstaw osi, fakt jest tam trochę więcej miejsca z tyłu, ale....Ty i tak tam nie będziesz siedział a dzieciakom na spokojnie starczy miejsca w Golfie. To co wspominałem wcześniej, Golf jest dużo lepiej wykonany w środku. Uważam to za mocny argument.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn sie 22, 2016 18:03

Jak Ci za mocno dmucha na klimatroniku to przechodzisz na manual w czym problem ? Poza tym co jak co ale klimatronik jest wielkim + przy sprzedaży.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sie 22, 2016 18:45

No ale jak przechodzisz na manual to jaki w tym sens. Tyle ze więcej klikania żeby cos ustawić. Jeszcze zapomnialem o bardzo ważnej rzeczy w Golfie - autohold. Mega wygodna sprawa.



Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » pn sie 22, 2016 19:24

Dziekuje za kolejne rady. Ilośc miejsca jest odpowiednia w obu autach. Syn ma aktualnie 3.5 roku, córka 0.5 roku wiec jeszcze przez dłuższy czas bedą jeździć w fotelikach. Podczas "macania" lepsze wrażenie wywarł na nas Golf z racji tego o czym piszecie: chyba odczuwalnie lepiej wykonany. Człowiek sie rozbestwił climatroniciem, tempomatem (aczkolwiek z tego bardzo mało korzystałem) czy wbudowana nawigacja i na dobra sprawę teraz chce do tego dorównać. Ale wówczas cena szybuje wysoko ponad możliwy budżet.

Żona jest za Golfem, ja tez bardziej ku niemu sie skłaniam. Wprawdzie wolałbym tez klasyczny ręczny no ale z racji wajchy nie będę skreślał auta :)

Pozwolę sobie jeszcze na 4 pytania. Nigdzie nie udało mi sie pomacać Start/Trendline tylko od Comfortline w gore:
1. Czy w S/T podłokietnik z przodu rownież posiada schowek i jest przesuwany do przodu? W katalogu przy comfortline jest napisane, ze jest schowek w podłokietniku. Po co zaznaczyli "schowek"?
1.1. Czy w S/T jest nawiew na tylny rząd siedzeń (w podłokietniku)?
2. Żona twierdzi ze w Golfie w którym siedzielismy był schowek nad konsola centralna. Wiem, ze jest w Sportsvanie. Czy jest opcja odmówienia go dla Varianta? Pewnie nie i pewnie żona sie machnęła ale spytać warto.
3. Czy plastiki w S/T są takie same jak no. w comfortline? Wiem ze wnętrza różnią sie np. chromami na uchwytach na drzwiach ale czy generalnie plastiki są takie same? W Octavii są bardziej chropowate, takie z deka tandetne...
4. Czy da sie zdemontować szkielet podwójnej podłogi bagażnika i na stałe podłogę przenieść piętro niżej? W jednym salonie powiedziano mi ze tak, w innym ze nie :) musiałbym spytać w trzecim i byłby to decydujący głos hehe.
Ostatnio zmieniony pn sie 22, 2016 21:18 przez phpion, łącznie zmieniany 1 raz.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn sie 22, 2016 20:24

WichuTM pisze:No ale jak przechodzisz na manual to jaki w tym sens. Tyle ze więcej klikania żeby coś ustawić. Jeszcze zapomnialem o bardzo ważnej rzeczy w Golfie - autohold. Mega wygodna sprawa.
taki sam jak w tempomacie - nie ustawisz na 50 i nie będziesz jeździł po mieście. Mam klimatronik w obydwu autach i nie wyobrażam sobie kolejne auto bez tego urządzenia. Lepiej mieć niż nie mieć - dla mnie akurat jakiś autohold jest zbędny (rozumiem że to jakiś asystent ruszania ?) Swoją drogą nawet moja żona się nauczyła ruszać bez ręcznego w każdych warunkach (nawet sprzęgła nie pali :D)- a ją określam mianem zużywacza paliwa a nie kierowcy.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sie 22, 2016 22:37

lukasz_bliw pisze:
WichuTM pisze:No ale jak przechodzisz na manual to jaki w tym sens. Tyle ze więcej klikania żeby coś ustawić. Jeszcze zapomnialem o bardzo ważnej rzeczy w Golfie - autohold. Mega wygodna sprawa.
taki sam jak w tempomacie - nie ustawisz na 50 i nie będziesz jeździł po mieście. Mam klimatronik w obydwu autach i nie wyobrażam sobie kolejne auto bez tego urządzenia. Lepiej mieć niż nie mieć - dla mnie akurat jakiś autohold jest zbędny (rozumiem że to jakiś asystent ruszania ?) Swoją drogą nawet moja żona się nauczyła ruszać bez ręcznego w każdych warunkach (nawet sprzęgła nie pali :D)- a ją określam mianem zużywacza paliwa a nie kierowcy.

Niby lepiej mieć ale rozważając czy mi sie bardziej przyda klimatronik czy autohold wybieram to drugie. Reczny zaciąga siw automatycznie przy kazdym zatrzymaniu, puszcza również, naprawę docenia sie to jeżdżąc w ciasnym mieście gdize co chwile światła, tak samo parkując na nierównym np na chodniku równolegle możesz dojeżdżać do granic i nie musisz pamiętać o recznym.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sie 23, 2016 09:02

Dobra, dobra... wiadomo że to patent "dla bab" coby po bułki nie pojechała na zaciągniętym... bo przecież się da - zawsze może udowodnić że się da.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oo2bpqpWZ6g[/youtube]

Patent sprawdza się tylko jak kto nie umie z ręcznego pod górkę ruszać. Dla sprawnego kierowcy tylko irytujące bo odruchowo sięgasz po wajchę ręcznego ... której tam nie ma. Zwłaszcza jak się jeździ kilkoma różnymi autami.

Nie zapominajcie tylko że my w tym kraju mamy zimy, a zimą używanie ręcznego ograniczamy do minimum bo jak se wieczorem na auto-hold postawisz pod blokiem to rano będziesz miał auto-hol HDS`em do serwisu na rozmrażanie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt sie 23, 2016 09:21

ja od niepamiętnych czasów zaciagam ręczny zimą i nigdy mi nie przymarzł, jak ktoś "oszczędza" ręczny i całe lato nie zaciąga to zimą na 100% mu przymarźnie



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt sie 23, 2016 09:27

@Wichu co kto woli :pub:


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt sie 23, 2016 09:28

doggie pisze:ja od niepamiętnych czasów zaciagam ręczny zimą i nigdy mi nie przymarzł, jak ktoś "oszczędza" ręczny i całe lato nie zaciąga to zimą na 100% mu przymarźnie
Ja również - czy to lata, czy zima -30 stopni, zawsze zaciągam ręczny i nigdy nie miałem problemów.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości