***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 29, 2016 20:17

leymann pisze:Powiem tak, jestem, że śląska, więc jesli możecie to prosiłbym o oferty z okolic Katowic. Jak myslicie, czy ten egzemplarz będzie w dobrym stanie? Rozmawiałem z handlarzem, mówił, że jest to oferta od osoby prywatnej wystawiona w jego komisie, na miejscu maja podnośnik więc mozna soie sprawdzić samochód od dołu nawet. Widzę, że gośc nawet obniżył cenę, ponieważ był za 7555 zł jeszcze dzisiaj rano. Jak myślicie....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... yvjcr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co powiecie o tych:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - te szyby na korbke....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - ten z kolei bez klimy więc słabo...

Proszę Was o rady
Pisałem żebyś nie gadał z handalrzami i teraz patrz masz bezwypadkową wg handlarza bore z 1999 roku z deską rozdzielczą z modelu po liftingu :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ja mając 7 tys na auto nie wybrzydzałbym że są szyby na korbkę....


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pn sie 29, 2016 20:42

kw pisze:
leymann pisze:Powiem tak, jestem, że śląska, więc jesli możecie to prosiłbym o oferty z okolic Katowic. Jak myslicie, czy ten egzemplarz będzie w dobrym stanie? Rozmawiałem z handlarzem, mówił, że jest to oferta od osoby prywatnej wystawiona w jego komisie, na miejscu maja podnośnik więc mozna soie sprawdzić samochód od dołu nawet. Widzę, że gośc nawet obniżył cenę, ponieważ był za 7555 zł jeszcze dzisiaj rano. Jak myślicie....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... yvjcr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co powiecie o tych:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - te szyby na korbke....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - ten z kolei bez klimy więc słabo...

Proszę Was o rady
Pisałem żebyś nie gadał z handalrzami i teraz patrz masz bezwypadkową wg handlarza bore z 1999 roku z deską rozdzielczą z modelu po liftingu :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
W 1999 były takie i takie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sie 29, 2016 20:48

Powiem wam, że nie mogę pojąć dlaczego ludzie wolą dać zarobic handlarzom i jednocześnie dać sie wydymac, niz odżałowac kilka stow na kogoś kto pomorze Ci przy zakupie, wybierze kika aut, obejrzy i zdroworozsadkowo pomoże wybrać najrozsadniejsza ofertę. A nawet jak chcesz się poradzić na forum, to najpierw poświęć trochę czasu, poczytaj te kilkaset stron w temacie który był wałkowany wiele razy i bogatszy o ta wiedzę filtruj ogłoszenia i proś o ocenę jakiś konkretnych egzemplarzy. A w międzyczasie przeczytaj regulamin i zakładaj tematy tak jak należy.



panwonsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 30, 2016 17:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: panwonsz » wt sie 30, 2016 17:23

Witam :) Czy kupno Golfa IV w benzynie lub benzyna+gaz do 6000 złotych jest możliwe, czy raczej w tej cenie można natknąć sie jedynie na trupa? Pozdrawiam.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » wt sie 30, 2016 17:35

Jak za 6 tyś czy za 12 tyś możesz kupić w miare dobre auto jak i skarbonke bez dna



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sie 30, 2016 20:56

Z 99% prawdopodobieństwem że ten za 6 tyś będzie trupem.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt sie 30, 2016 22:41

Cena wg otomoto alledrogo itp.. naszego Lupo AUD 2003 130000 ori przebieg bezwypadek to właśnie około 6 tys zł. .... w życiu go nie sprzedam :) ideałów się obcym nie sprzedaje ;)

takie tam motto wieczoru?!



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr sie 31, 2016 08:08

doggie pisze:ideałów się obcym nie sprzedaje
bo i nawet się nie da o czym wiele razy było już tutaj pisane... na każde takie auto jest kolejka chętnych z rodziny, sąsiadów itp.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

potok555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 24, 2016 12:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: potok555 » czw wrz 01, 2016 15:05

Witam wszystkich,
przymierzam się do kupna golfa 2 z silnikiem 1.6d lub 1.6 td. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego golfa?
Jakie są typowe bolączki tych silników?
Który silnik lepiej wybrać? Zależy mi szczególnie na bezawaryjności, żeby auto mi posłużyło przez jakiś czas.
Na oku mam te 2 golfiny :
-http://olx.pl/oferta/vw-golf-2-1-6d-igl ... gWFQd.html
-http://olx.pl/oferta/wolsvagen-golf-2-CID5-IDgXQVx.html
1 bylem zobaczyć z zewnątrz. Bity raczej nie był, ale w paru miejscach ma dość spore ogniska korozji, fotel kierowcy był już łatany, a fotel pasażera jest podarty w 1 miejscu. Silnika jeszcze nie miałem okazji posłuchać ponieważ właściciel jest obecnie na urlopie. Z tego co właściciel mówił do wymiany jest tylko tylna łapa silnika.
Drugiego jeszcze na żywo nie widziałem



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw wrz 01, 2016 18:09

potok555 pisze:Witam wszystkich,
przymierzam się do kupna golfa 2 z silnikiem 1.6d lub 1.6 td. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego golfa?
Jakie są typowe bolączki tych silników?
Który silnik lepiej wybrać? Zależy mi szczególnie na bezawaryjności, żeby auto mi posłużyło przez jakiś czas.
Na oku mam te 2 golfiny :
-http://olx.pl/oferta/vw-golf-2-1-6d-igl ... gWFQd.html
-http://olx.pl/oferta/wolsvagen-golf-2-CID5-IDgXQVx.html
1 bylem zobaczyć z zewnątrz. Bity raczej nie był, ale w paru miejscach ma dość spore ogniska korozji, fotel kierowcy był już łatany, a fotel pasażera jest podarty w 1 miejscu. Silnika jeszcze nie miałem okazji posłuchać ponieważ właściciel jest obecnie na urlopie. Z tego co właściciel mówił do wymiany jest tylko tylna łapa silnika.
Drugiego jeszcze na żywo nie widziałem
Zwracasz uwagę tylko na stan, przecież jak auto ma prawie 30 lat to szykanie "typowych wad" to jak diagnostyka chorób wrodzonych u 90 latka. Ważne co kto w nim zepsuł a nie to jak to z fabryki wyjechało. Tym bardziej że silnik jest niezniszczalny a zawieszenie tanie. Ten biały wygląda ok :)


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

skittles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 01, 2016 19:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: skittles » czw wrz 01, 2016 19:49

Witam,
przymierzam się do zmiany auta i kupna golfa 4 - 1.9 diesel , z 2001 r i przebieg ok 250tyś .
jak jest z tym silnikiem? co najczęściej się psuje? i ile kosztują naprawy?
jak z turbiną i wtryskami? nie chce kupić auta które po miesiącu będzie potrzebowało wkładu finansowego dużego. [wiadomo do tego nigdy nie ma pewności]
na co zwrócić uwagę przy oględzinach?
jakie ogólnie ma spalanie?
jak z rdzewieniem bo słyszałem że lipa trochę w golfach [podobno w ver 3]
czy auta ok 9tyś będzie warte ceny?

i ogólnie proszę o kilka zdań o nich.
dziekuje :)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » czw wrz 01, 2016 21:35

silników 1,9 tdi jest więcej niż nitów w moście Grunwaldzkim


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw wrz 01, 2016 22:53

potok555 pisze:przymierzam się do kupna golfa 2 z silnikiem 1.6d lub 1.6 td. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego golfa?
Najważniejsza jest blacha, a w zasadzie elementy teoretycznie niewymienialne (progi, podszybie, dach, błotniki tylne). Jeśli będzie to pognite, to kaplica - za remont zapłacisz pewnie tyle, albo i więcej, jak za całe auto. Więc przede wszystkim blacha. Całą resztę naprawisz za grosze. Tylko miej na uwadze, że niektóre części do diesla mogą być już ciężko dostępne, co wydawać by się mogło, jeszcze niedawno, niemożliwe.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz wrz 04, 2016 19:37

Piasek pisze:
Azgorath pisze: czemu od dwóch czy nawet więcej miesięcy nie potrafisz sprzedać tego Aurisa z podpisu?
czemu to pytanie kierujesz do mnie a nie kupujących ? to raz,
dwa - już sam sobie odpowiedziałeś tym
Azgorath pisze:przecież za tyle to można mieć co najwyżej skręconego 10x golfa 4 lata starszego z silnikiem, który już na taśmie produkcyjnej ma wady i się rozpada.
a ja tylko dopowiem precyzyjniej bo usilnie chcesz gdzieś wbić szpilę tylko nie za ten koniec ją trzymasz :los2: :
BO MA ORI NIECOFANE 270 tyś km przebiegu... i to jest przyczyna.
Telefonów miałem wiele, znakomita większość w tonacji "wie pan bo pan tym jeździ a chciałem zapytać jak to się sprawuje, ile pali, bo tutaj w okolicy stoi takie w komisie, (albo) znajomy przyprowadził ale tak nikt nic więcej nie może mi powiedzieć nic o tym jak, co i w ogóle..." W całej reszcie dzwoniacych można było to wychwycić między wierszami, ze on nie dzwoni po moje auto tylko dowiedzieć się czegoś o nim bo pojedzie po inne, którym "jazdę próbną" będzie mógł odbyć dopiero wracając nim do domu. Generalnie to fajne auto ale kupię z innego ogłoszenia (od handlorza) bo ma 100 tyś mniej przebiegu podane w ogłoszeniu.
Ty masz poszukiwany silnik... wystaw dla jaj w ogłoszenie z przebiegiem 290 tyś km np... koniecznie z adnotacją ze do 240 ma udokumentowany przebieg w ASO i zobacz ilu będziesz miał na to chętnych.
Azgorath pisze:od dwóch czy nawet więcej miesięcy
to ja ci mogę powiedzieć ile z obecnie wystawionych Aurisów w tym roczniku każdemu stopniało przebiegu z liczników... bo obserwuję na bieżąco jak się kształtują ceny i z jakimi przebiegami wystawili pierwsze, a ile mają w tej chwili. Oczywiście masa z nich w tym czasie została sprzedana, ale nie mój, podobnie jak kilka innych które mają przebiegi pow. 200 tyś km udokumentowane. Jeden nawet miał 340 i już wisiał długo wcześniej zanim ja swoją wystawiłem, polski posalon w najbogatszej opcji, ze zdjęciem ostatniej faktury z ASO przy 320 tyś km. Zjechał z ceny przez ten czas ponad 14 tyś zł i parę dni temu zniknął z ogłoszeniaków także... albo akt rozpaczy i desperacji i poszedł za psie pieniądze do handlorza albo akt rozsądku i licznik został skorygowany do akceptowalnej wartości i stoi gdzieś w komisie z zupełnie nową historią czekając na klienta.
Dwa z takich nawet pojawiły się na forum Toyoty w dziale "patrzcie co se kupiłem i (zazdrośćcie) jaki mały oryginalny przebieg"... z opisami że sam sprowadził itp... kuźwa... a baran kupił od handlorza z Piły, no ale trzeba się dowartościować przed innymi bo przecież który jak który ale mój ma na pewno oryginalny przebieg.
No cóż, przy pierwszych chłodach się przekonają jaki on tam był oryginalny, ale wówczas trzeba będzie napisać że wszędzie w Polsce gnój nie ON sprzedają "bo on vervy nalał a i tak nie odpaliła".
Place przed warsztatami każdego dobrego mechanika od silników w tym kraju pełne są "okazji" z niskim przebiegiem... Moja jak widać jeździ i ma się całkiem dobrze a przebieg przecież nie do przyjęcia... To w ogóle nie powinno przecież jeździć.
No u mnie tak się składa że nie jeździ tylko VW 1.6TDI który ma zaledwie 93 tyś km przebiegu od nowości a Toyka mająca 3x więcej bez problemu...
Azgorath pisze: kupujesz oczywiście tylko najlepsze modele, a nie jakieś kupy z hitlerowskiego VW
no nie najlepsze choć za taki można uznać fabrycznie nowe brane z salonu jak w przyp. Caddylaka i dziękuję że ktoś to potrafi docenić :helm:
Ma kolega rację z tym co piszę. Baran Polak jak ma więcej niż 150km na blacie, to kręci nosem. Ja sam przyznam szczerze, że interesowałem się Piaska Aurisem, bo sprzedaję Golfa swojego (chce coś nowszego plus niedługo dostanę auto służbowe, to po co ma stać i się starzeć, tak chociaż moja dziewczyna czasem pojeździ), jednakże zraziła mnie wada konstrukcyjna z uszczelką głowicy , gdzie Toyota przez aluminiowy blok w 2.0 d-4D wymieniala całe silniki. Wybrałem....Fiata Bravo z 2009 roku, 1.6 Multijet, pierwszy właściciel, bezpośrednio od niego kupiłem, auto fajne i pewne. Jedyny mankament to 190 tys nalotu, ale mi to nie robi problemu. Akurat włoskie diesle uchodzą chyba za jeszcze lepsze niż TDI. Są trwałe, ekonomiczne i tanie w naprawach.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości