Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: Pastusiak » ndz mar 19, 2017 18:19

Tak, tylko zapominasz np o wnętrzu? Wszystko trzeszczy, piszczy, plastiki łuszczą się w tempie błyskawicznym, wszystko takie tani i proste, o ile sam samochód, silniki jest ok o tyle wnętrze i wykończenie na poziomie Polonez Caro albo Fiat 125p
Jechałem Stilo 2002, Megane i tam nie ma mowy o takich gadżetach a z tego co wiem to nawet Passat B5 polift potrafi niemiłosiernie trzeszczeć. Spasowanie elementów jest po prostu masakryczne, to już lepiej jest w Audi czy Seacie.

Jak dla mnie to auto ma sporo zalet ale też niestety dużo wad. W każdym razie w zależności od wersji i silnika jest pełno aut które oferują podobny poziom bezawaryjności, a za to lepsze wnętrze i czasem nawet są tańsze? pewnie tak.



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: Azgorath » ndz mar 19, 2017 21:59

Zapraszam do siebie. Wszystkie przyciski jak nowe, nic nie jest złuszczone czy trzeszczące. Gumę na dekorach miałem złuszczoną, to je ogarnąłem najpierw na czarny mat, a dwa lata temu zrobiłem je folią na wzór alu, przyjemne w dotyku i wygląda IMO ok.

http://i.imgur.com/zlXHvuw.jpg

240k przelotu, fotka ze września, fotka po odkurzaniu, zero dressingu czy czegokolwiek, kilka dni temu ogarniałem wnętrze i porządnie wyczyściłem, nałożylem Nielsena Finesse i jest :okej: :bigok: . Jedyne co trzeszczało to tunel środkowy, wymieniłem go, ponieważ miał uszkodzone zaczepy i teraz nie trzeszczy nic.

Co do tanie i proste - no nie wiem, fotele są bardzo fajne, słupki mamy materiałowe, a nie plastik jak w 90% kompaktów z tamtych lat, deska miękka, bagażnik, boczki wyłożone materiałem, a nie tandetnym plastikiem... Jeszcze 3 lata temu miałem w rodzinie B5 Fl 2001 rok, którym zrobiłem trochę kilometrów i tam też nic nie trzeszczało, więc moze masz po prostu zuzyte wnętrze i należałoby je ogarnąć, a uwierz mi, jestem bardzo wyczulony na słabą jakość wnętrza i wszelkie niepożądane dźwięki. Jedyne co, to po latach na sprawności straciły uszczelki drzwi przednich, słychać to jak mocno wieje czy przy prędkościach 140+, ale kolega z pracy ma Megane w sedanie z 2004 i u niego jest dużo, dużo gorzej i zastanawia się nawet nad kupnem nowych uszczelek...



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: Craash » ndz mar 19, 2017 23:38

Odnośnie trzeszczenia wnętrza w Golfie 4 to ostatnio z tym walczyłem u siebie. Należy pamiętać, że te auta mają kilkanaście lat i kilkaset tysięcy przebiegu. Nowe spinki to nie wszystko, bo wnętrze się po prostu zużywa, a uchwyty wyrabiają. Trzeba trochę porzeźbić, podłożyć jakichś wygłuszeń, owinąć taśmą parcianą i da radę pozbyć się trzeszczenia.
Jednak jest to czasochłonne i za jednym rozbieraniem nie da się tego zrobić. U siebie rozbierałem wnętrze kilkanaście razy zanim wyeliminowałem wszystkie irytujące dźwięki.
Odnośnie szumu przy wyższych prędkościach, to dużo zależy od tego jak mocno opadły drzwi. U mnie, mimo wersji 3D, szumy pojawiają się dopiero przy prędkościach rzędu ~190km/h. Prawdopodobnie uszczelka jest już lekko przygnieciona, ale bardzo rzadko osiąga się takie prędkości w ramach normalnego użytkowania.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: Pastusiak » pn mar 20, 2017 01:06

Craash pisze:Odnośnie trzeszczenia wnętrza w Golfie 4 to ostatnio z tym walczyłem u siebie. Należy pamiętać, że te auta mają kilkanaście lat i kilkaset tysięcy przebiegu.
Tutaj dochodzimy do sedna sprawy, przebieg akurat wg mnie nie ma znaczenia bo kumpel ma po ojcu - PL salon 1,6 2001 rok bieda wersja no ale był drogi :D i przy realnym przebiegu 150 tys bo aż tak dużo nie jeździli, też trzesczą plastiki.
Po prostu kiepska, jakość, spasowanie, kiepskie materiały itd..tutaj akurat duża wada i w tamtym okresie VW się nie popisało, o ile technicznie, jednostki były bardzo dobre - tak to wnętrze, wykończenie masakra i tyle co mogę powiedzieć.
Ok wszystko można ponaprawiać porobić ale obawiam się że Audi 80 z 90 roku z przelotem 600 tys km mniej trzeszczy, taki po prostu urok tych autek.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: Craash » pn mar 20, 2017 16:23

Skoro można wnętrze poprawić, jeżeli ktoś nie ma dwóch lewych rąk i ma jako takie pojęcie o co w tym wszystkim chodzi to nie jest to duży problem. Robisz raz i jest spokój. Wnętrze nie trzeszczy i nic nie lata.
Oczywiście jak samochód jest zeszmacony to wiele nie zdziałamy. Ale jeżeli nie ma żadnych patentów, połamanych plastików i innych historii to da się to zrobić.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: kwadrat » wt mar 21, 2017 20:27

Pastusiak, kolego albo masz małe doświadczenie w motoryzacji, albo trafiasz na jakieś ulepy. Uważam że jeśli chodzi o wnętrze, to VW ma bardzo dobrą jakość w porównaniu do jakiś Fordów, japońców i innych. Jedyne co może być lepsze to Audi, BMW. Ale generalnie we wnętrzu VW zawsze utrzymywał wysoki poziom i zawsze był za to chwalony. Oczywiście te auta mają już często dosyć długą historię i idealne nie będą, ale nie zgodzę się z tym że np. mają tanie plastiki.

Ale dyskusja schodzi na boczny tor odbiegający od tematu


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: doggie » wt mar 21, 2017 20:35

Mk4 w tamtym czasie miał jedne z lepszych plastikow w swojej klasie pod kątem materialów i spasowania. Np. Cytryna C4 choć sporo lat młodsza to plastiki ma beznadziejne, Focus I choc wizualnie ładne to jakosciowo kiepskie, o japończykach nie wspominam wcale. @kwadrat jesli chodzi o BMW to wcale nie jest tak dobrze jakby sie mogło wydawać



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: kwadrat » czw mar 23, 2017 23:09

doggie, o których mniej więcej rocznikach mówisz?


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Golf 4 1.9tdi 1998 5 200 zł Bytów - Pomorske

Post autor: doggie » czw mar 23, 2017 23:15

kwadrat, o każdym gdy porównuję z Audi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości