VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
grabasssz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 19:43

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: grabasssz » ndz mar 26, 2017 19:48

Witam.

Prosiłbym znawców samochodów marki VW o poradę.

Mam zamiar kupić Golfa V za ok. 15tys złotych rocznie robię ok. 20tys km codziennie do pracy 25km w jedną stronę plus jakieś wycieczki gdzieś dalej w co drugi weekend. I mam pytanie czy za 15k dostanę jakąś sensowną piątkę? Nie wiem czy szukać diesla czy bardziej skupić się na benzynie? Jeśli benzyna to jaki silnik do e.w zagazowania? Chciałbym żeby to też jakoś jechało i zastanawiałem się nad 1.9 Tdi + jakiś chip po zakupie tylko czy warto inwestować w diesla przy takich przebiegach? Proszę o porady i z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: doggie » ndz mar 26, 2017 21:56

grabasssz pisze: Jeśli benzyna to jaki silnik do e.w zagazowania? Chciałbym żeby to też jakoś jechało i zastanawiałem się nad 1.9 Tdi + jakiś chip
ale to nie idzie w parze. Nie idzie w parze benzyna do zagazowania vel TDI + chip. Albo prostota, oszczędność LPG i brak osiągów w MPI albo za ta kasę większe ryzyko awarii w TDI + chip i większa moc



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: Pastusiak » pn mar 27, 2017 00:33

Chyba będziesz zmuszony zrezygnować z Golfa 5 :D
za 15k to znajdziesz 3 drzwiowego 1,6 totalnego muła, ewentualnie z opcją lpg lub 1,9 tdi 90 albo może 105 ale kultura pracy i osiągi też takie sobie a i droższe utrzymanie i duże przebiegi takich aut.

Osobiście wolałbym kupić Audi A3 8L polift 1,8 turbo lub Leona I 1,8T i wtedy LPG, tutaj może i auta starsze generacyjne ale osiągi jak dzień do nocy i duzo tańsze w utrzymaniu niż przeciętne TDI szczególnie z przebiegiem 300 tys.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: art_2008_a_ » pn mar 27, 2017 07:26

Pastusiak pisze:i duzo tańsze w utrzymaniu
no właśnie, wszystko zależy od kasy ...
ale sądząc po wyznaczonym budżecie czyli do 15 tys to raczej idziemy w kierunku aby było tanio a wtedy dużego wyboru nie ma i trzeba by się zadowolić ofertami tego typu :

http://allegro.pl/vw-golf-v-benz-gas-20 ... 00076.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bo nawet 1.6 kosztują zwykle więcej czyli 16-19 tys



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: Matt_DST » śr mar 29, 2017 09:02

Przerabiałem temat golfa V do 16 tys. i powiem Ci, że nie ma w czym wybierać, no chyba, że interesują Cię auta powypadkowe, naprawione na tzw "odpierd....", porysowane, "golasy" (tylne szyby korbotronik, klima manual, bez podłokietnika, zazwyczaj czegoś brakuje), w których jest masa części do wymiany, zazwyczaj z 1 kompletem kół (w stanie agonalnym), słabo serwisowane albo sprowadzone (tutaj wiadomo należy doliczyć pakiet startowy jakieś 2-3 tys.). Jeździłem oglądałem i wiem co mówię. Ja osobiście odpuściłem i wolę kupić zadbanego golfa IV w TDI niż za 15-16 tys. golfa V, w którego trzeba włożyć kolejne 4-5 tys. Więc albo kupujesz coś innego albo dozbieraj do tych 19 tys. (wtedy jest co oglądać).

Edit.
to samo się tyczy Octavi II. Za mniej niż 18k nie ma nawet co patrzeć na takie auta.



grabasssz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 19:43

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: grabasssz » śr mar 29, 2017 12:48

To myślę że zostanę jednak przy zakupie pierwotnego planu tj. Opla Vectry C



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: Pastusiak » śr mar 29, 2017 18:19

Vectra C? hmm to chyba 2.0T 175 koni, bo pozostałe jednostki tzn poza może 3,2 V6 ale to chyba nie ten budżet :D słabo pojadą.

A nie wolisz zostać przy VW/Audi i np poszukać ładnego Leona I? silnik 1,8 turbo z instalacją lpg, bardzo fajny wybór, Vectra to inny segment i taki trochę kloc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: doggie » śr mar 29, 2017 19:43

Pastusiak pisze: silnik 1,8 turbo z instalacją lpg,
he he widzę jedyny słuszny wybór :hmm: w który to temat nie zajrzę tam @Pastusiak pisze "1.8 Turbo" :D a on wcale taki idealny do LPG nie jest

Leon I/Golf IV to już starocie a do tego ciasne w porównaniu do Mk5 czy Octawii II



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW Golf 5 diesel lub benzyna do 15tys

Post autor: Pastusiak » śr mar 29, 2017 20:40

No rzeczywiście idealne 1,8T do gazu nie jest, szczególnie montowane u ucznia technikum samochodowego za flaszkę... jak się to robi u dobrego gazownika to nawet nie tylko że nie idealne ale super hiper, 1,8T jest stworzone do lpg ale nie najtańsza instalacja za 2 zł.

A co do golfa mk5 to fakt zapomniałem że to salonowe auto, poza tym wole Leona 1 1,8T niż Golfa 5 - 3 drzwi 1,4 silnik super "dynamiczny" i bez klimy a takie pewnie bedą realnie zdrowe za 15k....

Pomijam już fakt że w Golfie 5 tak na prawdę zdrowe jednostki to 1,6 albo 1,9 tdi oprócz BXE, reszta ma większe lub mniejsze problemy i brak prostych możliwości na instalację lpg, do tego dużo droższy w utrzymaniu.

Autor raczej nie szuka przestronności bo to wtedy nawet Golf 5 jemu tego nie zapewni tylko raczej Phaeton/Audi A8



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości