***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr sty 08, 2014 13:01

Przede wszystkim bardzo ważna rzecz:
jeżeli kupujemy auto "od prywatnego" którym najczęściej okazuje się być handlarzyna działający w szarej strefie, auto na tablicach zjazdowych lub niemieckich i takie tam wierszyki ze dla siebie ale żonie się kolor nie podobał :panna:
- przy spisywaniu umowy ZAWSZE zażądajmy okazania się z dowodu tego od którego kupujemy samochód. 90% ma już gotowe umowy z wypełnionymi danymi słupów lub takie dane podaje. Dane w umowę muszą być spisane z dokumentu sprzedającego. Jeżeli się wywija, nie chce udostępnić itp - w drzwi i żegnam bo straciliście tylko to co na dojazd ale wracacie z kasą do domu.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » śr sty 08, 2014 16:18

szakulvip pisze:Nie wiem chyba do ciułam z 10tysi i kupie nową Dacie hehe :helm:
Oooo właśnie dlatego nikt nic nie robi z cofaniem liczników etc. bo po cichu każdy liczy na to że wkurzony klient właśnie dozbiera i kupi nowe ;). Nic nie zrobimy ale fakt faktem nie można się dać wy......ć. Teraz kupując używkę trzeba po prostu wybrać lepsze zło i tyle.. dopieścić i śmigać... ;).


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » śr sty 08, 2014 17:57

szakulvip pisze: Jeszcze wielce są oburzeni jak coś człowiek znajdzie usterke.
Bez kitu, to jest prawda.. Myślę, że każdy handlarz mówi to co się chce słyszeć przez telefon a potem przy oględzinach liczy ze trafi laika i mu wciśnie wszystko. Jak tylko widzą, że ktoś jest kumaty, wie gdzie szukać, co oglądać i o co pytać to od razu są wkurzeni, bo wiedzą, że nie sprzedadzą... Ja już ostatnio jak szukałem auta to pierwsze dwa pytania brzmiały : Jak długo Pan nim jeździ i czy jest na Pana zarejestrowany. Chociaż teraz kupiłem od handlarza, co prawda to było auto jego kolegi, co się potwierdziło, bo rozmawiałem z tym właścicielem i zastrzegłem sobie ,że musi on być przy podpisywaniu umowy i tak było :) Oczywiście dane spisywałem z dowodu osobistego. Aa i jeszcze często stosowana technika handlarzy równolegle z wypełnionymi umowami, to umawianie się na stacji benzynowej. Po takiej transakcji auto może się rozpaść na pierwszym dołku a handlarza prędko nie znajdziemy :)

Ale to co kolega ForeCast już napisał, najważniejsza jest wytrwałość w szukaniu no i czas oczywiście, nic na wariata.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr sty 08, 2014 19:29

WichuTM pisze:umawianie się na stacji benzynowej.
dokładnie albo na parkingu przy sklepie przy jakiejs przelotowej drodze, gdzie ledwo co można się wsłuchać w silnik a już nie wspomne o dwumasie jak non stopą jadą samochody, gorzej TIRy.
WichuTM pisze:Ale to co kolega ForeCast już napisał, najważniejsza jest wytrwałość w szukaniu no i czas oczywiście, nic na wariata.
mi sie już powoli kończy wytrwałość, niedługo bedzie 3mc jak szukam i coś czuje, że mogę zostać wkońcu omotany przez diabła (handlarza) :goof:


Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » śr sty 08, 2014 19:53

heh ja przy ostatnim jaki oglądałem miałem spore ryzyko bo do przebycia 250km w jedna stronę no i ten kolega handlarza itp... Ale zdecydowałem, że pojadę i jak się okaże szrot to dam sobie spokój na jakiś czas i będę spokojnie czekał na coś konkretnego w okolicy.. No i warto było zaryzykować :D Warto jeździć z kimś, niekoniecznie z kimś kto się zna, ważne żeby nie było 1:1 z handlarzem, zawsze ta druga osoba coś zauważy, przede wszystkim spojrzy takim spokojnym okiem bo mu nie zależy, żeby kupić.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr sty 08, 2014 20:05

Panowie, więcej merytorycznych wypowiedzi, mniej spamu.



Górek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 11:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Górek » ndz sty 12, 2014 14:02

Witam. Planuje zakup golfa IV koniec lutego bądź początek marca i tutaj pojawia się moje pytanie. Realna cena za ARL? Czy lepiej się obudzić i szukać ASZ?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz sty 12, 2014 14:14

Górek pisze:Witam. Planuje zakup golfa IV koniec lutego bądź początek marca i tutaj pojawia się moje pytanie. Realna cena za ARL? Czy lepiej się obudzić i szukać ASZ?
Kup ASZ napewno bedą bardziej zadbane niż ARL. Zresztą ASZ szybciej znajdziesz niż ARL



Górek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 11:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Górek » pn sty 13, 2014 13:51

Wiesz, obawiam się trochę że może być mało mocy... Z drugiej strony nigdy nie jechałem ASZ.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn sty 13, 2014 14:04

Górek pisze:Wiesz, obawiam się trochę że może być mało mocy... Z drugiej strony nigdy nie jechałem ASZ.
W kazdym przypadku chip podniesie moc o ile bedzie zdrowa jednostka to zobaczymy na ile. Zawsze mozesz pobawic sie w mechanike i wycisnac wiecej miedzy arl a asz duzej roznicy nie ma tylko grubszy wirnik w turbo i chyba ic wiekszy ale nie do konca wiem z tym ic. Sadze ze nie bedziesz pewnie chcial caly czas jezdzic seria wiec obojetnie co wybierzesz moce powyzej 200 wiaza sie z wymiana turbo i ic czyli grubsza mechanika.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » pn sty 13, 2014 15:38

Górek pisze:Wiesz, obawiam się trochę że może być mało mocy... Z drugiej strony nigdy nie jechałem ASZ.
Kolego daruj sobie takie wpisy bo nic nie wnoszą. Sam sobie zaprzeczasz.


Obrazek

Górek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 11:19

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Górek » pn sty 13, 2014 18:23

szakulvip pisze:
Górek pisze:Wiesz, obawiam się trochę że może być mało mocy... Z drugiej strony nigdy nie jechałem ASZ.
Kolego daruj sobie takie wpisy bo nic nie wnoszą. Sam sobie zaprzeczasz.

Kolego, ARL 'em zrobiłem 'kilka' kilometrów, po prostu chodzi mi o to czy ogromną różnicę odczuje..



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Mattpl » pn sty 13, 2014 19:17

Ogromnej nie odczujesz



paprykm3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 30, 2010 11:36
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: paprykm3 » pn sty 13, 2014 22:32

Górek pisze:Witam. Planuje zakup golfa IV koniec lutego bądź początek marca i tutaj pojawia się moje pytanie. Realna cena za ARL? Czy lepiej się obudzić i szukać ASZ?
Jak będziesz szukał to zacznij od forumowej giełdy może któryś z kolegów będzie chciał coś ciekawego sprzedać .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości