Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » sob paź 20, 2018 16:20

Te megane biorę pod uwagę . Jakby trafiło się coś z tym silnikiem to byłbym za. Blachy mają bardzo dobre . Wiadomo jakieś negatywne opinie są ale to o każdym aucie się coś znajdzie. Ale auto fajne z świeżym wyglądem i wiadomo tańsze od grupy VAG przy czym będzie lepszy rocznik a i wyposażenie też spoko :)



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Pastusiak » sob paź 20, 2018 18:06

Tomek19900 pisze:
sob paź 20, 2018 16:20
Wiadomo jakieś negatywne opinie są ale to o każdym aucie się coś znajdzie.
Jakie negatywne opinie? Megane III to nie Laguna królowa lawet i silniki dci :-)



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » ndz paź 21, 2018 11:15

Chodziło mi o to , że zawsze nawet najlepsze auto będzie mieć jakieś negatywne opinie ale nie warto brać tak wszystkiego do siebie jeśli chodzi o te opinie. Ja teraz mam Lagune 1 z silnikiem 2.0 8V i uwierzysz , że na liczniku ma 636 tys przebiegu ?? Nie mam pojęcia czy silnik był robiony ale bierze olej ale jeździć dalej jeździ i pali od kopa. To wgl możliwe aby benzyna taki przebieg zrobiła ? Mogę foto wstawić jak nikt nie uwierzy :)



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » śr paź 24, 2018 22:01

Jutro jadę z ciekawości zobaczyć bo mam 4km do faceta . Nie wierzę w ten przebieg. Facet twierdzi , że auto w rodzinie 9 lat i mało jeździło no ale to do weryfikacji. Wyposażenie bieda . Fakt nie liczy się aż tak dla mnie ale liczyłem na el wszystkie szyby ale cóż . Leon ma kilka rys na aucie ale to normalne . Facet wysłał mi wszystkie zdjęcia " defektów " . Jedynie na drzwiach na dole jest mocna rysa czego polerka na pewno nie ściągnie i nadaje się to do malowania a więc argument do negocjacji ceny. Pytałem o blacharkę to twierdzi , że rok temu oglądał od spodu i jest ok i wyslał mi zdjęcie jedynej korozji ale to delikatnej przy otwarciu drzwi w rogu połączenia z przednim błotnikiem. Dwa komplety opon. Zgadza się na sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej. Warto jechać ? Jak sprawa z blachami w leonie ? w miarę trwałe czy gniją jak w focusie ? Bo oglądałem focusa z 2008 roku i tragedia.

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/motory ... 92607.html

Co z zdjęć powiecie ? Widzicie coś ?


Defekty :
IMG_20181022_191935.jpg
IMG_20181022_191824.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » śr paź 24, 2018 23:21

Ty tak na serio czy żartujesz? Rysa na drzwiach w tak starym aucie ma być powodem negocjacji ceny? Zawsze mnie śmieszy podejście kupujących przychodzą po auto za kilka tysięcy (Ty masz więcej do wydania) a oczekują auta stan salonowy... Weź chłopie kogoś kto się zna na autach i z nim jedź oglądać, my tu szklanych kul nie mamy a aspiracje widzę masz mega...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » śr paź 24, 2018 23:47

tak może wyglądać próg golfa 5/Jetty A5 :hehe:

Obrazek



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 25, 2018 10:46

Ta rdza przeraża mnie bardziej niż jakiś koszt części za 2 tys bo wiem jak wygląda walka z rudą i w sumie dla mnie najważniejsze jest to by auto nie było zgnite a to trzeba sprawdzić na kanale bo wiadomo auto z 2006 roku to już stare auto jak kolega wyżej napisał. Dziś niestety będę oglądać tego leona wieczorem i wiem , że w ciemności auta się nie ogląda ale blisko mam i chcę się chociaż przejechać zobaczyć jak to chodzi . A jak w miarę mi podejdzie to jutro na kanał do znajomego mechanika . Nie dopuszczam dużych ognisk korozji w aucie z 2006/2007 roku z racji tego , że mam lagunę z 98 roku wartą 1000 zł gdzie np. progi są całe , buda zdrowa , podłoga jedynie korozja na elementach typu belka ale też bez tragedii , także szkoda by mi było dać 20 tysięcy za auto które miałoby gnić . Trzeba uważać.

Nie znam się na cenach leonów bo tutaj ceny są bardzo rozpięte ale ta wydaje mi się dość wysoka bo wyposażenie bieda a w ten przebieg nie uwierzę . Bo facet do mnie gadał , że cena zawyżona z racji przebiegu. Gadka , szmatka. No cóż napiszę dziś wieczorem jak wrażenia z moich wstępnych oględzin .


Tak dodając jeszcze jedno to te 1.6 MPI myślałem , że jest gorszym mułem a jak oglądałem kilka filmików na youtube to nawet to idzie . To kumpel ma BMW serii 1 z 1.6 122 KM gdzie są zmienne fazy rozrządu , nowszy silnik a szczerze osiągi te same . Także teraz już wiem , że to 1.6 MPI do miasta będzie idealne .



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » czw paź 25, 2018 14:33

seria 1 z 1.6 122hp zbiera się lepiej, nie koroduje, problemem jest łańcuch rozrządu



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 25, 2018 20:09

Byłem i oglądałem tego Leona. Przebieg może wydawać się realny . W środku wszystko jak nowe. Fotel nie zniszczony. Nic nie wytarte. Kierownica zadbana ma te kropki jeszcze . Rozrząd wymieniony na co jest faktura. Silnik pracuje ok. Minus duży samochodu jest taki , że dosłownie cały jest porysowany. Tzn na każdym elemencie coś. Do malowania na pewno drzwi kierowcy ( rysa duża , mocno widoczna ) + drzwi z rysą taką samą . Czyli ogólnie dwa elementy do malowania ale nie wiem jak reszta czy polerka ściągnie ale auto całe w rysach . Oczywiście wiem , że auto ma swoje lata ale oglądałem już sporo aut i żaden tak nie wyglądał . Wiem , że napiszecie , że się czepiam ale serio moja laguna z 98 roku nie ma rys a tutaj na czarnym metalicu widać je mocno . Jutro o ile sprzedający się zgodzi ( bo i tak godził się na sprawdzenie na stacji ) to chcę podjechać do znajomego b.dobrego lakiernika który już mi auto robił i ma powiedzieć czy np. za 1500 zł by doprowadził to jakoś. Wiecie auto jest z 2006 roku za 18500 zł z słabym wyposażeniem . Mam gdzieś to wyposażenie ale z tymi rysami cena jest spora tym bardziej , że facet niby tak pewny stanu mechanicznego , że max 500 zł spuści. Jutro zobaczę...muszę się z tym przespać .



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » czw paź 25, 2018 20:28

Cieszę się, że nie przyjechałeś mojego auta kupować :okej:



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 25, 2018 20:34

Ja wiem , że chcesz mi pocisnąć i powiedzieć , że jestem głupi , że patrze na rysy na aucie. Śmiało :)

Ale zrozum , że to auto jest całe w rysach. Drzwi kierowcy + drzwi pasażera na 100% do malowania bo to głęboka rysa , biała wyczuwalna. Przednia lewa lampa obtarta. Tylny zderzak w sumie w rysach cały + na rogu lakier się łuszczy. Prawy bok samochodu cały obtarty w sumie . Nie wiem czy ten bok polerka ściągnie ale całe auto ma defekty . Chciałbyś jeździć autem całym w widocznych rysach ? Uwierz , że przy tym słabym świetle to było widać a co dopiero w dzień przy słońcu. Dałbyś za auto 18k by patrzeć na wszechobecne rysy ? Powiedz szczerze. Ja wiem , że to auto nie jest nowe i w dupie mam kilka rys czy wgnitkę ale tutaj one są dosłownie na każdym elemencie. Sam ten Facet przyznał , że no niestety auto trochę obdrapane. To też na cenę wpływa. Uwierz , że da się znaleźć auto za 20 tys które fakt będzie już przyrdzawe od spodu ale lakier będzie ok. Dowodem na to są moi znajomi a nawet rodzina. Clio 2008 rok - lakier super . Siostry focus 2007 rok super . Mówię super w pórwnaniu do tego leona :) bez spiny chłopaki...



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » czw paź 25, 2018 20:42

No więc jeżeli ci to auto nie odpowiada po co mu dupę trujesz? Kupować auto marzeń by je zaraz malować? Poszukaj czegoś co ma u Ciebie potencjał o co warto zadbać.



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 25, 2018 20:45

Auto mi odpowiada ogólnie . Tak czy siak mam z nim jutro jechać na stacje diagnostyczną bo sam mówił , że warto auto sprawdzić w sensie na kanał , zawieszenie . Takie podstawowe oględziny tym bardziej , że blisko . Także mam pomysł , że zrezygnuję z stacji a podjadę do zakładu gdzie jest warsztat , lakiernia w jednym i pracuje tam mój bardzo dobry kolega co mi auta już robił i po prostu powie jaki byłby koszt doprowadzenia tego. Jak malowanie wiem ile kosztuje i jestem w stanie za to zapłacić tak chcę by oglądnął auto i powiedział czy polerka zdejmie te rysy. Mogę przeznaczyć na to 2 tys . Od elementu weźmie 350 zł a więc 2 x drzwi - 700 zł i reszta by została. O to mi chodzi :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » czw paź 25, 2018 20:54

statystyczny Polak kupujący auto jest pokręcony, chce mieć na blacie 160 tys km nawet jeśli auto ma pół miliona, chce mieć lakier jak z fabryki nawet jeśli auto ma 20 lat.

Co jest lepsze - auto po lakierowaniu wyglądające jak nowe czy auto podrapane bezwypadkowe?



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości