Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » ndz sie 28, 2005 23:20

no jakos tak kolo 400 zl wyjdzie na te 12 rat jak wezme, bo narazie sie tylko tak pobieznie dowiadywalem, jutro od rana ide zalatwiac wszystko wiec jak juz bede mial nakreslona sytuacje to napisze co i jak.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sie 29, 2005 02:10

Dukem, nie bardzo wiem dlaczego nie możesz auta ubezpieczyć tam gdzie ojciec?
Może dowiedz się u jakiegoś innego agenta.I będzie chyba taniej. Też mi wyszło jakieś 390pln, ale od 1800ccm. Wspominam o innym agencie bo mnie dwóch powiedziało, ze się nie da polisy przepisać z niemieckich blach na polskie, a trzeci orzekł, ze nie ma problemu. No i nie doliczają 20% przy podziale składki tak jak Samopomoc.
Bodzio_j



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn sie 29, 2005 18:41

Klasa pojemnosci jest od 1500 (chyba) do 1800 (napewno) wiec jestesmy w tej samej grupie a to ze nie moge w Allianzie to taki sposob na wykorzystanie biurokracji do rozdzielenia polis...niby obie na jedna osobe ale w dwoch firmach- a ze zyjemy w Polsce to przy ewentualnej stluczce nigdy nie dojda ze i na drugiej trzeba by znizki obciac...:grin: sposob polecony przez mojego znajomego i podobno dziala w 100%...

A te dodatkowe 20% nie robi mi roznicy bo mam dobra pamiec (ale krotka) i dlatego wole wszystko placic za jednym zamachem



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn sie 29, 2005 19:36

Kurde ale wy mało płacićie za OC.
Ja ma full znizki i płace 540 zeta w Link4.Do tej pory miałem w Warcie ale się wycofałem bo chcieli mnie skasować na 800 zeta, po negocjacjach zeszli na 680.I dlatego ubezpieczyłem się w Link4 bo to zawsze 140 zeta do przodu.
W tej pieprz.... Wawie nieźle ździerają.


Black

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn sie 29, 2005 20:07

Ale mysle ze w Allianzie albo samopomocy mialbys i tak taniej...ja tez sie dowiadywalem w Link4 i ceny tam nie powalaly na kolana...
A najtaniej jest podobno w jakiejs firmie powiazanej z poczta polska i ze to niby na poczcie sie zalatwia i placi...ale z tym jest chyba tak jak z Yeti- wszyscy mowia a nikt nie widzial...nie mowie ze cos takiego nie istnieje ale ja sie nie spotkalem jeszcze na zadnej poczcie z takim ogloszeniem...w kazdym razie podobno tam jest jeszcze sporo taniej niz w w/w



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn sie 29, 2005 20:34

Moim zdaniem zależy to też od miejscowości.Dowiadywałem się we Włocławku( z tamtąd pochodzę) w Warcie ile kosztowałoby mnie OC i powiedzieli mi, że 395 zeta.Ciekawe nie?Ta sama firma ale inne miasto i od razu chcą dwa razy więcej - Złodzieje


Black

Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » pn sie 29, 2005 23:08

witam, wiec juz jestem dzisiaj po wszystkich rejestracjach, w urzedzie komunikacji zajelo mi to moze z 15 minut :P miekki dowodzik i za 2 tygonie mam sie zglosic po normalny :) ubezpieczenie wyszlo mi 581 zl ( OC + NW ) bylo by taniej ale wzielem na 4 raty :( . Jakos udalo sie przejsc te wszystkie procedury i powiem wam tak ze nie jest to takie straszne na jakie wyglada :okej: teraz biore sie za podszykowanie samochodu :D



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pn sie 29, 2005 23:24

dukem pisze:Ale mysle ze w Allianzie albo samopomocy mialbys i tak taniej...ja tez sie dowiadywalem w Link4 i ceny tam nie powalaly na kolana...
A najtaniej jest podobno w jakiejs firmie powiazanej z poczta polska i ze to niby na poczcie sie zalatwia i placi...ale z tym jest chyba tak jak z Yeti- wszyscy mowia a nikt nie widzial...nie mowie ze cos takiego nie istnieje ale ja sie nie spotkalem jeszcze na zadnej poczcie z takim ogloszeniem...w kazdym razie podobno tam jest jeszcze sporo taniej niz w w/w
mam ubezpieczonego golfa na poczcie (Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe) i płace 464zl na cztery raty, mam 10% zwyżki za raty, zwyżkę za mój wiek, ale też 60% zniżki na wpsółwłaściciela ;)..... na 2 raty jest 5% zwyżki.....;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt sie 30, 2005 21:58

hmm...czyli tak mniej wiecej tyle co w Allianzie czy Samopomocy...czyli ktos kto mowil o tym ze tam sie ubezpiecza ponizej 300 lekko przesadzil...w takim wypadku zostaje tam gdzie jestem



Konet

Post autor: Konet » sob wrz 10, 2005 11:45

Witam.
Ja mam troche inne pytanie odnosnie blach niemieckich.
W niemczech sa tzw blachy tygodniowe, sezonowe, celne i jakies tam jeszcze na odltimer itd. Jak bierze sie te blachy to w brief nie jest wpisywany wlasciciel.
Na blachach celnych mozna przejechac do polski, ale czy mozna na tych samych blachach wrocic do niemiec? Czy na blachach tygodniowych lub sezonowych (3 miesiecznych letnich) mozna pojechac do polski i wrocic?
Nie bylem jeszcze verkehrsamt dowiadywac sie jak to jest, bo za duzo czekania, a oni i tak zbywaja bo maja wszystko w d... orientuje sie ktos moze jak jest z tym na granicy. Potrzebauje przejechac autem do polski. Zrobic je. Wrocic do niemiec i je sprzedac a wiadomo jak jest kolejny wlasciciel w papierach to niemiec troche sie dretwo juz patrzy. Pozdrawiam



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob wrz 10, 2005 20:12

W briefie z tego co pamietam nie sa wbijane te czasowe blachy...tylko sa oddzielne papiery (w postaci takiej malej ksiazeczki) ktore zawieraja informacje o tych blachach- cos na ksztalt dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia w jednym...wydaje mi sie ze mozna na tym jezdzic przez granice bo jako taki dowod ze samochod jest zarejestrowany to masz...a to razem z briefem dowodzi ze jestes wlascicielem i legalnie jedziesz- mi sie wydaje ze to wystarczy



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » sob wrz 10, 2005 22:07

ta zielona ksiazeczka to podobno dowod rejestracyjny miedzynarodowy, nawet sa te karteczki w roznych jezykach tam w srodku



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz wrz 11, 2005 12:17

Tak wlasnie jest...ale w brief nie jest wbita...a sama ksiazeczka jest niewazna- podczas kontroli policyjnej trzeba miec jeszcze brief...wiem bo dopoki nie mialem polskich tablic to jezdzilem ze stosem papierow w kieszeni...a teraz ta ksiazeczka razem z tablicami lezy jako pamiatka (brief niestety zabiera urzad komunikacji)



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz wrz 11, 2005 13:54

dukem pisze:(brief niestety zabiera urzad komunikacji)

Urząd komunikacji zabiera wymeldowanie. Brief zostaje u właściciela auta...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości