Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
MrWho

Post autor: MrWho » pt wrz 16, 2005 18:23

To nie dziwny urzad!! Teraz wszystkich znajomych przestrzegam... juz wolał bym do suwałk jechać bo tam jest normalnie... tak samo w innych miastach w sumie nie słyszałem żeby kogoś brali na przesłuchanie... po za 2 osobami ktore opłacały akcyzę własnie w białymstoku!! Po prostu tam zatrudnili panie psycholoczki ;) i pewnie jak kogoś naciagna na wiecej to dostaja z tego jakas premie :/ wiecie u mnie z 500zł zrobiła 1500zł... a u kola co był za mna z 1200 na 3000zł!!!



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt wrz 16, 2005 22:16

:panna: no to juz jest tragedia i rozboj w bialy dzien...nie dosc ze zgodnie z zarzadzeniami unii akcyza jest nielegalna to jeszcze takie jaja robia...



ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » sob paź 29, 2005 16:55

witam! mam pilne pytanie. moj ojciec z wujkiem (obywatel UE) znalezli wlasnie dla mnie fajnego Golfa 3 w Niemczech. Problem w tym, ze facet nie chce wpisac na umowie nizszej kwoty niz 1000 Euro. W takiej sytuacji cala impreza przestaje mi sie oplacac. Co najlepiej zrobic? 1) Kupic na wujka a potem przepisac na mnie z nizsza kwota na umowie? 2) Kupic na wujka i przyjac od niego darowizne 3) Dac sobie spokoj i poszukac innego samochodu. Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo musze podjac szybka decyzje. Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob paź 29, 2005 20:05

ufok79 pisze:witam! mam pilne pytanie. moj ojciec z wujkiem (obywatel UE) znalezli wlasnie dla mnie fajnego Golfa 3 w Niemczech. Problem w tym, ze facet nie chce wpisac na umowie nizszej kwoty niz 1000 Euro. W takiej sytuacji cala impreza przestaje mi sie oplacac. Co najlepiej zrobic? 1) Kupic na wujka a potem przepisac na mnie z nizsza kwota na umowie? 2) Kupic na wujka i przyjac od niego darowizne 3) Dac sobie spokoj i poszukac innego samochodu. Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo musze podjac szybka decyzje. Z gory dziekuje
Po prostu kup to auto.... A w Polsce wypisz sobie nowa umowe na niską kwotę...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » sob paź 29, 2005 20:18

czyli wypisac w Polsce identyczna umowe i podrobic podpis Niemca? a co jak akurat zechcą zapytać sprzedającego za ile opchnął autko? bardzo prosze o sugestie bo nie wiem co zrobic



Lookap

Post autor: Lookap » sob paź 29, 2005 20:50

nikt o nic nie pyta-akcyza jest nielegalna:)



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob paź 29, 2005 22:26

Nie dosc ze akcyza wedlug prawa unijnego jest nielegalna...to nie sadze zeby komus sie chcialo sprawdzac...nikt przeciez nie bedzie sprawdzal tego miliona umow (bo tyle samochodow przyjechalo ostatnio) i we wszystkich byly zanizone wartosci...

A co ten niemiec tak sie uparl?Co mu zalezy?Ja jak kupowalem samochod to dostalem podpisana umowe kupna sprzedarzy samochodu- in blanco- bez nabywcy, bez kwoty itd.



ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » sob paź 29, 2005 23:31

to nie jest prywatny sprzedawca tylko komis/autohaus. z jakiegos powodu nie chce obnizyc kwoty na umowie. z prywatnymi pewnie nie ma takich problemow. szkoda, bo chyba zrezygnuje z zakupu, a wyglada na to ze to jest niezla okazja



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lis 01, 2005 15:02

Okazja okazja a cena cena...szkoda ale faktycznie jezeli trzeba by bylo zaplacic ponad 2tysiace akcyzy + oplaty i plus i plus i plus...to moglo by sie mijac z celem bo do samych urzedow 4 tysiace trzeba by dac...a gdzie zakup samochodu...

Ale jezeli to taka okazja to ja bym umowe przepisywal...:jezor:



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » czw lis 03, 2005 23:36

Prosze o pomoc i dobra rade :crazy: !!!!!
Otuż mam taka sytuacje chce kupic samochod zprowadzany z niemiec jest ponoc po oplatach itp. :) koles muwi ze calkowity koszt rejestracji wyjdzie mi 200zł i tu mnie zastanawia jedna rzecz bo autko jest na niemieckich blachach noi koles twierdzi ze jak autko bedzie moje to moge rejestrowac je po 17listopada ze wtedy ponoc nie bedzie jakiejs karty pojazdu....? noi co mnie naj bardziej martwi to to ze kolo chce podpisac umowe kupna sprzedarzy na strasznie zanizona cene 150 euro!! ze niby wtedy nie bede placil akcyzy cena jaka sobie woła to 1200tys zł. slyszalem ze wszyscy zanizaja cene aut spr. ale zeby az tak??? prosze o odp. osoby siedzace w temacie :blush:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt lis 04, 2005 01:59

1200 tysiecy?to sporo a autko ze zlota wysadzane diamentami? :grin: rozumiem ze chodzilo Ci o 12 000 zl...pomijajac ten blad...to zanizaja wszyscy i to dlatego ze akcyza wynosi 65% wartosci czyli od 150 euro bedzie musial ktos zaplacic akcyzy 400 zl...a od 3000 euro (12000 zl) juz 8000- czyli znaczna roznica...

Nie martw sie zanizona cena bo tak naprawde nikt tego nie udowodni ile zaplaciles...mowi sie ze samochod przyjechal z silnikiem do remontu albo rozbity i moga Ci narobic...nie mowiac o tym ze akcyza jest nielegalna i pamietam ze w tv pokazywali umowy na ktorych wartosc byla 1euro lub nawet skrajnie 1 eurocent...wiec przy tym 150 to nie jest zanizanie...

Jak tak bardzo Ci zalezy na tym zeby nie bylo zanizone za bardzo doplac gosciowi 400zl i powiedz zeby wpisal 300 euro...ale uwazam ze to sie mija z celem

Co do karty pojazdu to mozliwe ze mowil o dacie wygsniecia czerwonych tablic...a trafiles ciekawy przypadek bo szczerze mowiac nie slyszalem o tym zeby handlarz zalatwial formalnosci- przewaznie sprowadzali i zostawiali reszte nabywcy...jezeli dostaniesz samochod z zaplacona akcyza i tymi wszystkimi formalnosciami to ominie Cie kupa biegania po urzedach...

Powodzenia :pub:



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » pt lis 04, 2005 09:11

Dzieki stary :pub: oczywiscie chodziło o 12 000 zł :jezor: jakos to bedzie :grin: A jak bym zarejestrowal samochod przed wygasnieciem waznosci tych czerwonych blach to musial bym placic akcyze?

A co do biegania po urzedach to sprzedajacy mnie zapewnia ze czeka mnie tylko rejestracja w wydziale komunikacji i ze dedzie mnie to kosztowac 200zł :chytry:

A oto moj samochod :food: :okej: :okej: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68318230



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt lis 04, 2005 11:49

Prezentuje sie ladnie...i tylko tyle mozna powiedziec ogladajac zdjecia...

A z ta waznoscia tablic to jest tak ze nie musisz robic tego odrazu i do 17go mozesz jezdzic bez robienia czegokolwiek...ale tak na powaznie to nie do konca wiem o co mu chodzi z tym 17tym bo patrzac na zdjecia w allegro to waznosc czerwonych tablic sie juz skonczyla- chyba ze dokupowal cos jeszcze...

Akcyze placic trzeba i tak...niezaleznie od daty rejestracji ale moze ten facet juz to zalatwil...trudno mi powiedziec...



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » pt lis 04, 2005 12:50

wszystko formalnosci zwiazane ze sprowadzeniem sa zalatwione łacznie z akcyza ofkoz :grin:
a blachy sa wazne do 17-stego pytalem o to czy faktycznie jest tak jak ten koles mi muwil ze jak zarejestruje samochod przed 17 bede placil akcyze jeszcze raz? a co do autka to wszystko poza poduszka pod silnikiem noi małym pryszczem nad tablica rej. gra naprawde zadbane autko :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości