***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kamil877 » sob paź 13, 2012 22:55

Witam, przymierzam się do zmiany auta i powoli już zaczynam się rozglądać bo mam już dosyć golfa.. Więc tak mam na oku tak jak w temacie Opla Vectre C GTS w 1,8 albo 2.2.. Chodzi mi po głowie również Saab 9-3 w silniku 1.8T coś takiego.http://moto.allegro.pl/saab-9-3-turbo-x ... 24895.html" onclick="window.open(this.href);return false; Możecie coś powiedzieć o tym szwedzkim aucie ? jak z dostępnością części, czy duże są koszta napraw takiego samochodu ? jak blachy ? czy w tym modelu był ocynk ? i czy w ogóle warto brać 1.8T ? jak sytuacja ze spalaniem i czy dobrze współpracuje z gazem ? ? Ewentualnie Passat B5 FL też w 1.8T albo w 2.0.. Interesuje mnie tylko benzyna ponieważ po kupnie chciałbym założyć LPG.. co o tym sądzicie ? Cena jaką chcem wydać na samochód to 17k.. jazda głownie po mieście.


VW , Audi

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Aniuleczka » ndz paź 14, 2012 20:56

doggie pisze:za 20 możnaby się pokusić na jakąś piątkę w benzynie, przykłady http://moto.allegro.pl/listing.php/show ... C%C2%A0%3E" onclick="window.open(this.href);return false;

w TDI skoro jeździ po mieście głównie wcale bym się nie pachał, benzyna tylko MPI, FSI od razu odrzuć
Dzięki przekaże, a jaka jest różnica między MPI i FSI w praktyce?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz paź 14, 2012 20:58

Aniuleczka pisze: Dzięki przekaże, a jaka jest różnica między MPI i FSI w praktyce?
MPI mniej awaryjny i problematyczny, zadowala się paliwem Pb95 w przeciwieństwie do FSI z bezpośrednim wtryskiem któy powinien dostawać Pb98



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » ndz paź 14, 2012 20:59

Aniuleczka pisze:Dzięki przekaże, a jaka jest różnica między MPI i FSI w praktyce?
Do MPI bez problemu założyż gaz. Do FSI ogólnie można powiedzieć, że się nie da (patrząc na realne oszczędności i koszty instalacji).
FSI jest bardziej czułe na jakość paliwa.
FSI ma droższy w naprawie układ wtryskowy, bardziej skomplikowany . Posiada wadę w postaci zapaskudzania dolotu.
Ogólnie FSI ani mniej nie pali ani jakoś mocy nie ma więcej. A tylko mogą z nim być problemy.



ZidaneNS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 11, 2012 21:55

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ZidaneNS » ndz paź 14, 2012 21:56

Witam wszystkich
Jestem nowym kierowcą i zastanawiam się nad kupnem pierwszego auta.
I mam do was prośbę żebyście mi doradzili co do wyboru auta i przedstawili ceny co do jego eksploatacji.

Zastanawiałem się nad Golfem III z silnikiem 1.9TDI(90KM lub 110KM), 4/5drzwiowy, 97/98r, garażowany itp.
I chciałem się dowiedzieć czy to dobry pomysł, za ile można takiego Golfa kupić.
Jak z eksploatacją tego auta i wgl rzeczy które warto wiedzieć o tym samochodzie.

Zamierzam po zakupie auta włożyć trochę więcej kasy w niego i nie będę planował przez dłuższy czas zmieniać auta, jak mówicie lepiej kupić Golfa III i włożyć w niego kasę czy poczekać uzbierać i kupić IV i w niego włożyć ?



golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: golfcourse » pn paź 15, 2012 05:52

z golfem w tym wieku jest tak, że w większości są zupełnie zajechane ale jak znajdziesz dobrą sztukę to staczy jeszcze na lata i będziesz zachwycony.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn paź 15, 2012 08:09

ZidaneNS pisze:Zamierzam po zakupie auta włożyć trochę więcej kasy w niego i nie będę planował przez dłuższy czas zmieniać auta, jak mówicie lepiej kupić Golfa III i włożyć w niego kasę czy poczekać uzbierać i kupić IV i w niego włożyć ?
Zdecydowanie druga opcja, chyba że masz spawarkę i trochę zdolności, i lubisz się bawić przy blacharce - wtedy mk3 jest dobrym wyborem. Nawet jeśli znajdziesz egzemplarz niezardzewiały, to po 1 czy 2 zimach może się okazać, że trzeba już coś kombinować z podłogą, ew. nadwoziem. A skoro chcesz auto na dłużej, to lepiej wybrać mk4, ktore koroduje w o wiele mniejszym stopniu


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ZidaneNS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 11, 2012 21:55

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ZidaneNS » pn paź 15, 2012 17:16

ForeCast pisze: Nawet jeśli znajdziesz egzemplarz niezardzewiały, to po 1 czy 2 zimach może się okazać, że trzeba już coś kombinować z podłogą, ew. nadwoziem. A skoro chcesz auto na dłużej, to lepiej wybrać mk4, które koroduje w o wiele mniejszym stopniu
To nawet jak będzie garażowany to nie ucieknie przed korozją ? Szkoda bo podobają mi się III i chciałem nim dłużej pojeździć, a nie chce mieć dziury w podłodze ;/ .
A jak jest z zadbanymi Golfami IV ? Psują się lub jakieś inne problemy ukryte? I po ile chodzą Golfy IV z silnikiem 1.9TDI(90KM lub więcej), 4/5drzwiowy, garażowany itp.
I nie musi mieć przebił 120 000 km po trochę poczytałem na ten temat i przekonałem się że jest to nierealne. Wole z realnym przebiegiem ale zadbanego.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: S7TDI » wt paź 16, 2012 02:15

No 120000 to naprawdę nierealne i nikt tak Golfów nie skręca nawet ;) Realne w TDI są przebiegi minimum 20000 rocznie, ale to jest absolutne minimum, raczej jeździ się o wiele więcej, średnio te 30000 na rok trzeba liczyć u prywatnego właściciela, a jak auto było w firmie to nie ma górnej granicy przebiegu :satan:
Najbardziej śmieszy mnie to, że musi być garażowany :shock: Niby jak chcesz sprawdzić czy auto całe życie było garażowane? Moim zdaniem nie da się tego sprawdzić, na pewno nie w przypadku auta sprowadzanego. Może od jakiegoś dziadka, który jest 1 właścicielem i pojedziesz do niego na posesję i zobaczysz, że ma garaż to można przypuszczać, że auto było wyciągane tylko do kościoła i to wtedy jak nie było deszczu :grin: Tylko tacy ludzie nie jeżdżą Golfami TDI ;)
Poza tym normalny człowiek pracujący nawet jak ma garaż to i tak wyjeżdża codziennie do pracy, gdzie auto w lato stoi 8 godzin na słońcu, a w zimie na mrozie. Jeszcze jak ktoś ma ogrzewany garaż to niby fajnie, ale cały śnieg i lód, z którym wjedziesz do środka zaczyna natychmiastowo topnieć i zamieniać się w wodę w tych wszystkich zakamarkach, więc korozja i tak postępuje ;)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt paź 16, 2012 10:20

z tym garażowaniem masz S7TDI w pełni rację, ale co zrobić jak się ma ciepły ogrzewany garaż, wyjechać z niego rano przy -20 st to coś pięknego :bigok:



ZidaneNS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 11, 2012 21:55

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ZidaneNS » wt paź 16, 2012 17:06

Dobra może z tym garażem to przesadziłem. A za ile można takiego zadbanego Golfa IV wyrwać ?



Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Aniuleczka » sob paź 20, 2012 20:46

doggie i jhosef dziękuje za wyjaśnienie, poszukiwania trwają, a jak dobrze pójdzie to znajdą się większe środki bo faktycznie lepiej dołożyć "kilka" złoty i zakupić młodszy model :) A Toyota koleżanki poszła już do kasacji. Jeszcze raz dziękuje.



Miksior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 02, 2012 16:46

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Miksior » śr paź 24, 2012 16:05

a ja mam pytanie odnosnie seata ibizy 2 FL, jak to jest z ta blacha? ma ocynk czy nie? czytalem po necie, jedni pisza ze ma, drudzy ze nie ma, na co zwracac uwage przy ogledzinach? jakies feralne miejsca to auto ma? w tym aucie tez wystepuje kolo dwumasowe ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 24, 2012 20:24

Miksior, nie ma ocynku ani Ibiza ani Cordoba, rdzewiejące tylne nadkola to standard



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości