Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
ippon

Post autor: ippon » pt sie 12, 2005 13:07

No wlasnie, ja mam ten sam problem czlowiek od ktorego kupilem auto zgodzil sie na to zebym pojechal na niemieckich blachach to Polski, a wiec moge zaoszczedzic na ubezpieczeniu. Ale pytanie brzmi czy bede ten samochod mogl wymeldowac w Polsce, czy w Niemczech, a jesli w Niemczech to czy w miescie zarejestrowania auta czy moze w dowolnym miescie.
Jeszcze jedno pytanie, azeby wymeldowac samochod czy potrzebne sa tylko dokumenty i tablice, czy potrzeba pojechac tam samochodem?
P.S.
Przepraszam za ortografie ale mam niemiecka klawiature



Awatar użytkownika
zuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 16:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zuko » pt sie 12, 2005 13:42

Musisz auto wymeldowac w Stadt, w ktorym auto jest zarejestrowane. Do rejestracji potrzebny jest dokument wymeldowania i jego tlumaczenie przez przysieglego.

@ippon - musisz oddac tablice w Stadt'cie i tam tez wymeldowac auto. Pozniej procedura ta sama jak wyzej.


[img]http://img241.imageshack.us/img241/9333/golfgstylein8.jpg[/img]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sie 27, 2005 05:44

Witam.
Sprawy załatwiania formalności mają się coraz lepiej (szybciej).
1)Akcyza- jeden dzień
2)Tłumaczenie- 1 dzień
3)Jest -może być - kłopot z jazdą na czerwonych blachach. Jeśli ubezpieczenie graniczne skończy się, trzeba wykupić nowe na kolejny miesiąc, a to ( w Allianzie) kosztuje 250 zeta. Akurat w tej firmie nie ma możliwości wykupienia polisy na rok i przepisanie później na polskie tablice. Tak można zrobic np w Samopomocy- nie wiem czy może jeszcze gdzieś.
I już można jeździć.
Następna sprawa to VAT i zarejestrowanie.
Nie wiem jak to bedzie, bo to jeszcze jest przede mną
A! Zapomniałem o przeglądzie- to też jeden dzień- po znajomości :)
I tak jak już było napisane- dobrze jest mieć kogoś kto zna temat.Ja miałem-może dlatego tak szybko poszło???



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » sob sie 27, 2005 08:48

mi jak skladalem o akcyze w czwartek, to powiedzieli ze papiery moge odebrac i zaplacic w poniedzialek, pierwszy przeglad no to jakas godzinke mi zajal, wat zaplacilem w srode, ale dokumenty moge odebrac dopiero w poniedzialek, no i wtedy czekaja mnie sprawy rejestracyjne u mnie w miescie, nie wiem jak to bedzie, jak zalatwie to napisze ile mi to zajelo



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob sie 27, 2005 16:25

Do przegladow akurat znajomosci miec nie trzeba bo zrobia wszedzie bez laski...a z tego co piszecie to wyglada o niebo lepiej niz bylo rok temu...i w urzedach komunikacji podobno tez jest lepiej wiec juz nie wyglada to zle...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sie 28, 2005 03:27

Dukem masz rację, o wiele lepiej to wyglada. Podobno w urzędzie komunikacji po złożeniu papierów dostaje się od razu "normalne" blachy, tylko z miękkim dowodem.Na twardy trzeba nieco poczekać, ale to w zasadzie nie ma już znaczenia- jeżdzić można. Zmieniło się rzeczywiście sporo na lepsze oprócz......OPŁAT!!! Drą kasę jak i gdzie mogą. Nadal "nie wyjęte" jest ok. 1300-1400zeta (bez ubezpieczenia)
Jeszcze poprawka co do Allianza. Jak się trafi na agenta któremu zależy na kliencie to można wszystko. A na dzień dzisiejszy to chyba najtańsza oferta.



ippon

Post autor: ippon » ndz sie 28, 2005 13:46

Panie, Panowie nieposłuchałem rad z tego wątku dotyczących wymeldowania samochodu na terytorum Niemiec i co? I niiiic, poza tym że mam w kieszeni ponad 600zł więcej, :okej: które bym musiał wypieprzyć na niemieckie tablice celne i ubezpieczenie na przejazd.
A w Polsce nic sie niestało, żaden urząd mnie nie prześladował z tego powodu, no może Wydział Komunikacji kazał mi dodatkowo przetłumaczyć niemiecki dowód rejestracyjny.
Niestety rejestracja auta wraz ze wszystkimi formalnościami trwała aż tydzień :grrr: - polska rzeczywistość
Ale i tak jestem radosny - moje pierwsze autko :green_fuck:
Może ta informacja pozwoli komuś zaoszczędzić pare stówek



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz sie 28, 2005 14:14

Czyli masz fart...a okazuje sie ze urzedy komunikacji jeszcze nie wszedzie dzialaja z dnia na dzien...chociaz tydzien to i tak niezle biorac pod uwage fakt ze kiedy ja rejestrowalem samochod w Lublinie do wydzialu komunikacji sie szlo zeby odstac caly dzien w kolejce do odebrania numerka umawiajacego nas z urzednikiem srednio za 3-4 tygodnie potem byl nastepny dzien stania w kolejkach i juz mozna bylo odebrac tablice...



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » ndz sie 28, 2005 15:03

a jeszcze mam jedno pytanie, wiec jade jutro juz do wydzialu komunikacji ze wszystkimi papierami nie mam tylko ubezpieczenia jeszcze OC zalatwionego jak bedzie trwala procedura? jutro pozalatwiam wszystko tylko jak przyjde do nich z OC to mi dopiero dowod i tablice dadza? czy jak to dziala?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sie 28, 2005 16:57

Najpierw do wydziału komunikacji,zarejestrować autko, a później ALE KONIECZNIE W TYM SAMYM DNIU ubezpieczenie OC. Mógłbyś ubezpieczyć na niemieckich blachach, a później przepisać, ale w Twoim przypadku to nie ma sensu.
Tak to chyba działa.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz sie 28, 2005 19:26

Tak jak mowi kolega...ja jak odebralem blachy to poszedlem do najblizszego agenta ubezpieczeniowego (napewno jest jakies biuro w okolicach wydzialu komunikacji) i zalatwilem sprawe w 10 minut...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sie 28, 2005 20:18

Radziodm, a tak BTW to gdzie ( w jakiej firmie ) masz zamiar się ubezpieczyć?
Warto rozpatzreć różne oferty. I musze Cię zmartwić bo w Twoim przypadku "dowalą" jakieś 20- 30%-nie masz 25 lat:( Młodość ma swoje uroki ale i wady.
Jeśli mogę doradzić to przyjrzyj się ofercie "ALLIANZ'a.
Tutaj możesz Sobie policzyć ile bedzie to kosztowało:
http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=m_1 ... egorii=577
Jeśli będziesz chciał wpłacać na 2 raty to pierwsza wynosi 60%.
Z tego co piszesz to jutro już będziesz śmigał bryką :)
SZEROKIEJ DROGI!!
Bodzio_j



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » ndz sie 28, 2005 21:58

ja mam umowe spisana na 2 osoby, na ojca i na mnie, i auto tez mam zamiar rejestrowac na wspolwlasciciela, bo bede mial 60% ulg, a zastanawiam sie nad firma MTU (moje towarzystwo ubezpieczeniowe) grupa hestia - chyba to sie tak nazywa, troche ludzi ma u mnie w miescie tam ubezpieczone samochody, i jest fajnie bo mozna sobie ustalic miesieczne wplaty, ze cala sume rozkladaja na 12 wplat, i z tego co wiem sa wyplacalni



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz sie 28, 2005 22:46

Oczywiscie nikomu nie zycze korzystania ale to czy sa wyplacalni czy nie to juz nie problem ubezpieczajacego tylko tego ktory bedzie chcial odszkodowanie...

A jak mozesz napisz jeszcze ile sobie zycza za ubezpieczenie- mam dokladnie taki sam przypadek jak Twoj ze jestem wspolwlascicielem...i teraz mam w samopomocy i place 380 zl rocznie (jak sie wplaci calosc na raz, a jak nie to ze 400)- jak na moja kieszen to jeszcze do przezycia ale nie obrazilbym sie jakby sie dalo jeszcze taniej (Allianz odpada bo ojciec ma tam ubezpieczony swoj samochod)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości