***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jar3kGTI
Vag Podlasie
Vag Podlasie
Posty: 399
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 01:34
Lokalizacja: Suwałki

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jar3kGTI » pt cze 28, 2013 14:35

till71, Tylko sedan :). Kombi jest mi zbędny i nie podoba mi się, a jak wykładam taką kasę to mogę wybredzać :).


Obrazek

"Turbo läuft, Turbo säuft"

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Damus899 » pt cze 28, 2013 17:02

Jar3kGTI pisze:till71, Tylko sedan :). Kombi jest mi zbędny i nie podoba mi się, a jak wykładam taką kasę to mogę wybredzać :).
Przeciez nie cale 2 tyg temu szukales mk5 gti od 30 -35 tys :D Taki zmienny jestes ze nie wiadome co brac na powaznie :D :hmm:



Awatar użytkownika
Jar3kGTI
Vag Podlasie
Vag Podlasie
Posty: 399
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 01:34
Lokalizacja: Suwałki

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jar3kGTI » sob cze 29, 2013 15:11

Damus899, Mam czas na zakup i rozmyślam. MK5 ciągle w planach, ale inne auta też rozważam.


Obrazek

"Turbo läuft, Turbo säuft"

Awatar użytkownika
mensajero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 23:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mensajero » sob cze 29, 2013 23:39

Jak dla mnie jedyna zaleta kombi to pojemnosc. Jednak nawet gdybym potrzebowal pojemnego samochodu rodzinnego, zdecydowalbym sie na jakiegos minivana, vana albo suva. Kombi sa cholernie brzydkie, niezaleznie od marki czy modelu.


Codziennie są moje imieniny.

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Damus899 » sob cze 29, 2013 23:58

mensajero pisze:Jak dla mnie jedyna zaleta kombi to pojemnosc. Jednak nawet gdybym potrzebowal pojemnego samochodu rodzinnego, zdecydowalbym sie na jakiegos minivana, vana albo suva. Kombi sa cholernie brzydkie, niezaleznie od marki czy modelu.
A ja sie z tym nie zgodze bo np Alfa Romeo 159 SW jest 100 razy ladniejsza od sedana.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz cze 30, 2013 10:43

mensajero pisze:Kombi sa cholernie brzydkie, niezaleznie od marki czy modelu.
A ja mam zupełnie odmienne zdanie. Kombi są śliczne. No może jeszcze coupe... Odkąd kupiłem swoje 1 kombi, nie chcę już innego.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Jar3kGTI
Vag Podlasie
Vag Podlasie
Posty: 399
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 01:34
Lokalizacja: Suwałki

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jar3kGTI » ndz cze 30, 2013 12:02

herbu, O gustach się nie dyskutuje :)


Obrazek

"Turbo läuft, Turbo säuft"

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz cze 30, 2013 16:05

Jar3kGTI pisze:herbu, O gustach się nie dyskutuje :)
Dokładnie :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr lip 03, 2013 19:26

Witam

Mam pytanie do kolegów bo jako że jest to moja pierwsza benzyna trochę chce podpytać mimo iż czytałem wiele tematów.

Otóż mam upatrzonego Golfa IV z silnikiem AUQ z zainstalowaną sekwencją LPG. Bardziej mi zależy na tym by jednostka była zdrowa bo nadwozie to dla mnie sprawa drugorzędna bo sam sobie doprowadzę do użytku :) Otóż na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu z tym silnikiem ? Kilku kolegów doradzało mi sprawdzenie po rozgrzaniu silnika łańcuszka zmiennych faz to już wiem ale czy są jeszcze jakieś rzeczy które również warto zobaczyć przez zakupem ? Może uda mi się zbić z ceny bardziej niż jest wyceniony. Jak ktoś ma doświadczenie z tym silnikiem już dłużej proszę o sugestie :)

Pozdrawiam :)
Dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr lip 03, 2013 22:35

Xandar pisze:Otóż mam upatrzonego Golfa IV z silnikiem AUQ z zainstalowaną sekwencją LPG. Bardziej mi zależy na tym by jednostka była zdrowa
jeśli Ci zależy na kondycji silnika to szukaj "czystą" benzyne i sam później zakładasz LPG - wtedy wiesz na czym stoisz:)


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw lip 04, 2013 10:23

szakulvip pisze:
Xandar pisze:Otóż mam upatrzonego Golfa IV z silnikiem AUQ z zainstalowaną sekwencją LPG. Bardziej mi zależy na tym by jednostka była zdrowa
jeśli Ci zależy na kondycji silnika to szukaj "czystą" benzyne i sam później zakładasz LPG - wtedy wiesz na czym stoisz:)
Dobrze ale co do instalacji wiem że jest z górnej półki przesłał mi papiery, i już po konsultacjach wiem co siedzi (potwierdzone z forum LPG ) ;) natomiast pytałem głównie o rzeczy samej jednostki na co zwrócić uwagę bo tak jak mówię przesiadam się z TDI na PB. Bo w sumie można by powiedzieć że jak ktoś założył dobrą instalacje to nie ma się co o nią martwić kwestia będzie zmiany filtrów itp chyba że zmienione.



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Damus899 » czw lip 04, 2013 14:31

Jak ktos zalozyl dobra instalacje to szybko samochodu nie sprzedaje bo koszty musza mu sie wrocic.A pamietaj kolego ze im starsza instalacja w samochodzie tym wieksze problemy po dluzszej eksplatacji.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw lip 04, 2013 15:20

Damus899 pisze:Jak ktos zalozyl dobra instalacje to szybko samochodu nie sprzedaje bo koszty musza mu sie wrocic.A pamietaj kolego ze im starsza instalacja w samochodzie tym wieksze problemy po dluzszej eksplatacji.
Wiadomo ale wiesz nie ma samochodu bez wkładu finansowego chyba że nowy. Natomiast sądzę po tym co czytam i rozmawiam z ludźmi o LPG że jeżeli wymieniamy wszystko jak należy i eksploatujemy równie dobrze to nie powinno być problemu. Liczę się z tym że mały bądź większy remont w silniku będzie potrzebny.

Natomiast wracając do tematu nadal nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie ;) bo pytam o jedno a uzyskuje drugie ;)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw lip 04, 2013 19:31

Xandar pisze:Wiadomo ale wiesz nie ma samochodu bez wkładu finansowego chyba że nowy. Natomiast sądzę po tym co czytam i rozmawiam z ludźmi o LPG że jeżeli wymieniamy wszystko jak należy i eksploatujemy równie dobrze to nie powinno być problemu. Liczę się z tym że mały bądź większy remont w silniku będzie potrzebny.
Ja wszystkie, oprócz ostatnich 2 aut, które są klekotami, kupowałem już z założoną instalacją LPG, jeździłem i to nie mało i żadnych awarii związanych z LPG nie miałem. Jak dobrze posprawdzasz auto, zobaczysz ile km ma przejechane na LPG, jak stara jest instalacja i na jakich podzespołach złożona, to będziesz już sporo wiedział. A reszta wyjdzie w czasie oględzin konkretnego egzemplarza. Generalnie jednak trzeba wiedzieć jaki silnik toleruje LPG i jaka jest jego bezproblemowa żywotność na LPG.
Co do samego AUQ - dobrze koledzy Ci radzą jeśli chodzi o łańcuszek. Dodatkowo wiadomo - turbina. Fajnie by było sprawdzić w jakim stanie są zawory, no ale raczej tego nie sprawdzisz :) Zobacz jaki przebieg na LPG ma ten silnik - jeśli > 100 tys. km, to musisz już mocno sprawdzić silnik, po to przebieg, przy którym na LPG mogą, choć nie muszą wystąpić już pewnie problemy.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości