***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » czw lip 18, 2013 07:50

Wisnia_xDD pisze:Ile trzeba dac za zadbane mk3 gti powyzej 96 roku i na co zwrocic szczegolna uwage poza blacharka?
powyżej 5 tys ...

poza blacharką jest jeszcze silnik i skrzynia a reszta to już drobiazgi, no może regeneracja maglownicy trochę kosztuje



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » czw lip 18, 2013 13:15

Damus899 pisze: wiec warto poszukac jakiegos 1.8 z wmiare zdrowym silnikiem
ostatnio sam się chwilę rozglądałem za takim 1.8 i one znikają jak świeże bułeczki jeśli już się pojawią. Pancerne silniczki :food:



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Damus899 » czw lip 18, 2013 15:31

Znajomy ma akurat 1.6 ktorego moj ojciec przywiozl specjalnie dla niego z niemiec to aktualnie ma 360 tys nachulane z tego 180 zrobil i nic mu sie nie dzieje :D wymiany oleju , tankowanie i to co sie zepsuje ewentualnie ale praktycznie nic w niego nie wklada:) Ale tez slyszalem ogolnie ze 1.8 pancerne :D



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10520
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt lip 19, 2013 11:10

Hgx22 stosuj się do regulaminu działu :bajer:



albatros44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 24, 2013 15:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: albatros44 » śr lip 24, 2013 15:55

Mój znajomy kupił na giełdzie i słyszałem, że tak najlepiej kupować



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10520
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lip 24, 2013 16:28

albatros44 pisze:Mój znajomy kupił na giełdzie i słyszałem, że tak najlepiej kupować

:rotfl:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr lip 24, 2013 19:50

Dopiero co się zarejestrował i szukał miejsca gdzie mógłby coś napisać. :D


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

pit28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 24, 2013 16:01

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pit28 » śr lip 24, 2013 22:08

drodzy koledzy.noszę się z zaniarem kupna vw golf mk2.do tej pory jezdziłem 5 lat mitsubishi carisma 1.8 gdi.teraz naszło mnie na golfa, te autka zawsze mi się podobały.nie chcę diesla , szukam benzyny w sensownym stanie może moglibyście cos doradzic jaką wersje kupić i na co zwrócić uwage przy kupnie.z góry dziękuje i pozdrawiam



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw lip 25, 2013 12:17

pit28 pisze: szukam benzyny w sensownym stanie może moglibyście cos doradzic jaką wersje kupić i na co zwrócić uwage przy kupnie.z góry dziękuje i pozdrawiam
Rozumiem, że auto ma być do użytku codziennego? Jeśli tak, to każdy tutaj doradzi Ci 1.8 RP - silnik bardzo wytrzymały, jeśli znajdziesz niezagazowany i w miarę dobrze zachowany egzemplarz, będziesz się nim cieszył przez kilka dobrych lat


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Radeksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:12
Lokalizacja: Sosnowiec

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Radeksc » sob lip 27, 2013 20:30

Powoli zaczynam się rozglądać za Golfem 4. Na pewno będzie to TDI 110km na pompie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiadomo, na przebieg nie patrze, bo i tak pewnie kręcony ;) Mam elektroniczny miernik lakieru, więc z bezwypadkowością jakoś sie uporam. Stuki w zawieszeniu itp wyjdą w jeździe lub na stacji kontroli pojazdów ( przy okazji obejrzy się go od spodu ). A co z silnikiem? Jakieś typowe bolączki? Wiadomo, że nie da się sprawdzić wszystkiego.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob lip 27, 2013 20:55

eremsc pisze:Powoli zaczynam się rozglądać za Golfem 4. Na pewno będzie to TDI 110km na pompie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiadomo, na przebieg nie patrze, bo i tak pewnie kręcony ;) Mam elektroniczny miernik lakieru, więc z bezwypadkowością jakoś sie uporam. Stuki w zawieszeniu itp wyjdą w jeździe lub na stacji kontroli pojazdów ( przy okazji obejrzy się go od spodu ). A co z silnikiem? Jakieś typowe bolączki? Wiadomo, że nie da się sprawdzić wszystkiego.
Ja szukałem samochodu dłuuuugo mimo że sprzedałem swoje mk4 (żałuję sprzedaży) to dopiero zobaczyłem co to jest ciężko. Ogólnie trafił mi się mega dobry egzemplarz i co najlepsze od nowości z polskiego salonu :helm: (mam fakturę potwierdzone itp) ale wracając do tematu. Znalezienie Golfa mk4 bezwypadkowego to jak szukanie igły w stogu siana większość samochodów ma już odświeżony lakier ale miernik na pewno przyda się do zbadania czy nie ma mega szpachli.

Zwróć uwagę na dwumas tzn. Czy na biegu jałowym nie ma drgań, czy buda mu nie chodzi, czy nie ślizga się na którymś biegu to ważne bo koszta dwumasu są dosyć spore. Dwumas wyczujesz w sumie od razu jeżeli już ma zużyty itp. Sprawdzić też możesz początki zużycia gasząc silnik jeżeli towarzyszyć mu będą jakieś dźwięki stuki czy drgania to będą początki ale początki jeszcze można przeboleć ;) bo od początku do końca dwumasu jest daleka droga kumpel jeździ na takich początkach już z 2 lata i żyje.

Zwróć uwagę na to czy nie ma wycieków przejedź się samochodem po rozgrzaniu wdepnij schyl się po jeździe pod auto i zobacz czy nie szcza oliwą. Wgłębiając się dalej możesz jeszcze zauważyć czy turbo nie rzyga olejem znajduje się z tyłu na dole.

Sprawdź czy nie kopci każdy dym ma swoją przyczynę (tylko nie przejmuj się czasem czarnym dymem to TDI więc jak to się mówi zakopcić czasem musi :D )

Sprawdź klime czy działa nie daj się nabrać (aaa panie tylko do nabicia) większość takiego gadania ma podłoże zepsutej klimy bądź nieszczelnej. Koszta napraw są czasem spore.

Zawiecha to zawiecha ;) normalna rzecz eksploatacyjna ale warto sprawdzić i ewentualnie kilka złotych w dół mieć :)

Większość ludzi olewa akumulator a tak naprawdę sprawdzenie akumulatora daje nam także kilka złotych w dół ;) bo aku to jednak nie tania rzecz do TDI ;) może się uda opuścić.

Na jeździe testowej puść kierownice czy nie znosi samochodu potem wciśnij pedał hamulca czy samochód przy hamowaniu jedzie prosto czy też go nie znosi.

Co do samego silnika jeszcze TDI na pompie to dosyć prosty silnik nie ma co tam za wiele się psuć ale najważniejsza:

-dwumas
-turbo
-Czujniki itp

I najważniejsze z czego można się dużo dowiedzieć znajdź kogoś bądź może sam się bawisz podłącz pod VAG ;)

Powodzenia w zakupie i udanych zakupów :)



Radeksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:12
Lokalizacja: Sosnowiec

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Radeksc » sob lip 27, 2013 21:04

Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście z klimą nie dam się nabrać, znam to :P A czy warto podjechać do ASO żeby pracownicy sprawdzili samochód? ile taka przyjemność kosztuje? I jak już pisze, chciałbym jedną z "lepszych" wersji, np. highline, priorytet to 4drzwi, pełna elektryka, klimatronic, fotele kubełkowe. Czy starczy mi 11-12 tyś zł za golfa w okolicach 2000r? Wiadomo, po zakupie rozrząd, filtry itp, więc kolejny tysiak.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob lip 27, 2013 21:59

eremsc pisze:Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście z klimą nie dam się nabrać, znam to :P A czy warto podjechać do ASO żeby pracownicy sprawdzili samochód? ile taka przyjemność kosztuje? I jak już pisze, chciałbym jedną z "lepszych" wersji, np. highline, priorytet to 4drzwi, pełna elektryka, klimatronic, fotele kubełkowe. Czy starczy mi 11-12 tyś zł za golfa w okolicach 2000r? Wiadomo, po zakupie rozrząd, filtry itp, więc kolejny tysiak.
Aso sprawdzi tyle co dobry mechanik ;) koszt takiej przyjemności to około 500zł. ja polecam raczej wziąć dobrego mechanika który zna się na mechanice VW i będzie wiedział co w trawie piszczy aczkolwiek ASO takiemu samochodowi nie zaszkodzi ;) ale jak dla mnie trochę szkoda pieniędzy można więc stosować ten myk tylko do naprawdę wartego uwagi.
Co do wersji wersja wersji nie równa bo Golf IV w latach swojej sprzedaży mógł być dowolnie konfigurowany np. niejeden Basis zawstydzi wyposażeniem Highline'a więc raczej ogólnie bym się skupiał na wzrokowym patrzeniu na wyposażenie.

Starczy aczkolwiek warto dołożyć lub mieć w zanadrzu troszeczkę więcej pieniążków bo czasem można trafić w coś wartego uwagi.

Jeżeli mogę coś zasugerować poszukaj jeszcze oprócz Golfa IV Bore w sedanie ;) jeżeli ci się podoba środek ten sam co Golf IV zawieszenie też to samo czyli nieco większy samochód, a większy wybór na rynku.

Jak coś znajdziesz ciekawego np. w okolicach trójmiasta to mogę ewentualnie jeżeli będzie blisko zajechać i oblukać czy warto w ogóle się wybrać ;)

Pozdrawiam



Radeksc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:12
Lokalizacja: Sosnowiec

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Radeksc » sob lip 27, 2013 22:20

Bora odpada, nie podoba mi się. Mechanika mam w rodzinie, także nie będzie problemu. Oby trafić dobrą sztuke :) Jak znajdę jakieś interesujące ogłoszenie, na pewno napiszę na forum.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości