OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

TDI-BRU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:25
Lokalizacja: PL

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: TDI-BRU » pn sty 29, 2018 17:33

Nie porównuj zawieszenia Octawii z Superbem, proszę cię, to chyba oczywiste. Druga kwestia - forum jest jak papier, przyjmie wszystko. Wymieniałeś łączniki więc nie jest nieruszane



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pn sty 29, 2018 17:42

herbu pisze:
Akurat że Skoda, to nie ma nic do znaczenia .
w niektórych przypadkach ma znaczenie bynajmniej w mojej opinii, doświadczyłem to na Fabii i Polo, gdzie taki sam zawias a zdecydowanie był słabszy w Fabii. Po drugie Skodzie jednak brakuje do VW, to "prawie" robi różnicę

Mattpl pisze:Ojciec mial superba I z polskiego salonu, 2004 rok. 220 tys km i nic w zawieszeniu nie bylo ruszane, wiec nie potwierdzam. Sprzedany w zeszlym roku, czyli 13 lat nieruszane
nie znam auta z tym zawiasem aby w na polskich drogach wytrzymał takie przebiegi, to nierealne.
TDI-BRU pisze: forum jest jak papier, przyjmie wszystko
bardzo słuszna uwaga

na pewnym forum młody gostek też mi napisał że miał w przeszłości 18 beemek i zna się na wszystkim, wystarczyło wejść w jego posty, poczytać, i wszystko stało się jasne



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: radekrp90 » pn sty 29, 2018 18:23

Opcje są dwie - ktoś koloryzuje albo kierowca był "głuchy" na sygnały dochodzące z podwozia i to, że auto pływało po całej drodze było nie istotne, ważne że "w aucie nic nie robione, bo sprawne".
Ile takich trupów jeździ co go właściciele zachwalali jaki zadbany, bo nic nie trzeba wymieniać... w większości miały już dawno uruchomioną autokonserwację podwozia :D


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pn sty 29, 2018 19:27

radekrp90 pisze:Opcje są dwie - ktoś koloryzuje albo kierowca był "głuchy" na sygnały dochodzące z podwozia i to, że auto pływało po całej drodze było nie istotne, ważne że "w aucie nic nie robione, bo sprawne".
Ile takich trupów jeździ co go właściciele zachwalali jaki zadbany, bo nic nie trzeba wymieniać... w większości miały już dawno uruchomioną autokonserwację podwozia :D
zdecydowanie się zgadzam z Tobą, znam wielu takich ludzi, którzy dopiero jak coś odpadnie dowiadują się, że coś jest niesprawne



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » pn sty 29, 2018 19:32

TDI-BRU pisze:Nie porównuj zawieszenia Octawii z Superbem, proszę cię, to chyba oczywiste
Czytaj ze zrozumieniem - wyraźnie jest napisane, że to inne zawieszenie
doggie pisze:w niektórych przypadkach ma znaczenie bynajmniej w mojej opinii, doświadczyłem to na Fabii i Polo, gdzie taki sam zawias a zdecydowanie był słabszy w Fabii. Po drugie Skodzie jednak brakuje do VW, to "prawie" robi różnicę
Akurat miałem Fabię SDI - genialnie wytrzymałe auto. Nawet zawieszenie. Owszem, ma słaby punkt - właśnie łączniki stabilizatora. O ile można mówić, że to słaby punkt, gdy cześć dobrej jakości wytrzymuje około 100 tys km. Tym bardziej że koszt tego to jakieś 50 zł, a wymiana zajmowała 20 minut gdy robiło się to pierwszy raz.
Fabię sprzedałem z przebiegiem 370 tys. km i miała nadal oryginalne amortyzatory (wykazywały nadal ponad 60%), wahacze, sprezyny.... I żadnych niesprawności zawieszenia nie było.
Nie można też nie zauważyć, że w ostatnich kilkunastu latach jakość dróg w Polsce znacząco się poprawiła. U mnie w mieście ciężko znaleźć dziurę w jezdni.
A pamiętam, jak za komuny przyjeżdżał do koleżanki wujek z RFN pięknym Audi 100. Rozmawialiśmy o motoryzacji i strasznie się dziwił jak go pytałem co ile wymienia amortyzatory, bo ojciec w Polonezie wymieniał co 50-60 tys km. On twierdził, że w Niemczech amortyzatorów się nie wymienia przez całe życie auta. Ot dyskretne różnice między krajami i motoryzacja w tamtych latach :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pn sty 29, 2018 19:50

herbu pisze: On twierdził, że w Niemczech amortyzatorów się nie wymienia przez całe życie auta. Ot dyskretne różnice między krajami i motoryzacja w tamtych latach :helm:
nie wymieniają bo Polacy wcześniej go kupią ;-)

Najlepszym przykładem jest ten Amarok z poprzedniej strony, 688000 km na oryginalnych amorach, mimo poprawy dróg wynik nie do osiągnięcia w PL chyba że będzie użytkował go "janusz", będzie podskakiwał, koła fruwały i nie dotykały asfaltu a on dalej będzie jeździł

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-Pt5ynwnpg4[/youtube]



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: radekrp90 » wt sty 30, 2018 00:14

Ja raz miałem niby sprawne amortyzatory (przynajmniej tak twierdził diagnosta) ale po tym jak na zakręcie po podbiciu tyłu auto zaczęło jechać bokiem zmieniłem co do tego zdanie. Niestety zawieszenie to podstawa, silnik może nie mieć mocy, wnętrze może być nie kompletne ale auto musi mieć nowe opony, sprawne hamulce i układ amortyzacji.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Mattpl » wt sty 30, 2018 22:59

Macie racje, mój ojciec to debil i nie odkrył, że auto mu nosi po drodze(notabene zawodowy kierowca), a ja jestem bajkopisarz i klepie żeby klepać.
Co do superba, cały serwis od nowości tylko i wyłącznie w aso, a ok 60 tys km zrobione na 225/40/18.

Mogę zarzucić vinem jak Panowie fachowcy macie możliwość sprawdzenia sobie historii auta w skodzie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » wt sty 30, 2018 23:37

radekrp90 pisze:Ja raz miałem niby sprawne amortyzatory (przynajmniej tak twierdził diagnosta) .
Z tymi badaniami amorków przez diagnostów to różnie bywa, to fakt, też się kiedyś o tym przekonałem



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: radekrp90 » śr sty 31, 2018 08:11

Mattpl pisze:Macie racje, mój ojciec to debil i nie odkrył, że auto mu nosi po drodze(notabene zawodowy kierowca), a ja jestem bajkopisarz i klepie żeby klepać.
Co do superba, cały serwis od nowości tylko i wyłącznie w aso, a ok 60 tys km zrobione na 225/40/18.

Mogę zarzucić vinem jak Panowie fachowcy macie możliwość sprawdzenia sobie historii auta w skodzie.
Bycie zawodowym kierowcą o niczym nie świadczy - do swojego auta się przyzwyczajasz i dopiero jak się przesiądziesz do sprawnego zauważasz co masz nie tak ;) Tak to już jest z pozornie sprawnymi autami ale możliwe, że miałeś do czynienia z wersją pancerną albo składaną na częściach z pozostałości magazynowych Audi :rotfl:


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » śr sty 31, 2018 11:45

Mattpl, nikt nie obraża twego ojca tylko po prostu twierdzę, że zawieszenie w Superb I nie jest w stanie wytrzymać 220 tys km i to na polskich drogach, uważam że jest to delikatnie pisząc koloryzowanie, koniec i kropka. Ja uważam tak, ty uważasz inaczej i podanie VIN nie jest w stanie tego zmienić. Ktoś wyżej napisał "forum jest jak papier, przyjmuje wszystko"



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Mattpl » śr sty 31, 2018 12:40

Najwidoczniej ktos nam w nocy podbijal przebieg i auto mialo w rzeczywistosci mniej.
Ps zawieszenia mu nie zjadło, za to zjadlo karoserie. Pierwszy raz juz w 2009...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » śr mar 07, 2018 09:38

doggie pisze:
pn sty 29, 2018 17:42
herbu pisze:
Akurat że Skoda, to nie ma nic do znaczenia .
w niektórych przypadkach ma znaczenie bynajmniej w mojej opinii, doświadczyłem to na Fabii i Polo, gdzie taki sam zawias a zdecydowanie był słabszy w Fabii. Po drugie Skodzie jednak brakuje do VW, to "prawie" robi różnicę


Bo generalnie dla VW Polo np amortyzatory robi Sasch a w skodzie są jakieś czeskie.
W Yeti przykładowo łączniki stabilizatorów są zrobione z gó.wnolitu.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » pt mar 22, 2019 11:54

Ktoś chętny na T5 w Caraveli ? `12r w "dobrych pieniądzach"
ObrazekObrazek
rozrząd niby po wymianie ale i tak jużby trzeba było w nowy zainwestować :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości