Golf IV 1,8T, 2000r, 9 000 zł Wlkp

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Golf IV 1,8T, 2000r, 9 000 zł Wlkp

Post autor: Michał Tyszek » ndz paź 12, 2014 00:40

Witam!
Chciałbym prosić o poradę czy coś z takich zdjęć można wywnioskować apropo stanu auta lub jakieś jego przeszłości niezbyt dobrej.
http://olx.pl/oferta/vw-golf-gti-full-o ... 71c0b048d1" onclick="window.open(this.href);return false;

Generalnie sam sprzedawca podaje że jest rdza na tylnej klapie, zastanawiam się nad znacznikiem "GTI" czy nie powinno coś takiego być zamontowane? Dziwne trochę te zdjęcia zawsze pod kątem i dużo zdjęć przodu mało boku i tyłu.
W środku zapalona lampka chyba hamulca ręcznego? czy to może być jakiś problem z ABS?

Auto nieźle wyposażone, przebieg pewnie kręcony, ale za taką kwotę (pewnie jeszcze do 8 tys zejdzie) czy to nie jest jakiś kolejny trup?

Teraz tak trochę ogólnie (mam nadzieję, że moderatorzy okażą nieco cierpliwości).. czy Golf IV 1,8T a Audi A3 z tym samym silnikiem mogą mieć różne osiągi, zakładając że jednostka jest w dobrej kondycji i trzyma "serie"? Bo tak nieraz oglądam clipy na youtube i niektóre egzemplarze Golfa 4 przyspieszają kiepsko jak na 1,8T.
Jak wiadomo te auta różnią się nieco masą, ale czy aż taka różnica?

Dzięki, pozdrawiam!



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Golf IV 1,8T, 2000r, Wlkp

Post autor: przemlin » ndz paź 12, 2014 09:20

Michał Tyszek pisze:Bo tak nieraz oglądam clipy na youtube i niektóre egzemplarze Golfa 4 przyspieszają kiepsko jak na 1,8T.
Silnik 1.8t ma trochę czujników zaworków ,wystarczy ze któryś nie bedzie odpowiednio sterował i osiągli spadają przecież to używane auta 10-15letnie i nie każdy bedzie po tylu latach trzymał parametry, wszystko sie zużywa.
Róznice w masie a3 i gIV sa niewielkie, głównie chodzi o stan silnika.



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 2000r, Wlkp

Post autor: driVWer » ndz paź 12, 2014 12:21

Michał Tyszek pisze:W środku zapalona lampka chyba hamulca ręcznego? czy to może być jakiś problem z ABS?
Sam szukasz problemów. A nie pomyślałeś że auto stoi na ręcznym? Z resztą dzwoniłeś do sprzedającego więc powinieneś więcej wiedzieć od nas :bajer:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

Golf IV 1,8T, 2000r, Wlkp

Post autor: RobsonVW » ndz paź 12, 2014 12:24

driVWer pisze:Sam szukasz problemów. A nie pomyślałeś że auto stoi na ręcznym
to nie szukanie problemów, to totalny brak wiedzy.


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 2000r, Wlkp

Post autor: art_2008_a_ » ndz paź 12, 2014 20:24

Michał Tyszek pisze:ale za taką kwotę (pewnie jeszcze do 8 tys zejdzie) czy to nie jest jakiś kolejny trup?
TAK to niestety wygląda. Jaka cena takie auto.



Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Re: Golf IV 1,8T, 2000r, Wlkp

Post autor: Michał Tyszek » ndz paź 12, 2014 22:50

Wszystko fajnie tylko ja nigdy nie jeździłem Vagami i to czy stoi na ręcznym czy jakiś błąd lub niesprawność ABS...no nie jestem ekspertem na pewno nie..
Poza tym nie dzwoniłem, bo gdybym zadzwonił to chyba pisanie postu na forum było by bezcelowe.

Pytanie tylko jaki stan faktyczny ma ten samochód czy np widać że był po grubszych przejściach i jest z każdej strony krzywo złożony itp..
albo czy np oprócz rdzy na tylnej klapie nie lecą także progi itd..
Czy np nie ma do wymiany kompletnego sprzęgła, tarcz hamulcowych i do regeneracji turbiny i np maglownicy..
No ale wiem że wszystkiego ze zdjęć nie można poznać, chodziło mi o fakt wyglądu auta pod kątem karoserii.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 2000r, 9 000 zł Wlkp

Post autor: art_2008_a_ » pn paź 13, 2014 20:52

Michał Tyszek pisze:chodziło mi o fakt wyglądu auta pod kątem karoserii.
pod tym względem auto wygląda przyzwoicie, ciężko się do czegoś przyczepić, oprócz za niskiej ceny nic złego nie widać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości