**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10524
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » ndz lis 03, 2019 13:08

Pastusiak pisze:
ndz lis 03, 2019 01:03
kwadrat pisze:
sob lis 02, 2019 00:19
Poza tym pewnie golf jak golf dopracowany w każdym calu
Szczególnie silniki benzynowe od 2005 :-)
Oooo! Nie wiedziałem że mają je ponownie montować w G8



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 15:19

dreyfus pisze:
sob lis 02, 2019 20:32
Brzmisz jak diler z salonu...
Zapewniam Cię, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to skrytykuję golfa, salon i serwis. Przeczytaj sobie na forum A6klub.pl, w dziale nasze auta, mój wątek dotyczący nowego Audi A6 40TDI. Zobaczysz tam mój obiektywizm, który ma już ponad 21tys odsłon.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » ndz lis 03, 2019 15:29

Po co tu wchodzisz i tworzysz wywody o czymś czym obecnie przejechać się nawet nie da, czego oczekujesz niby?



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 16:24

Staram się Ciebie zrozumieć, ale nie potrafię. Czy widziałeś, jak działają fora internetowe innych marek? Dyskusje rozpoczynają się dużo wcześniej, niż auta pojawią się w salonach. Czy dyskutować na temat danego modelu samochodu można dopiero wtedy, gdy się nim przejedziesz? Czy chcesz swoimi wpisami zniechęcać innych, którzy chcą tutaj coś napisać? Czy zależy Tobie, aby to forum było martwe? Przecież nie musisz się wcale wypowiadać na temat nowego golfa, nikt Cię do tego nie zmusza. Ale odpowiadając na Twoje pytanie, to motoryzacja jest moją pasją i bardzo lubię dyskutować na jej temat, tym bardziej, gdy pojawia się nowy model samochodu. Pisząc tutaj, liczyłem, że znajdę może kogoś, kto np. będzie chciał, tak jak ja, kupić nowego golfa, albo przynajmniej będzie nim zainteresowany, rozważając za i przeciw. Ale widzę, że nawet nie dajesz możliwości wyboru potencjalnym zainteresowanym pisząc, że dyskusja nie ma sensu, bo nie ma możliwości przejechania się. Słyszysz jak to brzmi? Na koniec dodam, że jeśli nikt nie będzie zainteresowany dyskusją na temat nowego golfa, to swoje posty usunę. Nie mam z tym problemu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10524
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » ndz lis 03, 2019 18:38

Nie ma potrzeby usuwania, jeśli ktoś nie chce to po prostu niech nie pisze

Gdybym miał dziś kupować auto klasy kompakt w benzynie to poszedłbym w kierunku hybrydy, najpewniej Corolli Hybrid



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: piteks » ndz lis 03, 2019 19:56

TomekC8 pisze:
sob lis 02, 2019 19:50
Pewny jestem za to dobrego wyciszenia, dobrego wykończenia, wygodnych foteli, niskiego spalania, komfortu jazdy, wystarczającej ilości miejsca w środku, niskiej utraty wartości i zastosowania nowoczesnych technologii.
Obyś się tylko nie zdziwił.
Wyciszenie obecnego golfa (mam mk7,5) raczej nie zachwyca. Co do wykończenia wnętrza, to może jest powyżej średniej w klasie ale świerszcze z czasem się pojawiają (mam dopiero 2 lata i 36 tys. km). Niskie spalanie jest realne jednak zależy od stylu jazdy.
Co do reszty, to kwestia indywidualna, a niska utrata wartości mk8 raczej wróżenie z fusów.

Ja mam ten komfort, że leasing kończę dopiero w listopadzie przyszłego roku. Mam więc trochę czasu do przemyślenia ale jakoś nie jestem obecnie na 100% przekonany do nowego golfa. Miałem już wcześniej trochę samochodów (wszystkie jako nowe poza 125p) i mogę powiedzieć, że na ich tle golf wcale jakoś szczególnie nie błyszczy. Są obszary w których jest lepszy ale mankamenty też można w nim znaleźć.
Co bym kupił teraz? Chyba obecnie patrzyłbym w kierunku nowego focusa, bo mi się podoba, a fordami już jeździłem. Jednak z rozsądku rozglądnąłbym się za hybrydą -tak jak kolega wcześniej - toyota corolla.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 21:17

Brałem pod uwagę Corollę, Focusa, Mazdę 3, Kię Xceed, Skodę Scalę itd. Toyota Corolla moim zdaniem wygląda rewelacyjnie. Ale na tym plusy się kończą. Jest mniej miejsca niż w golfie 7, brak android auto i apple car play, skrzynia CVT to nie moja bajka, leasing jest mniej korzystny niż w VW, hybrydy nie są wcale tak oszczędne, jak je reklamują (Toyota Yaris hybrid pali średnio 6 litrów, a miała dużo mniej). Wyciszenie pewnie też będzie gorsze niż w Golfie, bo Toyoty i Mazdy zawsze miały z tym problem. Warto obejrzeć test Corolli, którą przeprowadził na YouTube Marek Drives. Jako jeden z nielicznych mówi w nim dużo o wadach nowej Corolli. Jeśli chodzi o jakość nowego Golfa, to pierwsze testy pokazały, że jest ona na dobrym poziomie (gorzej niż w G7 nie jest). Byłem w salonie VW i konfigurowałem schodzącą wersję Golfa. Wartość końcowa po trzech latach wyniosła 57%. Wynik rewelacyjny. Przykładowo moja A6 po trzech latach będzie miała wartość końcową na poziomie 48%. Ale najciekawsze jest to, że w przypadku Corolli rata leasingu była mniej korzystna niż w VW. A podobno Toyoty tak trzymają cenę. Niestety Toyota nie podaje wartości końcowej. Jeśli chodzi o Focusa, to przeczytałem całe forum i nie wygląda to dobrze. Narzekań na jakość wykonania jest bardzo dużo. Najgorsze jest jednak to, że auta z silnikami benzynowymi muszą jeździć co 8-10 tys/km do serwisu na wymianę oleju. Komputer pokładowy tak szybko wzywa auto na wymianę. Poza tym podejrzewam, że Focus będzie miał dużo większą utratę wartości od golfa. Za to atutem forda Focusa jest dobre wyciszenie i prowadzenie. Cały czas szukam alternatywa dla golfa, ale na razie nie mogę znaleźć.
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2019 21:44 przez TomekC8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » ndz lis 03, 2019 21:42

TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:17
Toyota Yaris hybrid pali średnio 6 litrów, a miała dużo mniej).
A ile ma średnio palić 3? 4? Załóż gaz i tańszej jazdy nie ma...
TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:17
Najgorsze jest jednak to, że auta z silnikami benzynowymi muszą jeździć do serwisu na wymianę oleju co 8-10 tys/km. Tak szybko komputer pokładowy wzywa auto na wymianę.
To jest najgorsze? Bo wydasz kasę na eksploatację? Pewno lepiej jak komputer wzywa do serwisu co 30 tys/km?



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 21:54

Hybrydy powinny palić dużo mniej niż wersje tylko z silnikiem benzynowym. Moja nowa skoda fabia pali średnio tyle co hybryda. Góra 0,5 litra więcej. Nawet gdyby paliła 2 litry więcej, to i tak nie warto przepłacać za hybrydę. Kiedy zwróci Ci się różnica w cenie?
Do serwisu chcę jeździć jak najrzadziej, bo nie mam na to czasu. Skoda i Audi przeglądy mają co 30tys. Bardzo mi to odpowiada i nie ma znaczenia, czy jest to diesel, czy benzyna.
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2019 22:05 przez TomekC8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10524
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » ndz lis 03, 2019 22:03

TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:54
Skoda i Audi przeglądy mają co 30tys. i to mi bardzo odpowiada.
Olej zapewne też chcesz wymieniać co 30 tys. km bo taniej, zapewne należysz do grupy osób, które na maksa wysysają auto podczas leasingu a potem do Żyda i nie ważne że panewki poprzycierane, bo szkoda kasy na wymienę oleju co 15 tys km, liczy się tylko zysk
brak android auto i apple car play,
to w mojej ocenie popierdółki i gadżety nic nie warte



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1179
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » ndz lis 03, 2019 22:11

doggie pisze:
ndz lis 03, 2019 22:03
TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:54
Skoda i Audi przeglądy mają co 30tys. i to mi bardzo odpowiada.
Olej zapewne też chcesz wymieniać co 30 tys. km bo taniej, zapewne należysz do grupy osób, które na maksa wysysają auto podczas leasingu a potem do Żyda i nie ważne że panewki poprzycierane, bo szkoda kasy na wymienę oleju co 15 tys km, liczy się tylko zysk
Przecież pisałem że pisanie z kimś na forum co ma takie podejście do motoryzacji zakrawa na sarkazm...typowy leasingowiec dopytać co kupić zapewne, a potem jak wyżej...



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 22:24

doggie pisze:
ndz lis 03, 2019 22:03
TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:54
Skoda i Audi przeglądy mają co 30tys. i to mi bardzo odpowiada.
Olej zapewne też chcesz wymieniać co 30 tys. km bo taniej, zapewne należysz do grupy osób, które na maksa wysysają auto podczas leasingu a potem do Żyda i nie ważne że panewki poprzycierane, bo szkoda kasy na wymienę oleju co 15 tys km, liczy się tylko zysk
brak android auto i apple car play,
to w mojej ocenie popierdółki i gadżety nic nie warte
Nie szkoda mi kasy, a o swoje auta bardzo dbam. Samochód to jest rzecz, a nie bóstwo. Kiedyś w samochodach wymieniało się olej co 10tys i ja też tak robiłem. Teraz czasy się zmieniły i oleje są dużo lepszej jakości niż kiedyś. W autach dostawczych olej wymienia się co 40 tysięcy. Zapewniam Cię, że nic złego z silnikiem się nie stanie. Uważam, że ważniejsze od częstej wymiany oleju jest odpowiednie rozgrzanie silnika przed szybką i agresywną jazdą. Używam android auto bardzo często i w przypadku zakupu nowego samochodu jest to dla mnie bardzo ważna opcja. Wolisz smartfona przyklejać do szyby?
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2019 22:44 przez TomekC8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10524
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » ndz lis 03, 2019 22:44

Wystarczy mi BT, nie grzebie w smartfonie podczas jazdy
Teraz czasy się zmieniły i oleje są dużo lepszej jakości niż kiedyś. Zapewniam Cię, że nic złego z silnikiem się nie stanie.
Nawet nie wiesz jak mocno się mylisz, test Instytutu Nafty i Gazu nie pozostawia złudzeń, olej VW 507.00 po 16 tys km nie ma praktycznie żadnych właściwości ochronnych, ale widać marketing namieszał ci w głowie
autach dostawczych olej wymienia się co 40 tysięcy
To tylko marketing, żeby przyciągnąć firmy niższymi kosztami utrzymania

Nie ma olejów zapewniających ochronę silnika przez 30 tys km



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » ndz lis 03, 2019 22:53

dreyfus pisze:
ndz lis 03, 2019 22:11
doggie pisze:
ndz lis 03, 2019 22:03
TomekC8 pisze:
ndz lis 03, 2019 21:54
Skoda i Audi przeglądy mają co 30tys. i to mi bardzo odpowiada.
Olej zapewne też chcesz wymieniać co 30 tys. km bo taniej, zapewne należysz do grupy osób, które na maksa wysysają auto podczas leasingu a potem do Żyda i nie ważne że panewki poprzycierane, bo szkoda kasy na wymienę oleju co 15 tys km, liczy się tylko zysk
Przecież pisałem że pisanie z kimś na forum co ma takie podejście do motoryzacji zakrawa na sarkazm...typowy leasingowiec dopytać co kupić zapewne, a potem jak wyżej...
Nie znasz mnie, to nie oceniaj. Mam w firmie kilka samochodów i zdziwiłbyś się, jak bardzo o nie dbam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości