Golf II jako youngtimer

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Astec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 06, 2020 12:39

Golf II jako youngtimer

Post autor: Astec » czw sie 06, 2020 12:42

Poszukuję samochodu na pierwszego youngtimera i od samego początku moją uwagę przykuł Golf II generacji z silnikiem benzynowym. W związku z tym miałbym kilka pytań odnośnie tego modelu. Jak trwała jest mechanika? Czy dobrze znosi upływ czasu? Jak droga i trudna w naprawach okazuje sie popularna niegdyś dwójka? Na co zwrócić szczególną uwagę szukając, czy nawet potem, oglądając samochody? Co myślicie o wyborze Golfa na drugi używany okazjonalnie samochód, który będzie cieszył właściciela z samego faktu jego posiadania.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: Pastusiak » czw sie 06, 2020 13:10

A nie lepiej np Scirocco mk2?
No i chcesz kupić bazę i sobie dłubać czy na gotowo zdrowy egzemplarz? Najgorsza będzie buda wg mnie. Silnik chcesz mieć oryginalny czy jakieś swapy na 1,8T albo VR6?



Astec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 06, 2020 12:39

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: Astec » czw sie 06, 2020 14:01

Pastusiak pisze:
czw sie 06, 2020 13:10
A nie lepiej np Scirocco mk2?
No i chcesz kupić bazę i sobie dłubać czy na gotowo zdrowy egzemplarz? Najgorsza będzie buda wg mnie. Silnik chcesz mieć oryginalny czy jakieś swapy na 1,8T albo VR6?
Chce go zostawić w miarę możliwości w oryginalnym stanie. Nie myślę o swapch, glebie itp.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: doggie » czw sie 06, 2020 14:03

Youngtimer tylko w oryginale a nie jakieś zabawy w swapy



Astec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 06, 2020 12:39

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: Astec » czw sie 06, 2020 14:32

doggie pisze:
czw sie 06, 2020 14:03
Youngtimer tylko w oryginale a nie jakieś zabawy w swapy
Zgadzam się z tym w 100%.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: dreyfus » sob sie 08, 2020 00:34

Pastusiak pisze:
czw sie 06, 2020 13:10
Silnik chcesz mieć oryginalny czy jakieś swapy na 1,8T albo VR6?
Widziałeś tytuł tematu? Jak zwykle pisać byle by napisać?

"Youngtimer – terminem tym określa się stosunkowo młode (lata 60. – 80. XX wieku), ale już zabytkowe pojazdy utrzymane w swoim oryginalnym stylu."



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf II jako youngtimer

Post autor: herbu » śr sie 12, 2020 06:48

Astec pisze:
czw sie 06, 2020 12:42
Poszukuję samochodu na pierwszego youngtimera i od samego początku moją uwagę przykuł Golf II generacji z silnikiem benzynowym. W związku z tym miałbym kilka pytań odnośnie tego modelu. Jak trwała jest mechanika? Czy dobrze znosi upływ czasu? Jak droga i trudna w naprawach okazuje sie popularna niegdyś dwójka? Na co zwrócić szczególną uwagę szukając, czy nawet potem, oglądając samochody? Co myślicie o wyborze Golfa na drugi używany okazjonalnie samochód, który będzie cieszył właściciela z samego faktu jego posiadania.
Odpowiadając na pytania:
- mechanika jest bardzo trwała, myślę, że jedna z najtrwalszych, jaka była od tamtych lat w autach. To plus i minus. Minus jest taki, że jak trwałe i jeździ, to większość nic z nim nie robi, tylko jeździ do kresu wytrzymałości, więc stan większości aut, jest kiepski. Oczywiście nie wszystkich, bo są jeszcze pasjonaci, którzy dbają, ale takich aut jest niewiele, niechętnie są sprzedawane, a i cena wtedy jest odpowiednio inna.
- koszty części do tego auta są jednymi z najniższych na rynku, choć są też elementy, które są trudno dostępne i drogie. Ale mechanika jest tania i bardzo prosta w obsłudze.
- przy poszukiwaniu ja bym zwrócił uwagę przede wszystkim na stan blacharski, bo to jest najdroższe w naprawie, a poza tym na całą resztę :)
- mk2 na okazjonalnie używany samochód - jak najbardziej tak.
Jednak jeśli miałby to być fajny rodzynek, który będzie ciekawy, a i przy okazji będzie lokatą kapitału (choć nie ma szans, by zarobić dużo, bo jak odliczysz wszelkie koszty "dookoła", to może wyjdziesz na 0), to szukaj jakiejś ciekawej wersji. Limitowanych edycji mk2 było dziesiątki, ale ciekawych raptem kilka (Fire and Ice, 10 millionen, edition blue, edition one), wszelkie GTI, G60, nie mówiąc już o Country.
Dobrym pomysłem jest, podawane powyżej, Sirocco. To też w sumie taki Golf, tylko w ładniejszym ubraniu. Niestety ciężko dostępny, droższy, a i trudniejszy w naprawach, z racji mniejszej dostępności części (oprócz mechaniki).


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości