Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: kamska » ndz sty 31, 2021 16:21

Witam,

Przytrafił mi się taki piękny wyciek, w ASO stwierdzili że z wybieraka i nawet nie zaproponowali by zrobić od razu. Chyba sam się podejmę bo dojście jest fajne. Kilka pytań:

- Co jest pod tym deklem i wiadomo wyleci olej ale co jeszcze wylezie?
- nie ma tam chyba żadnej uszczelki zatem na co to wkleić?
- wymienię przy okazji olej- jaki zalać? orginał VW 60zł/l - idiotyzm, a i ile wchodzi do tej skrzyni?

pozdrawiamObrazekObrazek



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: vwarek » ndz sty 31, 2021 18:13

Ta zaślepka to na 90% tulejka ślizgowa wałka wybieraka i nic nie powinno się więcej wysypać ale dawno to robiłem to nie pamiętam. Uszczelnić to możesz klejem anaerobowym, generalnie VW stosuje takie kleje do uszczelnienia powierzchni płaskich, np Loctite 574. Co do oleju to chyba Motul miał dobre zamienniki, coś koło 35 zł za litr. Sprawdź w ich katalogu zgodność z normą VW


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: kamska » ndz sty 31, 2021 20:20

vwarek pisze:
ndz sty 31, 2021 18:13
Ta zaślepka to na 90% tulejka ślizgowa wałka wybieraka i nic nie powinno się więcej wysypać ale dawno to robiłem to nie pamiętam. Uszczelnić to możesz klejem anaerobowym, generalnie VW stosuje takie kleje do uszczelnienia powierzchni płaskich, np Loctite 574. Co do oleju to chyba Motul miał dobre zamienniki, coś koło 35 zł za litr. Sprawdź w ich katalogu zgodność z normą VW
Gdzieś natrafiłem na taką informacje w necie odnośnie tej tulejki żeby broń Boże nie dotykać lewarka zmiany gdy będzie to rozebrane.
Klej, który napisałeś 100zł za 50ml a jak widać i tak pociekło, może Dirko szary? nie będzie rzucać się w oczy.
Jeśli chodzi o olej, to dopasowałem sobie CASTROL SYNTRANS FE 75W 1L coś koło 40zł/l



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: vwarek » ndz sty 31, 2021 23:12

kamska pisze:
ndz sty 31, 2021 20:20

Gdzieś natrafiłem na taką informacje w necie odnośnie tej tulejki żeby broń Boże nie dotykać lewarka zmiany gdy będzie to rozebrane.
Bardzo możliwe, zobacz na rysunkach jak to działa, bez podparcia na dole ten wałek będzie "latał" na wszystkie strony.
Dirko powinno dać radę, również REINZOSIL od Reinza powinien trzymać. Choć z jakąś Fiatowską skrzynią kiedyś miałem problemy. Non stop wyciekało spod wybieraka, dopiero ten Loctite załatwił sprawę.
Co do oleju to nie bardzo poprę, ja od Castrola już kilka ładnych lat trzymam się z daleka i nie narzekam ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: kamska » pn lut 01, 2021 00:45

vwarek pisze:
ndz sty 31, 2021 23:12
kamska pisze:
ndz sty 31, 2021 20:20

Gdzieś natrafiłem na taką informacje w necie odnośnie tej tulejki żeby broń Boże nie dotykać lewarka zmiany gdy będzie to rozebrane.
Bardzo możliwe, zobacz na rysunkach jak to działa, bez podparcia na dole ten wałek będzie "latał" na wszystkie strony.
Dirko powinno dać radę, również REINZOSIL od Reinza powinien trzymać. Choć z jakąś Fiatowską skrzynią kiedyś miałem problemy. Non stop wyciekało spod wybieraka, dopiero ten Loctite załatwił sprawę.
Co do oleju to nie bardzo poprę, ja od Castrola już kilka ładnych lat trzymam się z daleka i nie narzekam ;)
Dziękuję.

Nie mogę znaleźć rysunku, jest to skrzynia z oznaczeniem MWW- możesz podesłać?
Napisz mi jeszcze proszę- jak będę wyciągał tą tulejkę to ma być wrzucony jakiś bieg czy na luzie?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: vwarek » pn lut 01, 2021 10:15

Obrazek

Musisz być jednak świadomy, że jak ci "coś" wypadnie czy też przesunie w skrzyni podczas tego zabiegu to konieczne może być rozebranie całej skrzyni. ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: kamska » pn lut 01, 2021 18:59

vwarek pisze:
pn lut 01, 2021 10:15
Musisz być jednak świadomy, że jak ci "coś" wypadnie czy też przesunie w skrzyni podczas tego zabiegu to konieczne może być rozebranie całej skrzyni. ;)
Dziękuję ŚLICZNIE!
Rano byłem po sąsiedzku w serwisie Bosch ( dość dobrym) i zleciłem im tą naprawę. Zrezygnowałem bo musiałbym klucze dokupić do spustu-wlewu ten duży imbus nawet nie wiem jaki chyba 17, kupić dobry klej, który póżniej nie zużyty wyschnie i będzie do wyrzucenia, nie ma sensu się grzebać dla niewielkiej oszczędność, a gdyby faktycznie coś wypadło to musiałby odholować auto do warsztatu.

Taka ciekawostka,skrzynia była naprawiana i stad ten wyciek, została źle ponownie uszczelniona. Fajnie, auto kupiłem w niemczech po 4-letnim leasingu i przebiegu ok. 160tyś km a miało już wywalana skrzynie, nie uwierzyłbym gdybym nie zobaczył ;).



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Wyciek ze skrzyni biegów 1.6 TDI Golf VII

Post autor: kamska » pt lut 05, 2021 23:15

Skrzynia- dekielek uszczelniony, 190zł brutto.
Zalany nowy olej Motul i wsteczny bieg wskakuje bez zgrzytów nawet podczas toczenia się auta do przodu- znacznie przyjemniej niż dotychczas, Także warto wymieniać olej w skrzyni przy znacznym przebiegu.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości