2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: lukasz17 » pt sie 20, 2010 13:52

Wtam ostatnio golf coraz gorzej chodzil i okazalo ze od strzalu odpadla olytka ta co jest pod prezplywomierzem no i jak to rozebralem to zauwazylem ze klapka i oska jest lekko zgieta. naprostowac ja czy nie potrzeba?? bo nie moge wyjac tej klapki ciasno z oska siedza. prezplywomierz elektronicznie jest sprawny. dodaje zdjecia jak jest klapka wygieta niby lekko ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i mam jeszcze jedno pytanie jak powinna byc zamontowane to okragle z klapka co rure dolotowa sie zaklada bo to mozna obkrecic i nie wiem czy to jest jakies znaczenie jak sie zalozy??
Obrazek
Obrazek


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: Paweł Marek » pt sie 20, 2010 14:18

Zawias tej klapki antywybuchowej od góry.
A co do przepływki to oberwała naprawdę nieźle jeszcze nie widziałem. W każdym razie próbuj naprawić. Podważ aż odskoczy czarną pokrywkę od góry. Zobaczysz tam potencjometr. Rozmonruj to - z osi ściąg suwak ze szczotkami, wykreć blachę ze ścieżkami. To ci pozwoli bez obaw wyjąć w dół klapkę przepływomierza z ośką, ktora jest w łożyskach kulkowych. No i prostuj aż do skutku, czyli do momentu aż po przyłożeniu denka ktore odpadło klapka bedzie się dała obracać od konca do końca bez jakiegokolwiek ocierania o ścianki przepływomierza. Potem przykręcisz pokrywke na odrobinie silkonu blachowkrętami samogwintującymi i hula. Rób to spokojnie da się ale trochę czasu zajmie aż przwyrócisz działanie klapki. Inaczej - 3 stóweczki i szrot, a potem wymiana kabli świec kopułki palca żeby się strzały nie powtarzały.

A teraz widze że pokrywke już zdjąleś, jak się tam ten potencjometr rozpadł to już nic nie zrobisz daj dokładne foto od góry

Nalezy ci się jeszcze uwaga, po licho te wszystkie tematy i posty w których już zadawałes pytania? Powinieneś to ciągnąć w jednym temacie a nie bałaganić na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: lukasz17 » pt sie 20, 2010 15:04

bo nie wiedzialem czy w tamtym temcie pisac i zalozylem nowy o na[prawie
ale ten potencjometr ja sam rozebralem bo chcialem to jakos wyciagnac. ale gdy go skladam do kupy to nic nie ociera od samego poczatku do samego konCA i ta pokrywke z potencjometra sam zdjalem. a strzaly nie sa dlatego ze zle prezwody czy cos tylko on cos ma zle z prezlaczaniem na gaz bo musz emu przygazowac do podlogi ale z rana i tak sie nie prezlaczy zgasdnie poznei jecsz eraz musz ezapalic i znowu mu do podlogi dac zeby sie prezlaczyl i chodzil takjakby gaz nie zdazryl dochodzic. skoro ta klapka nic nie ociera to musz eja prostowac??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: lukasz17 » pt sie 20, 2010 15:06

a dodam ze przygladalem sie prezpustnicy i jest ustawiona lekko pod kantem nie tak pionowo...


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: Jessy » sob sie 21, 2010 09:51

lukasz17, Mam za grosze cała przepływke jak potrzebujesz, nic się nie zacina,


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Re: 2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: lukasz17 » sob sie 21, 2010 11:10

Jessy pisze:lukasz17, Mam za grosze cała przepływke jak potrzebujesz, nic się nie zacina,
naprawilem swoja a ile kolego cenisz??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

2E zgieta klapka przeplywomierza naprostowac ja??

Post autor: Jessy » sob sie 21, 2010 23:44

lukasz17, OK 70PLN, tyle ze jest wytarta scieszka w płytce elektronicznej.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości