1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: klintonMK2 » pn lis 01, 2010 14:56

Witam, pytanie jak w temacie. Nie znam się zbytnio na mechanice ale wydaje mi się że trzeba by założyć elektronicznie sterowany gaźnik(ten pierburg(?)). Z tego co słyszałem są z nim jakieś problemy. Chyba że już całkiem namieszałem i trzeba przeszczepić co innego. Proszę o odpowiedz, jak mieć odcięcie zapłonu na zwykłym gaźniku :)



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: mate64 » pn lis 01, 2010 15:07

przeciąć zasilanie cewki?? Co ma gaźnik do odcięcia zapłonu? :goof: :crazy:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: Paweł Marek » pn lis 01, 2010 15:20

Przekaźnik-sterownik z nadrukiem 61(811 919 096F), który steruje siłownikiem 3-położeniowym poprzez elektrozawór z tyłu gaźnika który już masz. Schematy są w necie , gniazdo na niego w każdej skrzynce jest, natomiast pewnie trzeba będzie dorobić odpowiednią wiązkę od skrzynki bezpieczników do elektrozaworu, który u ciebie dostaje teraz tylko zwykły plus po zapłonie i masę. Powoduje całkowite zamknięcie przepustnicy I stopnia przy hamowaniu silnikiem.
Przekaźnik taki wyrwiesz na allegro lub z golfa czy jetty II z silnikem 1.8 o oznaczeniu GU, na gaźniku Pierburg 2E2 jak Twój. W nowszych 1.6 RF z końca produkcji zdaje się tez był. J130. Pin 6 na dole przekaźnika opisany nie istnieje w rzeczywistości reszta jak na schemacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: klintonMK2 » pn lis 01, 2010 22:07

Aha, dzięki wielkie za przybliżenie tematu. Czyli podsumowując, robię sobie wiązkę, wsadzam przekaźnik i odcina zapłon przy ok 6-6.5 tys obr/min jak np. w RP? Chodzi mi o samo to, czy 'wygląda' a raczej brzmi to odcięcie jak w RP-ku.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: Paweł Marek » wt lis 02, 2010 08:13

nie wiem czy o to ci chodziło co napisałem, ale nie jest to odcięcie zapłonu tylko coś jak odcięcie paliwa, a dokładnie odcięcie dopływu mieszanki do gaźnika poprzez całkowite zamknięcie przepustnicy. Jeśli faktycznie chodzi ci o odcięcie zapłonu czyli iskry to przybliż o co chodzi. O to żeby silnik się nie przekręcał powyżej pewnych obrotów, czy o patent na złodzieja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: klintonMK2 » wt lis 02, 2010 14:31

Chodzi mi o to
Paweł Marek pisze: żeby silnik się nie przekręcał powyżej pewnych obrotów
:hmm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: Paweł Marek » wt lis 02, 2010 18:02

a no to kicha z mojej porady, nie ma czegoś takiego jak zrobić w prosty sposób. Nawet we wtryskach paliwa nie jest to realizowane poprzez odcięcie zapłonu tylko przez odcięcie wtryskiwaczy paliwa. Trzeba by wymyślić jakiś układ odcinający zapłon, zadanie dla elektronika. Nie wiem po co ci coś takiego, jak chcesz przekręcić silniczek 75 koni?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

1.6 RF gaźnik - co przeszczepić żeby miał odcięcie zapłonu?

Post autor: Lipek81 » wt lis 02, 2010 21:11

Kiedyś czytałem, że moduł TSZ-H jest odpowiedzialny za ograniczanie maksymalnych obrotów, a w starszych układach stykowych był palec rozdzielacza z wyłącznikiem odśrodkowym. Ale, czy dzięki temu osiągniesz to, co chcesz, to nie wiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości