Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Post autor: tommar9035 » śr mar 02, 2011 00:42

Witam
Wiem że podobny temat pewnie już były, u mnie wydaje się ten problem dość dziwny.
Mianowicie mam golfa 3 95r. na liczniku ukręcone około 200 tyś. bynajmniej to co ja ukręciłem to około 70 tys. - nigdy nie przegrzałem silnika tzn.wskaźnik temp. był cały czasz w pozycji pionowej czyli 90 st.
No dobra do sedna :)
Sprawdziłem dzisiaj olej i na korku biały osad i bagnet z olejem był koloru kawy z mlekiem.
Objaw jak przy walniętej uszczelce pod głowicą ale... no właśnie poziom płynu do chłodnicy jest cały czas w jednym miejscu?(nie ubywa i nie zauważyłem żeby poziom oleju się zwiększył). Do pracy mam około 5 km. ---> to może tłumaczyć osad na korku wlewu oleju, ale nie wiem co może być przyczyną takiego koloru oleju.
Dodam że autko jest w ciągłej eksploatacji i nie wiem czy nadal można jeździć żeby się nic nie stało z silnikiem.
Proszę o szybką pomoc .
Pozdrawiam


Volkswagen Golf III Variant 95r. 1.8 GT Benzyna/LPG

Awatar użytkownika
rosper85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt mar 24, 2009 23:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Post autor: rosper85 » śr mar 02, 2011 00:55

jeśli ten osad jest tylko na korku wlewu, to nie ma powodów do jakiegoś niepokoju.. czasem dzieje się tak, jeśli auto porusza się na krótkich odcinkach i najczęściej, jeśli jest LPG ( nie wiem czy u Ciebie kolego jest). Czasem i na bagnecie może się zebrać delikatny osad, oczywiśćie nie mówie o kiślu, bo u mnie się kiedyś tak zdarzyło i wtedy nie miałem wątpliwości.. uszczelka wydmuchało spod głowicy... ja bym pojeździł parę dni i obserwował jak na razie płyn chłodzący i olej.


[img]http://img217.imageshack.us/img217/3116/tdihi9gy3.jpg[/img] [img]http://img232.imageshack.us/img232/5782/eatsleepvwdp1.gif[/img]
[img]http://img176.imageshack.us/img176/4189/rosperpr9.jpg[/img]
Lubię jak kolumbryna po asfalcie płynie.. nie spodziewałbym się, że to kiedyś minie....

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Post autor: tommar9035 » śr mar 02, 2011 01:05

Olej był koloru kawy z mkeliem.
Mam LPG i jeżdżę na krótkich o odcinkach bo około 5 km. do pracy chociaż dzisiaj pojeździłem więcej i wydaje mi się że olej zmienił kolor ---> zrobił się trochę ciemniejszy chociaż po ciemku przy reflektorze to nie wiadomo ;/.
Powiedz kolego droga taka naprawa przy walniętej uszczelce?
Pozdrawiam


Volkswagen Golf III Variant 95r. 1.8 GT Benzyna/LPG

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Post autor: jawel » śr mar 02, 2011 17:55

Wyczyść kolego korek, zrób dłuższą trasę i wtedy zobacz olej. Pięć km to stanowczo za mało żeby rozgrzać silnik przy takiej pogodzie.


one loVWe

Awatar użytkownika
tommar9035
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:04
Lokalizacja: Łódź

Olej w kolorze kawy z mlekiem ??

Post autor: tommar9035 » pn mar 14, 2011 20:49

Po obserwacji oleju mogę stwierdzić że olej wrócił do normalnego koloru i ani go nie przybywa ani płynu chłodzącego.
Zamierzam wymienić olej miałem Mobila półsyntetyka i chciałbym wymienić na lepszy gdyż słyszałem że Mobil bardzo się zepsół :chytry: możecie coś doradzić co lejecie do swoich maszyn?


Volkswagen Golf III Variant 95r. 1.8 GT Benzyna/LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości