zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: marcin7x5 » śr mar 02, 2011 14:09

Skoro piszesz, że odpala po dodaniu gazu to pomóc może wyczyszczenie przepustnicy. Ja obecnie mam podobny problem z rozruchem. Wczoraj czyściłem przepustnicę i dzis rano autko odpaliło bez problemu. :D Zobaczymy jak będzie dalej.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: marcin7x5 » wt mar 15, 2011 15:09

airbuko - czy udało sie juz rozwiązac problem z rozruchem? U mnie poprawa trwała 5 dni i zastanawiam się czy czasami nie pada przepustnica :banghead:



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: airbuko » śr mar 23, 2011 16:43

narazie nie mam czasu przy nim sie posiedziec. Sprawdzalem przepustnice i faktycznie jest troche brudna, ale uslyszalem od kogos ze problem moze tkwic w regulatorze cisniena na listwie od wtryskiwaczy. Sam nie wiem... ja zaczne od wyczyszczenia przepustnicy a pozniej dopiero sprobuje sprawdzic szczelnosc ukladu paliwowego. Pytanie ... jak wyczysciles przepustnice ...to musiales ja adoptowac na kompie? bo rozne pogloski slyszalem i chcialbym wiedziec jak jest naprawde?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: marcin7x5 » czw mar 24, 2011 10:48

Przepustnicę całą wykręciłem i umyłem dokładnie wszystko. Po zamontowaniu myslałem, że będzie potrzebna adaptacja ale odpaliłem autko i wszystko jest ok. Obroty równiutkie nie falują i wchodzi płynnie na obroty i przy hamowaniu silnikiem tez płynnie w dół schodzą i zatrzymują się na ok 700 obr.

ja zastanawiam się czy to nie jest wina uszczelniaczy na wtryskach.
Jak coś uda mi sie cokolwiek sprawdzic to podzielę sie wiedzą.



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: airbuko » pn kwie 04, 2011 17:40

marcin7x5 w sobote mialem okazje pogrzebac przy aucie. Przepustnice potraktowalem srodkiem w sprayu do tego przeznaczonym i od razu zauwazylem roznice. Teraz odpala prawie idealnie. Wciaz cos jest nie tak, ale mysle ze ma to zwiazek z sonda lambda. Uzywam teraz dodatku do paliwa co ma wyczyscic lambdy, takze musze wyjezdzic paliwo by zobaczyc czy to cos dalo. Przy okazji wtryski sie tez wyczyszcza. Moje autko wciaz cierpi na zwiekszony apetyt na paliwko i zaswieca mi sie CHECK ... mowiacy o "wydajnosci katalizatora ponizej progu bank1" -pisalem o tym w innym poscie. Uklad paliwowy mam szczelny,taqk mi sie wydaje, bo nawet po 20h auto odpala doslownie na dotyk.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: zapowietrza sie...chyba 1.6 16V AUS

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 05, 2011 09:25

Pojeżdzij i zobaczymy. U mnie poprawa trwała 5 dni. Coraz bardziej moja uwaga skupia się na 2 elementach - rozrusznik i akumulator. Zauważyłem, że jak podładuje aku to autko zapala bezproblemowo. Jak tylko aku troche "spuchnie" to zaczynaja sie wariacje. Ostatnio mierzyłem mu napięcie i było tylko 12,1V :-(
Podczas rozruchu spada az do 8V i wydaje mi się, że aku robi bye bye a ma dopiero 2 lata



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości