pomylone czujniki temperatury ??

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniek112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 26, 2011 23:22
Lokalizacja: KRaKów, Bieżanów

pomylone czujniki temperatury ??

Post autor: maniek112 » ndz gru 25, 2011 16:08

Witam mam taki problemik bo moje 1.3 wtrysk łyka sobie ponad 10l benzyny (ale do tego to już się w sumie zdążyłem przyzwyczaić ) Problem polega na czymś innym, ale chyba związanym z dużym spalaniem, mianowicie ktoś powymieniał czujniki i porozwalał wtyczki oryginalne po czym zastosował te uniwersalne pojedyncze i wydaje mi się, że pomylił miejscami, bo chyba przewód od niebieskiego czujnika idzie do kabiny a od czarnego idzie do komputera;/. Przesyłam fotki podłączenia i aktualnego wskaźnika temperatury który też jest błędny bo pokazuje tylko na tej skali zimnego silnika a nowy termostat się otwiera i wszystkie węże są gorące. Wskaźnik temperatury też jest w porządku bo podpiąłem go na krótko. Proszę o pomoc ( a tak wogule to czy niebieski czujnik powinien być na tym miejscu ? ). Z góry dzięki panowie i WeSoŁyCh ;)

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pomylone czujniki temperatury ??

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2011 19:59

skoro doszedłeś już własciwie że są zamienione to czemu nie spróbujesz odwrotnie? Biegunowość kabelków w czujniku niema znaczenia, umiejscowienie też niestotne.
Dla testu zwieraj kabelki tych czujników, na włączonym zapłonie, jeśli po zwarciu wskazówka temp. pójdzie ma maks w prawo to to są kable od licznika, mają iść do czarnego czujnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maniek112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 26, 2011 23:22
Lokalizacja: KRaKów, Bieżanów

pomylone czujniki temperatury ??

Post autor: maniek112 » ndz gru 25, 2011 22:55

Ok dzięki, a na pewno miejsce czujników niema znaczenia ??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

pomylone czujniki temperatury ??

Post autor: Johnatan » ndz gru 25, 2011 23:04

Czujniki są w tej samej wodzie obok siebie. Tak jak kolega mówił. Czarny ma iść do licznika a niebieski jest od sterowania silnikiem.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości