1.6 SR wielki i dziwny problem układ chłodzenia.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

1.6 SR wielki i dziwny problem układ chłodzenia.

Post autor: Vii » sob lut 04, 2012 09:32

Witam mam strasznie wielki i strasznie dziwny problem z układem chłodzenia w Golfie IV 1.6 SR z 98. Otóz problem wygląda nastepująco przed kupnem właściciel wymieniał uszczelke pod głowica [bo szedł olej do płynu]. Ja po zakupie wymieniłem płyn i troszke dodatkowo przeczyściłem układ ale to zaznaczam troszke, dodatkowo wymieniłem olej bo tamten był czarny. I problem wraca w zbiorniczku pojawia mi sie olej znowu. Ale tylko wtedy jeśli auto rozgrzeje sie do normalnej temp pracy czyli te 90stopni. Jezdziłem 2 tyg przy wyjętym termostacie, auto sie nie rozgrzewało to olej sie tam w ogole nie pojawiał. Jak to rozumieć, ze schodzi z układu chłodzenia ten stary olej i układ nie byl poprawnie wyczyszczony? Dobija mnie ten problem bo przed chwila jadąc do nowej pracy auto zaczeło mi sie bagatelnie grząć, a w zbiorniczku wyrównawczym było tyle oleju, ze nie miara. I węże idące do chłodnicy były gorące lecz przy samym wejściu do chłodnicy juz zimne, niedroznośc? Co dziwne? Nie był to nowy olej tylko ten stary czarny, bo nowy ma kolor miodowy i go w ogole nie ubywa, a zbiorniczek wyr aktualnie jest cały w czarnym oleju ! :blush: Jak poprawnie wyczyścić układ zeby wyzbyć sie tej starej czarnej mazi która mi wraca? Pewnie wyjąć chłodnice, nagrzewnice i cała reszte skrupulatnie wyczyścić?

ps. Samochód odpala za pierwszym razem w mrózy teraz nawet -20. Obroty nie faluja, ani drgną, mocy nie stracił, chodzi bardzo ładnie! Węże nie są twarde jak przy walniętej uszczelce, są normalne.

SZLAG MNIE TRAFIA!



slavvus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 28, 2011 17:02

1.6 SR wielki i dziwny problem układ chłodzenia.

Post autor: slavvus » pt lut 10, 2012 13:29

Jest coś takiego jak wymiennik ciepla przy filtrze oleju. Tam dochodzi i woda i olej, może tam się miesza, jest jakas nieszczelność?

WIem że w focusach dieslach takie rzeczy się działy i trafiał olej do płynu chłodzącego.

Może ktos się wypowie na ten temat bo nie wiem czy w srach coś takiego może sie wydarzyć.

Może to to.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

1.6 SR wielki i dziwny problem układ chłodzenia.

Post autor: PinkFloyd » pt lut 10, 2012 13:48

Ja miałem podobnie w vectrze 2.0 16V , miałem ja w 1996r, olej pojawiał sie po rozgzraniu w zbironiczku nie dużo, zmien iłem uszczelkę, głwoice i dalej padło na blok silnika, albo spróbuj dodać środki do czyszczenia układu, wyciągnij potem termostat bo wtedy zejdzie cała woda z głowicy i dmuchaj w zbiorniczek i pozbędziesz sie wszystkiego i zobacz czy dalej jest to , 1 kropla oleju zanieczyszcza 1000l wody , nawet 50g powoduje ze dobrze olej widać w płynie i idzie do góry do zbiorniczka



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 SR wielki i dziwny problem układ chłodzenia.

Post autor: marcin7x5 » pt lut 10, 2012 19:26

przed kupnem właściciel wymieniał uszczelke pod głowica [bo szedł olej do płynu].
Pytanie tylko czy wymienił samą uszczelkę czy robił cos więcej z głowicą? Może załozył głowicę taka jaka była a nie sprawdził jej uprzednio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości