Wysokie obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michau90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:24
Lokalizacja: ChrzanóVW/CzyżóVWka
Kontakt:

Wysokie obroty

Post autor: Michau90 » śr paź 03, 2012 22:51

Witam.
Mam taki problem. Wydaje mi się że obroty silnika po zdięciu nogi z gazu powinny od razu spaść a tak nie jest. Jeszcze przez chwilę stoją w tym samym miejscu lub nieznacznie się zwiększają i dopiero póżniej spadaja (niezaleznie czy mam 2000 rpm czy 4000 gdy naciskam sprzegło). Rzadko jest tak, że spadną odrazu. Zazwyczaj zatrzymuja sie przy 1700, 1500, 1300 rpm, różnie. Poza tym nic się nie dzieje tzn. silnik ma moc taką jak zawsze i spalanie też. Ostatnio założyłem gaz do niego i tak sie zastanawiam czy to przez to moze sie tak dziac. Nie ma znaczenia czy jezdze na benzynie czy na LPG, tak samo sie dzieje. Błędów nie pokazuje zadnych ze silnikiem, sonda dobra, przepustnice czysciłem jakos w czerwcu, wiec nie wydaje mi sie zeby była juz do czyszczenia. Adaptowałem ją pare dni temu, ale nic nie pomogło.
Pozdrawiam



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Wysokie obroty

Post autor: borowy jarek » czw paź 04, 2012 08:49

Ja mam podobnie, a zaczęło się to po grzebaniu przy czujniku przy pedale sprzęgła, tam są dwa otwory i wydaje mi się, że po zdemontowaniu założyłem ten czujnik nie w ten sam otwór. Ale czy to może mieć znaczenie??? na 100 proc. nie wiem. Może to przepustnica jest brudna.



mayday110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 09:53

Wysokie obroty

Post autor: mayday110 » czw paź 04, 2012 09:31

Ja też tak miałem, adaptację przeprowadzałem ale bez punktu w którym powinienem zresetować sterownik. Wczoraj najpierw zresetowałem, potem przeprowadziłem adaptację i dopiero zaczęło dobrze działać. Przedtem było jak u ciebie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wysokie obroty

Post autor: marcin7x5 » czw paź 04, 2012 12:00

borowy jarek pisze:Może to przepustnica jest brudna.
Na 90% przypadków to jest własnie przyczyną. Co do czujnika to sprawdź czy ruch pedału sprzęgła powoduje zmianę w odczytach na vagu. Niestety nie pamiętam w której z grup to widać.



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Wysokie obroty

Post autor: borowy jarek » czw paź 04, 2012 13:04

Nie mam vaga ale na 100% czujnik jest ok. Po prostu niepotrzebnie go ruszałem przy wymianie czujnika stopu. Po tej operacji obroty nie spadają od razu tylko po chwili od wciśnięcia sprzęgła i trudno zmienić bieg bez szarpania. Jak znajdę chwilę to przełożę go w niższy otwór. Do tej pory zastanawiałem się czy ten czujnik może coś takiego powodować.
P.S. sorry Michau90, że poczułem się jak u siebie w poście :grin: ale myślę, że każda wypowiedź (nawet będąca odpowiedzią na bolączki mojego auto może przyczynić się do rozwiązania Twojego problemu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wysokie obroty

Post autor: marcin7x5 » czw paź 04, 2012 13:13

borowy jarek pisze:Do tej pory zastanawiałem się czy ten czujnik może coś takiego powodować.
Może gdyż sygnał z niego własnie ma zapobiegać szarpaniu podczas zmiany biegów.



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Wysokie obroty

Post autor: borowy jarek » czw paź 04, 2012 13:20

No to mam winowajcę szarpania. Dzięki marcin7x5.



Michau90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:24
Lokalizacja: ChrzanóVW/CzyżóVWka
Kontakt:

Re: Wysokie obroty

Post autor: Michau90 » ndz paź 07, 2012 11:00

borowy jarek pisze: P.S. sorry Michau90, że poczułem się jak u siebie w poście :grin: ale myślę, że każda wypowiedź (nawet będąca odpowiedzią na bolączki mojego auto może przyczynić się do rozwiązania Twojego problemu.
Spoko, każda wypowiedz jest ważna ;)

Problem rozwiązany, winowajcą był czujnik temperatury, po wymienie wszystko wrociło do normy. Golf śmiga jak wczesniej.
PozdraVWiam ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości