Golf 1.4 nie pali

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » sob gru 29, 2012 16:57

Witam. Od tygodnia borykam się z tym problemem, jak rano w mrozie nie odpalił, tak przez tydzień nie mogę go uruchomić, kręci normalnie. Sprawdzałem iskrę, nie było więc wymieniłem cewke i dalej nie pali, co jeszcze mogę zrobić? Aparat zapłonowy wygląda ok.

Jeszcze taka sprawa, gdy przekręcam kluczyk nie pali się kontrolka od ako, ostatnio wymieniałem regulator napięcia, przed tą operacją paliła się cały czas nawet na jałowym dopóki nie dodałem trochę gazu wtedy gasła, teraz nic.

Pomocy bo włosy już gubię. :banghead:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Golf 1.4 nie pali

Post autor: prezesik25 » ndz gru 30, 2012 01:02

Wg mnie padła kostka stacyjki.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » ndz gru 30, 2012 14:31

A jak się upewnić nie wymieniając jej? Nie chcę kupować i wymieniać po kolei podejrzane elementy bo zbankrutuje, a sama wymiana z tego co czytam też to błachych nie należy.



paul1984
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 16:28
Lokalizacja: Rydułtowy

Golf 1.4 nie pali

Post autor: paul1984 » ndz gru 30, 2012 15:42

wymiana stacyjki to 15minut roboty :ass:


693163381tel

Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » ndz gru 30, 2012 16:54

[EDIT]

Rozwiązanie okazało się banalne, nie żadna kostka, nawet cewke niepotrzebnie zmieniałem. Nie zauważyłem ukruszonego jednego kabelka przy samej kostce w kopułce. Pali od pierwszego.

Ale dalej nie pali się lampka ładowania, kabelek za to odpowiedzialny jest podpięty do alternatora i lampka w liczniku sprawna, teraz nie wiem czy mi ładuje czy nie, czy może źle założyłem nowy regulator, chociaż ciężko jest go źle założyć..



Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » czw sty 03, 2013 07:54

Panowie, przepraszam z góry, że post pod postem, ale chcę, żeby był widoczny, a jest problem. Tak jak wyżej, zrobiłem tą kostkę, ładnie odplalił, pojechałem do pracy i nie było problemów z pracą silnika czy czegokolwiek. Wracając z pracy zauważyłem, że nie mam prawie świateł z przodu i na desce, ledwo palą i zaczyna coś szarpać i do tego radio mi się wyłączało i włączało na przemian, kierunki szybciej mrugały, wskazówka prędkościomierza skakała sobie sama między 40-60kmh niezależnie jak szybko jechałem, potem już wcale nie działała i ogólnie coś elektronika wariowała, ale nic, przejechałem może ze 3 km i auto zgasło i już nie mogłem odpalić, nawet nie kręcił. No to zapchałem gofra kawałek dalej na parking, a że było dość z górki to sobie pomyślałem, że spróbuje z pycha może zapali, wsiadam i pach z jedynki zapalił, ale dalej elektronika szalała, ujechałem kolejne 2 km przy czym po drodze grubo szarpał na każdym biegu jakby paliwa nie dostawał i nagle znowu zgasł i koniec, zostawiłem go tak może z 1km od domu, Nie wiem co to może być, rozrusznik nie kręci i takie rzeczy z elektroniką. Czy źle założony regulator napięcia powodowałby takie cyrki? A może nowa (używka) cewka? Jak nie to co? Nie mam już pomysłów, a nie chce porąbać tego auta siekierą, tyle miałem z nim cyrków.



Awatar użytkownika
Stachu909
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn sie 15, 2011 10:42
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Golf 1.4 nie pali

Post autor: Stachu909 » czw sty 03, 2013 09:17

z tego co piszesz auto nie ma w ogóle ładowania, wyczerpało to co miało w aku i zdechło po prostu ...
czasami jak grzebałeś to jakiegoś kabelka nie odczepiłeś ? i i co masz na myśli że jest źle założony regulator ?

alpen pisze: Jeszcze taka sprawa, gdy przekręcam kluczyk nie pali się kontrolka od ako, ostatnio wymieniałem regulator napięcia, przed tą operacją paliła się cały czas nawet na jałowym dopóki nie dodałem trochę gazu wtedy gasła, teraz nic.
:
na moje oko alternator padł ale jeszcze niech ktoś potwierdzi



Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Golf 1.4 nie pali

Post autor: Wojtek010 » czw sty 03, 2013 11:14

to jest pewne że się wyładował akumulator i auto zgasło bo nie było ładowania ale przyczyn może być bardzo dużo. Możliwe że kupiłeś walnięty regulator, albo coś źle podłączyłeś bo sam alternator nie mógł się uszkodzić podczas tak prostej czynności jak wymiana regulatora zakładając że wcześniej był sprawny.


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » czw sty 03, 2013 14:43

Założę ten stary regulator i zobaczę.
Stachu909 pisze:z tego co piszesz auto nie ma w ogóle ładowania, wyczerpało to co miało w aku i zdechło po prostu ...
czasami jak grzebałeś to jakiegoś kabelka nie odczepiłeś ? i i co masz na myśli że jest źle założony regulator ?
Jak zmieniasz regulator to odłączasz 3 przewody od alternatora, które podpiąłem oczywiście. Sam w sumie nie wiem co miałem na myśli, bo regulatora się nie da źle założyć, ale jeśli jest walnięty to ładowania już nie będzie?



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: Golf 1.4 nie pali

Post autor: 21tehace21 » czw sty 03, 2013 15:00

U mojego brata w Hondzie tez nie bylo ladowania, wymienil regulator napiecia i dalej nie ladowalo, pomogl reset komputera oczywiscie z zalozonym nowym regulatorem.



Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Golf 1.4 nie pali

Post autor: Wojtek010 » czw sty 03, 2013 15:35

no ale w golfie sygnał wzbudzający alternator idzie z licznika a nie z komputera więc reset pewnie nic nie da.


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
alpen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 01, 2012 11:30
Lokalizacja: Solec Kujawski

Golf 1.4 nie pali

Post autor: alpen » czw sty 03, 2013 16:28

Założyłem stary regulator i kontrolka ładowania się pali jak trzeba więc ten nowy był fabrycznie walnięty widocznie. Teraz już powinno być ok, jak jest ładowanie?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Golf 1.4 nie pali

Post autor: kamikadzol15 » czw sty 03, 2013 17:35

Najlepiej weź miernik i sprawdź czy po odpaleniu silnika na stykach akumulatora masz 14-14,2 V wtedy będziesz miał pewność że ładowanie jest ok.


ObrazekObrazek

naresss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 10:13

Golf 1.4 nie pali

Post autor: naresss » czw sty 03, 2013 18:32

Możesz też poprostu na odpalonym silniku odpiąc klemy , jeżeli nie gaśnie to alternator podaje prąd i ładowanie jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości