przebicie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

przebicie

Post autor: Pavlo GT » ndz lut 24, 2013 07:52

wczoraj chcaialem sobie sprawdzic wieczorem czy na kablach nw nie ma przebic bo cos ostatnio strzela mi lekko gaz mimo wymiany swiec i kabli, iskier nie zauwazylem natomiast jak dotknalem kabla nw przy oslonce metalowej co nachodzi na swiece kopnelo mnie i to ostro :grin: czy to wina wadliwego kabla czy moglem dotknac czegos innego co spodowalo kopniecie??



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Odp: Re: przebicie

Post autor: forevwers » ndz lut 24, 2013 08:00

Pavlo GT pisze:wczoraj chcaialem sobie sprawdzic wieczorem czy na kablach nw nie ma przebic bo cos ostatnio strzela mi lekko gaz mimo wymiany swiec i kabli, iskier nie zauwazylem natomiast jak dotknalem kabla nw przy oslonce metalowej co nachodzi na swiece kopnelo mnie i to ostro :grin: czy to wina wadliwego kabla czy moglem dotknac czegos innego co spodowalo kopniecie??
to twoja wina. poprostu iskra przeskoczyla z tej metalowej czesci na twoja reke. zaloze sie ze 2 opierales sie o samochod:-D normalne zjawisko elektryczne

Wysłane z mojego GT-I8160


Obrazek

Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

przebicie

Post autor: Pavlo GT » ndz lut 24, 2013 12:43

czyli w trakcie jazdy takie przebicie jest niemozliwe bez dotkniecia reka silnika??



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Odp: Re: przebicie

Post autor: forevwers » ndz lut 24, 2013 13:57

Pavlo GT pisze:czyli w trakcie jazdy takie przebicie jest niemozliwe bez dotkniecia reka silnika??
trzymales za gume przewod w ktorym miejscu. prad szuka najkrutszej drogi do zamkniecia obwodu. jak trzymales przy amej koncowce to i cie koplo

Wysłane z mojego GT-I8160


Obrazek

Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

Re: przebicie

Post autor: Pavlo GT » ndz lut 24, 2013 15:16

trzymalem za metalowa czesc przewodu bo myslalem ze nie dokonca naszla na swiece i wtedy mnie kopnelo, i nie wiem czy przewod jest do wymiany czy porostu to normalne?



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Odp: Re: przebicie

Post autor: forevwers » ndz lut 24, 2013 15:33

Pavlo GT pisze:trzymalem za metalowa czesc przewodu bo myslalem ze nie dokonca naszla na swiece i wtedy mnie kopnelo, i nie wiem czy przewod jest do wymiany czy porostu to normalne?
no to tym batdziej mjsialo cie kopnac :-D:-D:-D czujesz palce pewnie do tej pory. wszystko jest ok. tak ma byc i nic nie wymieniaj.

nawet jak bys trzymal z 2 cm odmetalowej czesci to istnialo by ryzyko przeskoku iskry.

Wysłane z mojego GT-I8160


Obrazek

Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

przebicie

Post autor: Pavlo GT » ndz lut 24, 2013 15:41

a czy wymiana kopulki i palca to cos skomplikowanego?? mozna cos popsuc jak sam sie za to wezme :grin: wiem ze trzeba zapamietac kolejnosc podlaczenia kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości